Piektdiena, 28. februāris Skaidrīte, Justs, Skaidra

Aizdomas par recepšu lietas novilcināšanu

Aizdomas par recepšu lietas novilcināšanu
Foto: liepajniekiem.lv
04.03.2019 07:12

"Kurzemes Vārds"

Jau vairāk nekā pusgadu Kurzemes rajona tiesa nevar sākt skatīt krimināllietu, kurā ārsts un kāda sieviete apsūdzēti par nepamatotu psihotropo vielu recepšu izrakstīšanu un šo vielu neatļautu iegādāšanos, kā arī glabāšanu realizācijas nolūkā, personu grupā.

Tiesas priekšā jāstājas bijušajam Liepājas ģimenes ārstam Vilnim Mauliņam un kādai liepājniecei (tiesa iepriekš apmierinājusi sievietes lūgumu liegt izpaust viņas vārdu un uzvārdu, ņemto vērā, ka apsūdzētai ir nepilngadīgs bērns, I.O.).

Sākotnēji tiesa bija iecerējusi lietu sākt skatīt pagājušā gada jūlija vidū, taču toreiz to nācās atlikt V. Mauliņa veselības problēmu dēļ. Savukārt vakar tiesas sēde bija jāpārceļ uz citu datumu, jo no rīta apsūdzētā sieviete telefoniski savai advokātei paziņojusi, ka viņai esot veselības problēmas – esot izsaukts neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, kas viņu nogādāšot slimnīcā.

Tiesnesis pauda, ka šī informāciju viņu rada bažīgu. “Tiesai ir subjektīvs iespaids, ka apzināti tiek vilcināta lietas izskatīšanas gaita,” sacīja tiesnesis. Tam piekrita arī prokurore.

Tiesa no ārstniecības iestādes pieprasīšot ziņas par sievietes veselības stāvokli, arī par to, vai viņas organismā nav konstatētas kādas aizliegtas vielas. Ja šīs aizdomas izrādīsies pamatotas, būs jālemj par drošības līdzekļa, proti, sieviete atgriezīsies apcietinājumā, kur viņa jau kādu laiku ir pavadījusi.

Nākamā tiesas sēde plānota šomēnes, bet, ņemot vērā tiesas nozīmētos lietas izskatīšanas datumus, process varētu ilgt vismaz līdz jūlija beigām.

Iepriekš jau rakstījām, ka V. Mauliņš aizturēts pagājušā gada janvāra beigās. Vairākās kratīšanās policija izņēmusi 304 tramadola tabletes, 72 klonazepāma tabletes, kā arī trīs subuteksa tabletes.

Pēc notikušā V. Mauliņa ģimenes ārsta prakse tika slēgta.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, apsūdzētie vienojušies par lomu sadali psihotropo vielu realizācijai citām personām, konkrēti, ka ģimenes ārsts iegādāsies un nogādās sievietei tabletes, kas satur psihotropas vielas, bet viņa tās glabās un realizēs tālāk citām personām. Tā, ārsts, uz nelikumīgi izrakstītu recepšu pamata iegādājies tabletes, kas satur psihotropās vielas un nodevis tās tālākai realizācijai otrajai apsūdzētajai.

Bez tam V. Mauliņš, būdams ģimenes ārsts, bez medicīniskās nepieciešamības, mantkārīgos nolūkos, izrakstījis īpašas receptes ar savu pacientu datiem, kuriem tās nemaz nebija nepieciešamas, un izsniedza tās apsūdzētajai sievietei, iepriekš pavēstīja prokuratūra.

Neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta “Kriminālprocesa likumā” noteiktajā kārtībā.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli