Sestdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta

Auto pāri sliedēm braucis pie sarkanā signāla

Auto pāri sliedēm braucis pie sarkanā signāla
Foto: Ģirts Gertsons
17.07.2017 13:44

liepajniekiem.lv

Policija turpina izmeklēt traģisko negadījumu svētdienas rītā, kad sadūrās auto ar vilcienu un bojā gāja divi cilvēki. Nozīmēta virkne ekspertīžu, bet aculiecinieki stāsta, ka mašīna dzelzceļu šķērsojusi pie sarkanā luksofora signāla.

Portāls jau informēja, ka svētdien, 16.jūlijā, pulksten 9.11 Valsts policijā tika saņemta informācija no Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta par to, ka Liepājā, Brīvības un Pulvera ielas krustojumā, uz dzelzceļa pārbrauktuves noticis traģisks ceļu satiksmes negadījums, kurā iesaistīta automašīna ”Opel Vectra” un vilciens un gājuši bojā divi cilvēki.

Trešais nepaspēja…

Kā portālam pastāstīja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks Mareks Vītols, negadījumā dzīvību zaudēja automašīnas vadītājs – 1964.gadā dzimis vīrietis, pasažiere – 1977.gadā dzimusi sieviete un suns.

Kā portālam pastāstīja kāds negadījuma aculiecinieks, kurš ar savu auto stāvējis pirms pārbrauktuves transportlīdzekļu rindā, lai brauktu pilsētas centra virzienā, automašīna ”Opel” krietnā ātrumā pie sarkanā luksofora signāla šķērsojusi pārbrauktuvi, kad notikusi sadursme ar vilcienu.

Vairākkārt izskanējis pieļāvums, ka mašīnai, iespējams, sabojājušās bremzes.

Auto eksperti lēš, ka traģiskās nelaimes cēloņi varējuši būt dažādi. Vai nu vadītājs pie stūres bijis sēdies reibumā, kā dēļ rupji pārkāpis satiksmes noteikumus. Vai arī kaut kur ļoti steidzies, domādams, ka paspēs pārbrauktuvi šķērsot pirms vilciena. Versiju, ka automašīnai varētu būt sabojājušās bremzes, eksperti uzskata par maz ticamu. 

Valsts policijā par šo negadījumu ir uzsākts kriminālprocess un turpinās izmeklēšana, portālam pastāstīja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Uģis Āva.

”Nozīmēta gan avarējušā transportlīdzekļa tehniskā ekspertīze, gan ekspertīzē tiks skaidrots, vai vadītājs nav bijis reibumā. Un tas prasīs laiku,” tā U.Āva.

Tajā pašā laikā viņš atzīst, ka diemžēl izskatās, ka pats avārijā bojā gājušais būs vainojams sadursmē ar vilcienu: ”Vēl pārbaudīsim, vai lokomotīve aprīkota ar videoreģistratoru.”

Taču gan aculiecinieki, gan 1960.gadā dzimušais lokomotīves mašīnists savās liecībās stāstījuši, ka pirms pārbrauktuves no Grobiņas puses pie sarkanā luksofora signāla stāvējušas divas automašīnas, savukārt

no Liepājas puses pie sarkanā luksofora signāla, pārkāpjot noteikumus, pārbrauktuvi šķērsojuši trīs transportlīdzekļi. Pirmie divi – busiņš un džips – paspējuši, bet ”Opel Vectra” diemžēl nepaspēja.

”Cita lieta ir jautājums, kāpēc vadītājs neapstājās,” tā U.Āva: ”Vai viņš aizmiga, bija dzēris, mašīnai bija defekts. To skaidrosim ekspertīžu laikā.”

Arī viņš kā pieredzējis autovadītājs apšauba, ka avārija varētu būt notikusi bremžu defekta dēļ: ”Šādā situācijā pieredzējis braucējs stūrētu grāvī, riskējot sliktākajā gadījumā pārsist riepu.”

Barjeras nelīdz

Kaut šajā krustojumā uz dzelzceļa pārbrauktuves, kā liecina Valsts policijas apkopotā informācija, smagu negadījumu iepriekš nav bijis, pēc svētdien notikušā traģiskā negadījuma aktualizējies jautājums: kāpēc šī pārbrauktuve nav aprīkota ar aizsargbarjeru?

VAS ”Latvijas dzelzceļš”  preses sekretārs Māris Ozols portālam skaidroja, ka to, kur tiek uzstādītas barjeras, nosaka Ministru Kabineta noteikumi. ”Nepieciešamība pēc barjeras tiek izvērtēta pēc vairākiem kritērijiem, piemēram, satiksmes intensitātes, sliežu ceļu skaita u.c.” Līdz ar to izriet, ka vietā, kur notika nelaime, aizsargbarjera pēc MK noteikumiem nav nepieciešama.

”Protams, šis negadījums ir traģisks! Vairākas mašīnas stāvēja pie luksofora, bet trīs dzelzceļa sliedes šķērsoja pie sarkanās gaismas. Divas paspēja, trešā nepaspēja,” tā M.Ozols, kurš uzsver:

”Redzamība šajā vietā ir laba. Mēs pārliecinājāmies, ka signalizācija strādāja. Teju vai mistika. Bet to, kāpēc autovadītājs tā rīkojās, riskējot, lai skaidro policija.”

Pēc M.Ozola teiktā ”Latvijas dzelzceļa” apkopotā informācija rāda, ka no negadījumiem diemžēl nepasargā arī aizsargbarjeras: ”Negadījumi notiek arī uz pārbrauktuvēm ar barjerām. Tās tiek apbrauktas vai sabojātas. Gada laikā aptuveni desmit barjeru Latvijā tiek sabojātas. Pēdējais šāds gadījums pēdējās nedēļas laikā bija Rīgā, pie Šķirotavas.”

Pirms pāris mēnešiem šāds gadījums bija arī Liepājā, kad kravas auto pabrauca zem barjeras, kura jau laidās lejā. 

43 komentāri

2017-07-17 14:34

atkritums: Lai uzliek barjeras vai nauda ir tikai lepnām musaru mašīnām un bmw motocikliem.Cik saprotams šai korumpētajā pundurvalstiņā primārais ir ar lepnu tehniku laupīt uz ielām

2017-07-17 14:38

Leons: Likumsakarīgs iznākums pofigiskai attieksmei pret ceļu satiksmes noteikumiem. Braukšana pie sarkanā pilsētā jau ir palikusi par slimību, taču šajā gadījumā spēkošanās ar vilcienu uzskatāmi parādīja kādas var būt sekas.

2017-07-17 14:48

musaram: Pēc pieredzes .Ir dedzis zaļais signāls.Tapēc tris mašīnas šķersoja pārbrauktuvi. šim policistam iesaku pamest savu darbu ja dzerāji tikai avarījas izraisa.Jo sanāk ka pilsēta pils ar dzerāj šoferiem,

2017-07-17 15:08

Assin: No Liepājas puses ir lieliski redzams vilciens, kurš tuvojas no labās puses - tātad, izdomāja, ka paspēs, vai arī nesekoja ceļam un brauca aiz priekšā braucošā auto. Vai arī komentāri ir muļķīgi, jo tie visi ir minējumi un pieņēmumi. Līdzjūtība tuviniekiem.

2017-07-17 15:12

ta tas ir: braukshanas kultura latvija ir zema, vienaldziba aug ar veerienu, vis ticamaak, divi shoferi paradija sliktu piemeru kur sekoja treshais shoferis. pie gajeju parejam steidzigie pieaugushie maca jau bernus iet pie sarkanaa., liekot tiesibas pietiekami par to runaa. zeel ka ta gadijas, ceru ka citi njems ka macibu.

2017-07-17 15:13

vilks (musaram): Kā var būt zaļais signāls, ja nāca vilciens ?

2017-07-17 15:14

Leons: Cik man zināms luksoforiem ko uzstāda uz dzelzceļa pārbrauktuvēm nemaz nav zaļas lampas. Nezinu uz ko tu esi skatījies, bet tu to esi darījis nepareizi.

2017-07-17 15:21

Jurjels: Liepājā nav pieņemts stāties pie sarkanā. Regulàri krustojumos red kad ir atsaldētie, kas uz sarkano brauc. Ir pat kas apdzen stāvošos un pārlido pie sarkanā. Liepājai parasta ainiņa.

2017-07-17 15:22

JP: Uzlieciet tur kameras, lai nav ko ilgi kasīt olas. ;)

2017-07-17 15:25

ri: uzstadiet kameras pie parbrauktuves un sodiet tos, kuri brauc uz sarkanu! parkapumu bus mazak!

2017-07-17 15:32

Atkārtošanās: Šoreiz par ceļa regulāru nedošanu tramvajam Ūliha ielas beigšanās vietā pie Klaipēdas ielas( krustojumā, tā to nosaukt ? ). Katrā reisā tramvaja vadītājs bremzē un dod ceļu auto un tas pats no izbrauciena XLSalas veikala ! KAS NOTIEK ?Kā ir iegūtas tiesības un kāda ir braukšanas kultūra ?! Pagaidām tragēdijas nav notikušas , jo satiksmes noteikumu neievēro tramv. vadītājs. Smieklīgi ?! Jā'!

2017-07-17 15:42

apkakāties: uzliekot tur kameras... sodīt nevarēs..pirms tam ir jābūt zimei ka kāds tevi novēro :P kā radaram stacionāram ja nav zīmes.. sodu var nesūtit :P

2017-07-17 16:02

To Spied: Atceries tikai,ka pie mums tās barjeras 50% būs avārijas režīmā un nestrādās ... apkalpošana,klimatiskie apstākļi,salauztas ... nav ko cepties par vienu negadījumu pirms nav bijusi izmeklēšana ...

2017-07-17 16:03

To ri: Sods jau tika saņemts un samērā bargs ...

2017-07-17 16:09

Doma2: Pieļauju, ka visticamāk brauca automātiski sekojot priekšā braucošajam, aizdomājās vai runāja ar pasažieri. Ierasta braukšana zināmā maršrutā padara vadītāju neuzmanīgu. Līdzjūtība piederīgajiem.

2017-07-17 16:10

:):): Tiesibas cipsu paka dabun tapec jau brauc ka patik!

2017-07-17 16:25

Klabata: Šis nu atkal ir tas gadījums, ka atbildība sākas no KATRA PAŠA attieksmes. Pret noteikumiem, pret kārtību, pret citiem.
Jā, pieļauju, ka opeļa vadītājs vnk atslēdza smadzenes un sēdēja astē priekšā braucējam un pat aizmirsa, ka priekšā dzelzceļš. Bet kāds no šiem 3 braucējiem noteikti redzēja sarkano signālu!

2017-07-17 16:27

Riddick to musaram: Pašam tiesības kaut ir? Kur tu esi pie dz/c pārbrauktuves redzējis "zaļo"?

2017-07-17 16:33

hei: Kas ir, šodien jau atkal avārija, tikai pie Brediķiem, vēl nav pabeiguši būvēt riteņbraucēju ceļu, kā dauņi jau mēģina saplēst! Ka var tikt aiz žoga neplēšot to? Laikam mēģina kādam riteņbraucējam uzkrist uz galvas!

2017-07-17 16:42

Šo pārbrauktuvi zina katrs liepājinieks: "so parbrauktuvi zina katrs liepājnieks - šoferis.... Domaju, ka jābūt pilnīgi ārprātigam vai galigi pilla lai, redzot vilcienu tik tuvu censtos pārbraukt sliedes.... domāju, ka autovadītajs aizrunājās, neievēroja vilcienu un automatiski sekoja priekša braucošajiem.....Jo vairāk tāpēc, ka šai vietā reti nak vilcieni....

2017-07-17 16:54

Daiga Mauriņa: Nu tad tā arī vajadzēja ,nav ko pārkāpt noteikumus ,citiem būs mācība.

2017-07-17 18:00

Ķiplokmaize: Pilsētā sarkanā gaisma tiek ignorēta ,to zin un redz visi !!! Dariet kautko!

2017-07-17 18:06

£: Peedeejais laiks,pa Liepaaju laaci izvadaat ........2 paspeeja pie sarkanaa paarskriet,3jam samiseejaas .......zeel shunelis,tas nebija to pelniijis......

2017-07-17 18:26

Ulisonis: Liepājā ir pierasts ka brauc pie sarkanā. Visi zin ka menti tik uz ātrumu ķer. Pārējie noteikumi viņiem pofig, jo nevar tik smuki iekasēt.

2017-07-17 18:27

musaram to riddick: Kadreiz noliec tiesības un izbrauc no Liepājas āra un tad ieraudzisi zaļo luksaforu.uz dzelzdzeļa pārbrauktuves.

2017-07-17 19:22

@hell: tam 18:27
Kurā vietā ir tāda pārbrauktuve? Nosauc vismaz vienu konkrētu!

2017-07-17 19:29

HT.: Kamēr pilsētas luksofori netiks aprīkoti ar kamerām, kas automātiski fiksē sarkanos šumaherus (kā ASV), tikmēr šie lopi nemainīsies. Tik debīli agresīva braukšanas kultūra kā Liepājā nav redzēta praktiski nekur citur. Ja nu Indijas pilsētās, kur vispār brauc bez noteikumiem.

2017-07-17 19:54

Sveiciens musaram: Nezinu, kādas ripas jālieto, lai dz pārbrauktuvē Brīvības /Pulvera ieraudzītu ZAĻO, kura tur vienkārši NAV! Nebrinīšos, ja jūs ar tādu uzmanību attiecībā uz šo pārbrauktuvi kādreiz pats uzlidosiet virsū vilcienam.
Katru dienu vismaz 2X šķērsoju šo vietu, lūgums narkomāniem un daltoniķiem nerakstīt savas slimās fantāzijas.

2017-07-17 20:22

Doma2: Lai nu kā tur, bet vienam otram komentētājam vajadzētu padomā par karmas bumerangu - "Lai otram met ar akmeni tas, kurš ir bez grēka..." Tie kas raktā- "Tā tam vajadzēja..."" vai taml., kad paši kļūdīsieties, tad atceraties savus komentārus.
Protams neatbalstu vieglprātīgu sarkanās gaismas signāla ignorēšanu, bet mēs neviens nezinām kas notika patiesībā. Lai Dievs dod būt uzmanīgiem pašiem un pasargāt savus tuvos.

2017-07-17 20:39

Leons: Doma2 - mēs bijām uz auranālo vakcināciju un esam imūni pret karmas bumerangiem. Vakcinācija pasargā arī no ļarvām un naflokiem. Reāli iesaku.

2017-07-17 20:43

FHK: Nu saliks kameras. Labāk nebūs. Lietuvā ir kameras, kuras fiksē laiky ar kuru man, kā šoferim ir jāuzbrauc noteiktās vietas. Un sodus sūta bez foto un vietas norādīšanas. Tu lēnāk vari braukt, bet, ja kaut 1min.ātrāk - gaidi sodu. un sodi nāk ne maziņi. Ja jau tur tādi ir,tad drīz būs pie mums. Problēmas būs atrisinātas. Pilsētā visi brauks ne ātrāk par 50. Līdzjutība piederīgiem. Bet šeit tikai aiz neuzmanības viss notika.

2017-07-17 21:00

Zakits: Kāds pazina cilvēkus kas gāja bojā? Vārdus un uzvārdus kāds zin?

2017-07-17 21:06

kada barjera?: Kadu jus tur barjeru gribat ja nav smadzenes nav ko braugt pa celiem . Pa vienu pajolinbrauceju bus mazak . Parejiem pamulkiem jums maciba

2017-07-17 21:10

Lielaisss ss: Trako jau netrūkst mūsu Porziņģis ar sesdien pa Raiņa ielu ap 10 no rīta tā atvilka pa ielas vidu maz nelikās nav tak cilvēkam laika pagaidīt jāskrien

2017-07-17 21:45

nē nu jā: nepatīk man teikums - "diemžēl izskatās, ka pats avārijā bojā gājušais būs vainojams sadursmē ar vilcienu". tas nav "doemžēl", diemžēl ir tad, kad nevainīgais iet bojā. te ir likumsakarība - cieta tas, kurš liktenīgi kļūdījās...

2017-07-18 01:00

skumji: Tuviniekiem šausmīgas ciešanas par zaudētajiem, bet te dažs atļaujas gvelzt riebeklības.

2017-07-18 08:13

sos: Lēnāk brauksi, tālāk tiksi.

2017-07-18 11:17

Azz: Vai nerodas jautājums kādēļ 3 auto šķērsoja sliedes ja reiz dega sarkanā gaisma? Tad ko? sanāk ka 3 auto bijušās bojātas bremzes vai 3 auto no vietas šoferi bijuši alkahola reibumā? Varbūt brīdinājuma signāls bijis bojāts vai kas tamlīdzīgs? Pēc gadiem vadītāji ar nav tikko tiesības ieguvuši pusaudži kas tiektos pēc asām izjūtām.

2017-07-18 13:23

žē suņa: vispār jau pirms sliedēm ir jāskatās uz abām pusēm neatkarīgi, deg vai nedeg signāli

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli