Trešdiena, 26. februāris Mētra, Evelīna, Aurēlija

Četras reizes pie stūres narkotiku reibumā

Četras reizes pie stūres narkotiku reibumā
Foto: Illustratīvs
22.01.2020 07:00

Ilze Ozoliņa

"Kurzemes Vārds"

Aizvadītā gada beigās Kurzemes rajona tiesā Liepājā izskatīta krimināllietā, kurā kāds vīrietis vadījis automašīnu bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām (tās noteiktā kārtībā nav iegūtas), atrodoties narkotiku un citu apreibinošu vielu ietekmē. Šovasar viņš šādā pārkāpumā pieķerts četras reizes.

2019. gada 4. jūnijā ap pulksten 11. 45, atrodoties marihuānas, buprenorfīna, diazepāma un benzodiazepīna atvasinājuma metabolītu ietekmē, vīrietis vadīja “Volvo S80” Liepājā pa Pulkveža Brieža ielu.

24. jūlijā pēcpusdienā tas pats vīrietis, salietojies apreibinošas vielas, atkal Pulkveža Brieža ielā pieķerts pie “Volvo”stūres, savukārt 27. augusta pēcpusdienā viņš aizturēts Ganību ielā. Šoreiz automašīna vadīta tetrahidrokanabinola skābes un buprenorfīna – ietekmē.

Taču arī tad vīrietis nav atteicies no vēlmes apreibinošu vielu ietekmē stūrēt braucamo, jo divas dienas vēlāk, 29. augusta vakarā Karostā, Ģenerāļa Baloža ielā, viņš aizturēts ceturto reizi.

Vīrietis jau iepriekš vairākas reizes sodīts, pēdējo reizi 2016. gada martā ar piespiedu darbu uz 200 stundām un probācijas uzraudzību uz vienu gadu par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu pārvadāšanu vai pārsūtīšanu bez nolūka tās realizēt. Sods izciests un sodāmība dzēsta. Pēdējā gada laikā vīrietis, kurš nekur nestrādā, vairākkārt sodīts arī administratīvi, lasāms tiesas spriedumā.

Pirms tiesas prokurors ar apsūdzēto un viņa aizstāvi noslēdzis vienošanās par vainas atzīšanu un sodu. Līdz ar to tiesa, apstiprinot šo vienošanos, 30. decembrī šoreiz lēmusi vīrieti sodīt ar piespiedu darbu uz 380 stundām. Viņam arī liegts sešus gadus iegūt transportlīdzekļa vadīšanas tiesības.

Tāpat vīrietim valstij jāatmaksā 694, 10 eiro, kas saistīti ar ekspertīzes izdarīšanu narkotisko un psihotropo vielu ietekmes pārbaudei.

Spriedums 10. janvārī stājies spēkā.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli