Otrdiena, 23. aprīlis Jurģis, Juris, Georgs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā apsūdzētās domnieces krimināllietu izskatīs februārī

Dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā apsūdzētās domnieces krimināllietu izskatīs februārī
15.12.2010 07:00

Apsūdzētās slimības dēļ Liepājas tiesā šodien nenotika tiesas sēde krimināllietā, kurā par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un naudas piesavināšanos apsūdzēta no Osipova partijas saraksta Liepājas domē ievēlētā deputāte Elita Kosaka.

Par to aģentūru LETA informēja Liepājas tiesas tiesneša palīdze Velga Lūka.

Lietas izskatīšana atlikta uz 2011.gada 9.februāri.

Iepriekšējā tiesas sēdē 27.oktobrī tiesa uzklausīja cietušā Sergeja Siņagina un liecinieku liecības. Visi liecinieki uz tiesas sēdi nebija ieradušies, tāpēc tika izsludināts pārtraukums līdz decembrim.

Kosaka apsūdzēta pēc Krimināllikuma 318.panta 2.daļas par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, ja tās izraisījušas smagas sekas vai ja tās izdarītas mantkārīgā nolūkā. Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz 150 minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus uz laiku no viena gada līdz pieciem gadiem vai bez tā.

Kosaka apsūdzēta arī pēc Krimināllikuma 179.panta 1.daļas par piesavināšanos jeb svešas mantas prettiesisku iegūšanu vai izšķērdēšanu, ja to izdarījusi persona, kurai šī manta uzticēta vai kuras pārziņā tā atradusies. Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar arestu, vai ar mantas konfiskāciju, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz 50 minimālajām mēnešalgām.

Kā savulaik ziņoja laikraksts “Kurzemes Vārds”, šī krimināllieta ierosināta saistībā ar gandrīz četrus gadus seniem notikumiem.

2007.gada sākumā Liepājas domes sēdē izskatīja jautājumu par pašvaldības pirmpirkuma tiesību izmantošanu uz ēku Ventspils ielā 10, kas piederēja Siņaginam. Viņš jau bija mājai atradis pircēju, un bija sagatavots pirkuma līgums par to, ka ēku pārdos par 70 000 latu, taču saimnieks mutiski bija vienojies ar pircēju, ka patiesā pārdošanas cena būs 123 000 latu. Dome izlēma izmantot pirmpirkuma tiesības uz šo ēku un samaksāja Siņaginam līgumā minētos 70 000 latu, taču viņš vēlējās saņemt visu iepriekš mutiski runāto summu.

Lēmumā par personas saukšanu pie kriminālatbildības teikts, ka Siņagini satikušies ar Kosaku, kura piedāvājusi savu palīdzību, lai šo problēmu risinātu. Viņa teikusi, ka pozitīva iznākuma gadījumā vēlēsies 5000 latu lielu atlīdzību un 2500 latus prasījusi kā avansa maksājumu, ko Siņagins viņai arī samaksājis. Kosaka tālākās saistības neesot pildījusi, tomēr naudu paturējusi, tādējādi radot Siņaginam zaudējumus 2470 latu apmērā. Ne vairāk kā 30 latu no avansa summas Kosaka tērējusi par dokumentu sagatavošanu un iesniegšanu.

“Arī es balsoju par to, ka domei ir jāizmanto pirmpirkuma tiesības uz šo ēku, jo tā atrodas vietā, kur plānots būvēt ostas pievadceļu, un tāpēc kaut kad domei tā vienalga no īpašniekiem būtu jāatpērk,” laikrakstam “Kurzemes Vārds” teikusi Kosaka.

Viņa esot parādījusi pirms šīs domes sēdes notikušās Finanšu komitejas sanāksmes protokola kopiju, kurā Liepājas izpilddirektors Edgars Rāts pamatojis, ka tobrīd mājas cena, ko saimnieki prasījuši, bijusi daudz zemāka par tās tirgus vērtību, tāpēc brīdis bijis jāizmanto.

“Mājas vērtība bija noteikta 122 000 latu,” Kosaka precizēja. “Nākamajā dienā, ejot uz savu biroju, kas atrodas Graudu ielā 50, es dzirdēju, kā pie augstskolas kliedz kāda sieviete – tā bija Sergeja Siņagina sieva Avrelija. Viņa kliedza: vai tiešām saņemšot tikai 70 000 latu 123 000 latu vietā? Es sapratu, ka tracis ir par to pašu ēku Ventspils ielā 10, piegāju klāt, pateicu, ka esmu domes deputāte un, ja viņi vēlas, es varu konsultēt, kā viņiem rīkoties, lai saņemtu visu naudu. Un viņi patiešām pie manis atnāca. Es devu padomu, ka ir divas iespējas: pirmā – doties uz tiesu un prasīt atzīt pirkuma līgumu par kļūdainu un to atcelt. Tādā gadījumā varētu sagatavot jaunu līgumu, tajā minēt summu 123 000 latu, ko saimnieki grib par savu māju, un dome šo naudu būtu spiesta maksāt. Otra iespēja, ko paredz likums, – iesniegt prasību Administratīvajā rajona tiesā par pirmpirkuma līguma atcelšanu. Es viņiem izrakstīju čeku desmit latu vērtībā par konsultāciju, un ar to visa mūsu sadarbība beidzās,” laikrakstam “Kurzemes Vārds” iepriekš stāstījusi Kosaka.

Siņagins apgalvojis, ka naudu patiešām Kosakai ir iedevis, taču čeka vai kāda cita dokumenta, kas to apliecinātu, viņam gan neesot. “Mēs viņai vienkārši uzticējāmies,” viņš skumji sacīja.

Cietušais gan nenoliedza, ka no domes saņēmis 70 000 latu, taču viņa zaudējums esot vairāk nekā 50 000 latu. No Kosakas viņš tiesas ceļā vēlas piedzīt kopuma 2970 latu – 2470 latu lielu materiālo zaudējumu un 500 latu kā morālo kompensāciju, ziņo laikraksts.

LETA

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz