Trešdiena, 3. jūnijs Ineta, Inta, Intra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Greizsirdības vadīta, sieviete iedur sāncensei mugurā; tiesa piespriež nosacītu brīvības atņemšanu

Greizsirdības vadīta, sieviete iedur sāncensei mugurā; tiesa piespriež nosacītu brīvības atņemšanu
Foto: liepajniekiem.lv
09.10.2019 07:12

"Kurzemes Vārds"

“Apsolu, ka nekas tāds manā dzīvē vairs neatkārtosies nekad,” pirms sprieduma pasludināšanas tiesā pēdējā vārdā teica Evita Lasmane. Viņa sadūrusi savu gados krietni jaunāko sāncensi.

Noziedzīgais nodarījums pastrādāts šā gada pavasarī. Toreiz Valsts policija vēstīja: 19. aprīlī pulksten 19.50 saņemta informācija, ka Liepājā, Grīzupes ielā, miesas bojājumi nodarīti 1989. gadā dzimušai sievietei. Konstatēts, ka savstarpēja konflikta laikā sieviete guvusi durtu brūci mugurā. Notikuma vietā policijas darbinieki par sievietes saduršanu aizturējuši 1974. gadā dzimušu kundzi.

Lietu Kurzemes rajona tiesa Liepājā izskatīja un spriedumu pasludināja 8. oktobrī.

Apsūdzībā teikts, ka Lasmane, būdama alkohola reibumā, sievietei ar nazi vienu reizi iedūrusi greizsirdības vadīta, nodarot sāncensei smagus miesas bojājumus, kas bīstami dzīvībai.

Cietusī gan ir atlabusi un devusies strādāt uz Vāciju, tāpēc arī lietas izskatīšanā nepiedalījās. Savukārt Lasmani uz tiesu pavadīja vīrs un vīramāte.

Apsūdzētā tiesā savu vainu atzina pilnībā, tāpēc lietu skatīja bez pierādījumu pārbaudes, proti, nešķetinot, kā un kāpēc Lasmane ar nazi uzbruka sievietei. Taču tiesā Lasmane sacīja, ka viņa sāncensi jau iepriekš brīdinājusi netuvoties viņas tolaik vēl faktiskajam vīram.

Cietusī tiesā bija pieteikusi morālā kaitējuma kompensāciju 1000 eiro apmērā. Lasmane to atzina daļēji, skaidrojot, ka pakāpeniski varētu atmaksāt vien 300 eiro. Viņasprāt, sieviete tik smagi neesot cietusi.

Lasmane sacīja, ka dažas dienas pēc notikušā viņa vīru vedusi uz slimnīcu pie acu ārsta un cietusī viņas dzīvesbiedram “skriešus skrēja klāt”. “Ne gāja, bet skrēja. Tātad nemaz tik slima nebija,” sprieda sieviete.

Sāncenses dēļ dzīvesbiedrs Lasmani maija sākumā esot smagi piekāvis, bet neraugoties uz to vasarā abi salaulājušies.

Lasmane deviņdesmitajos gados ir divas reizes tiesāta, taču sodāmība dzēsta un kopš tā laika viņa nav pastrādājusi jaunu noziedzīgu nodarījumu.

Tiesa viņai piesprieda nosacītu brīvības atņemšanu uz diviem gadiem ar probācijas uzraudzību uz gadu, proti, sodu neizpildīs, ja vien divu gadu ilgajā pārbaudes laikā sieviete neizdarīs kādu citu noziedzīgu nodarījumu un pildīs visus Probācijas dienesta noteiktos pienākumus.

Par cietušās pieteikto morālā kaitējuma kompensāciju tiesa nelēma, norādot, ka to var risināt civiltiesiskā kārtībā. Tomēr Lasmanai būs jāatmaksā valstij 1935 eiro, kas cietušajai iepriekš izmaksāti kā kompensācija.

Spriedumu vēl var pārsūdzēt.

Neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta “Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

15 komentāri

2019-10-09 09:43

nazītis: Tas tāds nieks vien ir. Satrakotas,greizsirdīgas bābas uz ne to vien ir spējigas. Sieviešu skaudībai un nenovīdībai nav robežas.

2019-10-09 09:45

Nazītis: Kāpēc sievietēm tie sodi ir maigāki. Būtu vīrietis to izdarījis, jau sēdēt. Vai kad sieviete dur - tad mazāk sāp?

2019-10-09 10:06

Nezinītis: Kad, beidzot, tiks pieņemti likumi par vardarbību pret vīriešiem!?

2019-10-09 12:42

Juta: Bābas pašas uzvelk vīriešus un tad brīnās, ka kāds grib ar viņām izķēķināties. Zinu tādas merģeles.

2019-10-09 13:20

Bet....: CITĀTS ""Notikuma vietā policijas darbinieki par sievietes saduršanu aizturējuši 1974. gadā dzimušu kundzi.""
..POLICISTU KUNGI aizturēja DŪRĒJAS KUNDZI PAR SĀNCENSES KUNDZES SADURŠANU ...

2019-10-09 13:26

Mūsu sētas rapši: Nabaga gaudu vīrieši ! Knapi ar vienu roku apinīti cilā , raudiņas.

2019-10-09 13:39

Skumjie latvieši: Ai, nu beidziet, vardarbība nekādā formā nav akceptējama, bet latviešiem vardarbība liekas pilnīgi ok - jo gan jau pati/pats uzprasījās, tā ir viņu darīšana utt. Te tāpat...Vīrs smagi piekāvis, pati ar nazi iedūrusi citai sievietei...Nu šausmas! Vardarbība un vardarbība un vardarbība, bet atkal - neiesim jau kādu tiesāt par šo vardarbību - gan jau visi paši uzprasījās. Noteikti, ka bērnus, ja tādi ir, arī sit, jo, ka nu kāds neuzaug bez vardarbības...

2019-10-09 14:23

koka ar diviem galiem: Durt nevajadzēja, bet pārmācīt gan - nav ko līst citā ģimenē, vienalga kauslis vai paipuisītis, nav ko grāpstīties gar citu vīriem. Varbūt maku arī vēl iedot, lai paņem ko un cik grib.

2019-10-09 14:38

Ell: Nekad neesmu bijusi greizsirdiga, ja virs gribes citu, aizies tapat, nav ko turet cita laimi

2019-10-09 15:31

Ciska: Jēga pārmācīt sānsensi? Vīru vajag mājās pie radioatora piesiet, lai neklaiņo apkārt. To, kurš grib aiziet, aizies. A sievišķis tik cīnās un cīnās. Un par ko? Par tādu, kurš vēl iekausta... Un ja nu viņai tikai izlikās, ka sieviete KUNDZES vīram piesējās? Nākamreiz vēl kas parēgosies

2019-10-09 16:14

Žans Klods van Pīpels: Rapsim - nu ja tam vecim l nebūtu virs 180 mm un diametrā 55 , tad diez vai būtu bijis vērts ar tuteni atkarot to kas bijis tavs... tur vajadzēja būt kārtīgam domkratam, ... zinu tādas vēstures ir bijuša arī senāk

2019-10-09 23:24

Liepājniekiem.lv adminiem: Lūdzu man paskaidrojiet,kur tagad ir datu aizsardzība? Vārds un uzvārds publiskots,bet vienu bēgļu izvaritaju tur slepenībā.

2019-10-10 12:46

23:24: Tu labāk palasi to datu aizsardzības regulu un tad te kaut ko plāties. Visi kaut ko bišķi padzirdējuši par datu aizsardzību nu baigi gudrie. Un starpība starp šo kundzi un to bēgli ir tā kā bēglim ir aizdomas turamā statuss bet šai kundzei jau ir spriedums. Un galu galā ko tev tā bēgļa vārds mainīs, atrodamāks jau viņš nepaliks... :D :D

2019-10-11 00:22

incigi: Feliks dur un viss ok,

2019-10-13 20:22

FloYd: Par ieduršanu ar nazi mugurā nosacīts sods? ! Kundzei draudēja briesmas un viņa aizstāvējās?!! Vai arī kundze kādam rads?

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz