Ceturtdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Viesnīcas “Promenade Hotel” vadītājs reģionu ieguvumu no Latvijas prezidentūras ES Padomē vērtē kā zemu

Viesnīcas “Promenade Hotel” vadītājs reģionu ieguvumu no Latvijas prezidentūras ES Padomē vērtē kā zemu
Foto: LETA
16.07.2015 12:24

LETA

Atslēgvārdi

Reģionu ieguvums no Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē ir zems, joprojām tūrisma nozarē valsts, pašvaldības un privātais sektors – visi cīnās paši par sevi, un par to, kas notiek reģionos, nereti vispār tiek aizmirsts, uzskata Liepājā esošās viesnīcas “Promenade Hotel” vadītājs Mārtiņš Veiss.

“Pirms Latvijas prezidentūras ES Padomē Liepājas un visas Latvijas tūrisma nozares uzņēmumi gaidīja to kā lielisku iespēju piedāvāt savus pakalpojumus lielam skaitam ārzemju viesu. Nozīmīgajam notikumam noslēdzoties un redzot, ka visi pasākumi ir gājuši “gar degunu” reģioniem, jūtamies visu Rīgas svarīgo cilvēku aizmirsti. Ja arī turpmākajos gados ar vārdu tūristi institūcijas sapratīs “Rīgas apmeklētāji”, tad situācija nemainīsies, un nekādas valsts attīstības un citas stratēģijas nepalīdzēs sekmēt reģionu izaugsmi,” savu viedokli pauž Veiss.

Viņš uzsver, ka ļoti cerīgi tika uztverti pagājušā gada izskaņā dzirdētie atbildīgo amatpersonu paziņojumi, ka prezidentūras laikā Latvijā gaidāms liels tūristu skaita pieaugums. “Toreiz tika teikts, ka 200 pasākumu laikā Latviju apmeklēs vairāk nekā 20 000 ES dalībvalstu iedzīvotāju – politiķi, amatpersonas un viņu ģimenes. Tika gaidīti arī vairāk nekā 700 ārvalstu žurnālistu,” informē Veiss.

“Šo iespēju – parādīt sevi augstajiem viesiem, kas varētu būt nākotnes potenciālie tūristi, – gaidīja teju vai visas lielās Latvijas pilsētas un tajās esošie pakalpojumu sniedzēji – viesnīcas un restorāni. Arī Liepājas vienīgā pieczvaigžņu dizaina viesnīca “Promenade Hotel” ir izmitinājusi augsta līmeņa viesus – ārvalstu uzņēmumu vadītājus un starptautiski atzītus lektorus, un bija gatava izmitināt arī prezidentūras augstos viesus vai organizēt konferences savās telpās,” informē Veiss.

Viņš uzsver, ka Latvijas prezidentūras ES Padomē visi pasākumi notika Rīgā un līdz Liepājai vai kādai citai Latvijas pilsētai šāds piedāvājums nenonāca. “Mūsu pieredze rāda, ka tie nakšņotāji, kuri vienreiz palikuši viesnīcā, pēc tam esot Liepājā, vienmēr paliek pie mums. Taču visi pasākumi notika Rīgā un līdz Liepājai vai kādai citai Latvijas pilsētai šāds piedāvājums nenonāca. Tas nozīmē, ka izmaksas vairāku desmitu miljonu eiro apmērā sedza visi Latvijas nodokļu maksātāji, bet ieguvums no tā bija tikai galvaspilsētas uzņēmumiem.”

“Manis teikto ļoti spilgti ilustrē jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Šī gada pirmajos četros mēnešos Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs apkalpoti 360 500 viesu, kas ir par 3,4% vairāk nekā pērn šajā pašā laika posmā. To var saistīt ar prezidentūras norisi Latvijā. Tajā pašā laikā pamats priecāties ir tikai rīdziniekiem, jo 83,5% viesu palika galvaspilsētā. Ja reģionu attīstīšana tiešām būtu politiķu un ierēdņu prioritāte, šie skaitļi būtu citādāki,” uzskata Veiss.

Viņš uzsver, ka šāda situācija bija par spīti tam, ka Latvijas attīstības plānos un citos valstiski būtiskos dokumentos ir atrodamas norādes, cik būtiska reģionu ekonomiskās aktivitātes veicināšana. “Viens no svarīgākajiem normatīvajiem aktiem mūsu valstī ir “Nacionālais attīstības plāns no 2014.gada līdz 2020.gadam”. Tā 53.pants vēsta, ka “reģionu attīstības pamatā ir bijusi ekonomiskās aktivitātes atraisīšana, īpaši mazo un vidējo uzņēmumu sektorā.” Ja gribam, lai pēc pieciem gadiem dokumentā rakstītais sakristu ar realitāti, par reģioniem ne tikai nedrīkst aizmirst, bet ir jāizmanto katra iespēja.”

Pēc viņa domām, pagaidām nav skaidrs, kā par valsts nākotnes plāniem atbildīgie cilvēki plāno panākt, ka pēc pieciem gadiem arī Latvijas reģioni būs attīstīti, ja viens no galvenajiem priekšnoteikumiem ir tas, lai cilvēkiem ir kur strādāt.

“To, ka tūrisma jomā nav pietiekami izmantota sadarbība starp privāto, valsts un pašvaldību sektoru un sabiedriskajām organizācijām, mārketinga stratēģijā no 2010.gada līdz 2015.gadam konstatēja jau Tūrisma attīstības valsts aģentūra (TAVA). Šobrīd ir 2015.gads, un nekas daudz nav mainījies. Joprojām šajā nozarē visi cīnās paši par sevi – valsts, pašvaldības un privātais sektors -, par to, kas notiek reģionos, nereti vispār aizmirstot,” savas bažas pauž Veiss.

SIA “Promenade Hotel” reģistrēta 2010.gadā ar pamatkapitālu 2845 eiro (2000 latu). Viesnīcas 100% daļu pieder Sigitai Andersonei, liecina “Firmas.lv” informācija.

2013.gadā viesnīca “Promenade Hotel” strādājusi ar 1 000 956 eiro apgrozījumu un zaudējumiem 165 064 eiro apmērā. 2014.gada pārskats vēl nav iesniegts, liecina “Firmas.lv” informācija.

Latvijas prezidentūras ES Padomē notika šī gada pirmajā pusē.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz