Svētdiena, 5. aprīlis Vidaga, Aivija, Vija

Vides dienesta pārstāvji teju katrā autoservisā atklāj pārkāpumus

Vides dienesta pārstāvji teju katrā autoservisā atklāj pārkāpumus
Foto: Ita Cērmane
18.12.2019 07:06

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Valsts vides dienests (VVD) šomēnes pārbaudījis daļu Liepājas un tās apkārtnes autoservisu, un katrā no tiem fiksēts kāds pārkāpums, kas saistīts ar vides aizsardzības prasību neievērošanu.

Kopumā pilsētā un tās apkaimē līdz šim pārbaudīti 16 autoservisi. 14 gadījumos konstatēts, ka transportlīdzekļu remontdarbnīcās strādā bez C kategorijas piesārņojošās darbības atļaujas, bet 16 vietās fiksēti atkritumu apsaimniekošanas kārtības pārkāpumi.

“Visbiežāk tie saistīti ar to, ka autoservisiem nav uzskaites žurnāla, kurā jānorāda, cik daudz radīti bīstamie atkritumi un kam tie nodoti,” skaidro Liepājas Reģionālās vides pārvaldes direktors Ruslans Pečulis.

Viņš skaidro, ka daudziem transportlīdzekļu remonta pakalpojuma sniedzējiem nav sapratnes par to, kāpēc viņiem ir saistošas šādas vides normatīvo aktu prasības.

“Piemēram, vienā servisā mums klāstīja, ka visas eļļas, kuras izlej no automašīnām, dodot atpakaļ transportlīdzekļa īpašniekiem. Taču arī filtri, kas piesūcināti ar eļļu, ir bīstamie atkritumi,” pauž R. Pečulis.

Divos servisos VVD pārstāvjiem radušās aizdomas arī par bīstamo atkritumu, proti, eļļu dedzināšanu uz vietas, lai arī pie rokas neviens nav pieķerts.

VVD kampaņas veidā autoservisu pārbaudi uzsācis visā Latvijā. Mērķis ir kontrolēt un atgādināt servisu īpašniekiem par vides aizsardzības prasību ievērošanas nepieciešamību, informēt par valstī noteikto kārtību un izvirzītajām prasībām, kā to nosaka princips “Konsultē vispirms”.

Transportlīdzekļu remontdarbnīcu vadītājiem vai īpašniekiem, kuriem nav C kategorijas piesārņojošās darbības apliecinājuma, mēneša laikā jāiesniedz attiecīgajā Reģionālajā vides pārvaldē iesniegums apliecinājuma saņemšanai.

Liepājā VVD kampaņai jau ir pirmie rezultāti, proti, vides pārvaldē līdz šim saņemti trīs iesniegumi no autoservisiem, kas vēlas iegūt C kategorijas piesārņojošās darbības apliecinājumu. Ja pārējie autoservisi noteiktajā termiņā nesekos šim piemēram, VVD pārstāvji tos apciemos otro reizi. “Tad jau ķersimies pie administratīvās lietvedības un pārkāpējus motivēsim ar naudas sodiem,” piekodina R. Pečulis.

VVD autoservisu pārbaudes Liepājā un tās apkaimē rīkošot arī turpmāk.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli