Svētdiena, 29. marts Agija, Aldonis

Agresīvs vīrietis uzbrūk zēnam invalīdam

Agresīvs vīrietis uzbrūk zēnam invalīdam
Foto: Egons Zīverts
06.10.2017 07:12

"Kurzemes Vārds"

Pirmdienas pievakarē, 2. oktobrī, pašā Liepājas centrā 15 gadus vecam pusaudzim viņa piecgadīgā brālīša acu priekšā uzbrucis un pa seju iesitis kāds agresīvs taksometra pasažieris, kurš uzskatījis, ka puisis ar kustību traucējumiem un viņa mazais brālis pārāk lēni devušies pāri gājēju pārejai un aizkavējuši nepacietīgo vīrieti.

Kā jau ik vakaru, Daniels bija devies uz bērnudārzu pakaļ brālītim. Tā kā puisim ir kustību traucējumi un kājas īsti neklausa, viņam vieglāk pārvietoties ar velosipēdu. Abi iznākuši no bērnudārza un Kungu un Bāriņu ielas krustojumā devušies pāri ielai pa gājēju pāreju. “Vispirms pie pārejas pagaidījām, kā jau paredzēts. Tikai tad, kad mašīnas ir apstājušās, lai dotu ceļu, šķērsojām ielu. Pēkšņi redzu: piebrauc taksometrs, pa mašīnas vaļējo logu kāds vīrietis sāka uz mums kliegt,” atceras Daniels. Brāļi neko daudz nav sapratuši, vien to, ka likts viņiem kustēties ātrāk. Diemžēl ātrāk pārvietoties puisis ar kustību traucējumiem vienkārši nespēj.

Kad puikas mierīgi gājuši tālāk pa Kungu ielu uz pilsētas centra pusi, pie Malkas ielas viņus panācis jau zināmais taksometrs, tas pēkšņi uzbraucis uz trotuāra, aizšķērsojot bērniem ceļu. No takša izlēcis dusmīgais vīrietis un uzbrucis zēniem. “Viņš atkal kliedza, ka esam viņu aizkavējuši, iemeta manu riteni krūmos, man pašam iesita pa seju,” stāsta Daniels. Viņu izbrīnījis tas, ka neviens garāmgājējs nav iejaucies un arī taksometra šoferis nav licies ne zinis. Pēc tam agresīvais vīrietis iekāpis atpakaļ taksometrā un aizbraucis. 

Uzbrukuma laikā Danielam pārsista lūpa, viņš aizvests pie mediķiem. Par laimi, smadzeņu satricinājums nav konstatēts. Savu vainu notikušajā puisis nesaskata, vienīgi to, ka esot gājuši pāri ielai pārāk lēni. “Bet vai tad tas ir iemesls uzbrukt? Vai tagad sitīs katru omīti, kura nespēj ātri paiet?” viņš neizpratnē jautāja.

Ārkārtīgi sašutis par notikušo ir zēnu tēvs Vladlens, kurš jau pirmdienas vakarā bija uzrakstījis iesniegumu policijā. Viņš vērsās arī laikrakstā “Kurzemes Vārds”, lai pastāstītu un, pēc viņa vārdiem, brīdinātu citus liepājniekus, ka pilsētā braukā šāds taksometrs, kura šoferim ir vienalga, ko dara viņa pasažieri. “Iespējams, ka pasažieris, kas uzbruka bērniem, bija alkohola vai narkotiku reibumā, jo normāls cilvēks taču tā neuzvestos. Kā viņš vispār drīkst triekties ar mašīnu uz trotuāra, lai apturētu bērnus?!” sašutumu pauda Vladlens. “Ceru un ticu, ka policija visu noskaidros,” sacīja zēnu tēvs.

“Apstiprinām, ka Valsts policijā ir saņemts iesniegums, kurā teikts, ka 2. oktobrī ap pulksten 18 Liepājā, Kungu ielā, kāds taksometra pasažieris izkāpa no taksometra, pieskrēja pie 2001. gadā dzimuša jaunieša un iesita ar roku galvas rajonā. Tiks uzsākta administratīvā lietvedība,” informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Madara Šeršņova.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 6. oktobra numurā.

#kvards-20171006-01#

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli