Trešdiena, 3. jūnijs Ineta, Inta, Intra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Iebiedēja līdz nāvei. Par vīrieša saduršanu piemēro cietumsodu

Iebiedēja līdz nāvei. Par vīrieša saduršanu piemēro cietumsodu
Foto: liepajniekiem.lv
13.11.2019 07:06

"Kurzemes Vārds"

64 gadus vecais Sergejs Jekimovs ar iesauku Anakonda teju pusi sava mūža pavadījis cietumā. 2017. gada vasarā iznācis brīvībā, taču pēc nepilna gada atkal pastrādājis noziegumu. Jekimovs apsūdzēts par kāda vīrieša slepkavību, lai gan viņš pats apgalvo, ka nav bijis nodoma nogalināt, tikai iebiedēt.

Apsūdzības izklāstā teikts, ka 64 gadus vecais Sergejs Jekimovs pagājušogad laika posmā no 11. maija vēla vakara līdz 12. maija pēcpusdienai izmeklēšanā precīzi nenoskaidrotā laikā kādā dzīvoklī Pāvilostas ielā aptuveni desmit reižu ar nazi iedūris Maksimam, ar kuru kopīgi lietots alkohols un izcēlies konflikts.

Divi dūrieni krūškurvī bijuši dzīvībai bīstami, un vīrietis no gūtajām traumām miris. Tobrīd dzīvoklī bijusi arī Maksima draudzene un vēl divi vīrieši, taču neviens no viņiem ķildniekus nav savaldījis.

“Iedzērām, nezinu, kāpēc Maksis sāka man uzbraukt. Viņš bija liels un dūšīgs, es viņam teicu, ka viņš var uzrauties uz nepatikšanām,” tiesā liecināja Jekimovs.

Maksimu viņš esot centies atbaidīt, ar nazi “viegli pabakstot”. Abi tonakt saķērušies vairākkārt, vienā no pauzēm starp konfliktiem Maksims esot no dzīvokļa izgājis, taču atgriezies un atkal sācis ķīviņu, nosaucot Jekimovu par liliputu.

Tiesā Jekimovs savu vainu Maksima nāvē atzina, taču noliedza nodomu viņu noslepkavot.

“Tā nebija tīša slepkavība, bet sadzīvisks konflikts. Maksims bija jaunāks, fiziski spēcīgāks, un man bija nepieciešamība ņemt rokā nazi nevis kā uzbrukuma ieroci, bet lai aizsargātu sevi,” sacīja tiesājamais.

Jekimovs tiesas laikā vairākkārt atvainojās nogalinātā vīrieša mātei, paužot nožēlu par izdarīto.

Arī Jekimova aizstāve nepiekrita noziedzīgā nodarījuma kvalifikācijai. Viņa norādīja – Jekimovs būtu saucams pie atbildības par smagu miesas bojājumu nodarīšanu, kuru rezultātā iestājusies cietušā nāve. Un, ja Maksimam laikus būtu sniegta medicīniskā palīdzība, viņa dzīvību, iespējams, izdotos glābt. Tāpēc advokāte lūdza Jekimovu apsūdzībā par slepkavību attaisnot.

Tomēr tiesa pirmdien lēma, ka Jekimovs atzīstams par vainīgu un kā galīgais sods viņam piespriesta brīvības atņemšana uz astoņiem gadiem un sešiem mēnešiem ar probācijas uzraudzību uz trīs gadiem.

Tiesa šajā lietā pieņēma arī blakus lēmumu par pirmstiesas izmeklēšanas laikā pieļautajiem tiesību normu pārkāpumiem, par kuriem nolemts informēt Valsts policijas priekšnieku.

Spriedumu vēl var pārsūdzēt.

Neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta “Kriminālprocesa likumā” noteiktajā kārtībā.

12 komentāri

2019-11-13 07:44

Es: Nesaprotu, kā advokātei var būt tīra sirdsapziņa, lūdzot attaisnot apsūdzēto par slepkavību.... Fakts, ka, teju, pusmūžu pavadījis ieslodzījumā, laikam, nenorāda ne uz ko.....

2019-11-13 08:57

Apbrīnojami: Par slepkavību 8 gadi. Recidīvistam, kurs atsēdējis 30 gadus. Nopietni?!

2019-11-13 10:37

Ari es: Iznāks, atkal vienu nodurs un atkal atpakaļ, kamēr nenosprāgs. Labāk paturētu iekšā.

2019-11-13 10:58

Ostaps Benders: Interesanti, varbūt vajag piemērot koeficentu, kā saeimas algām? Otreiz sēdi - piespriestais sods x 2, trešo reizi x 3, un tā tālāk!!!!Te tak redzams, ka "anakondas" tipa cilvēciņi nemainās!!!

2019-11-13 12:34

Dimon: Eu nu nopietni....
par ko tadu žēlsirdību, piedošanu , mīlestību par noduršanu
Klau VARAS ORGĀNI, kur jūs skatāties?

2019-11-13 13:15

ome: Cilvēki, nu tak esiet žēlsirdīgāki(kā slepkavas advokāts),vai tad nelasat rakstīto?Viņš tak NEJAUŠI nodūra šo cilvēku,tikai 10 reižu iedūra ar nazīti,bet šis jēma un nomira!!!Advokātam tak naudiņa kaut kā jāatstrādā.

2019-11-13 13:33

snake: anakondēns ar žirafēnu. cirks!

2019-11-13 13:52

Ups: Pabaidīja 10 reizes. :D

2019-11-13 15:22

propper: Tāpēc jau tik maz iedeva,ka tas bija spalvu nazītis at ko skolā asinājām zīmuļus!

2019-11-13 16:45

Leons: Tas pirmais komentārs vispār ugunīgs. Diez viņš pats izvēlētos sev par aizstāvi advokātu, kurš mēģina panākt bargāku sodu?

2019-11-13 19:24

Limpenne: 8 gadi tas pa traku! 8 mēneši būtu ok !

2019-11-13 23:28

Latvijas tiesa: Tiesa nolēma aizdomās turētajam vīrietim piespriest ar brīvības atņemšanu nesaistītu līdzekli - viņam tagad jāsēž mājās un 2 gadus liegts nodurt vēl kādu personu. Pretējā gadījumā viņam būs jāapmeklē psihologs un tiks piespriests piespiedu darbs 80 stundu apmērā!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz