Svētdiena, 20. septembris Marianna, Ginters, Guntra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ieskats Pašvaldības policijas patruļā naktī no piektdienas uz sestdienu

Ieskats Pašvaldības policijas patruļā naktī no piektdienas uz sestdienu
Kādā K. Ūliha ielas daudzdzīvokļu nama kāpņu telpā tieši pie pašām ieejas durvīm bija nolicies nosnaudies kāds bezpajumtnieks. Policisti vīrieša miegu ar lukturīti iztraucēja un gulētāju no telpas izraidīja. (Foto: Pašvaldības policija)
09.09.2020 06:00

Miks Kuncītis

"Kurzemes Vārds"

Aizsnaudušos pļēguru celšana un konfliktu risināšana bija Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbs naktī no piektdienas uz sestdienu. “Kurzemes Vārds”, dodoties patruļā kopā ar policistiem, pārliecinājās, ka jaunā mācību gada pirmās nedēļas nogalē pilsētas ielās netrūkst arī nepilngadīgo. Ar vairākiem pārkāpumu gadījumā notika arī pārrunas.

Kaut arī kopumā vērtējot, nakts aizritēja diezgan mierīgi, nevar teikt, ka likumsargiem darba nebija – jau teju tūlīt pēc sēšanās policijas busiņā tika saņemts pirmais izsaukums. Kāda māte ziņoja, ka nepazīstams vīrietis viņas bērniem uzbāzīgi prasījis naudu. Saņēmuši izsaukumu, policisti steidzās uz Rīgas ielu un mēģināja atrast aprakstam atbilstošo vīrieti. Apkārtējās ielas tika izbraukātas krustu šķērsu, taču no iespējamā vaininieka ne miņas.

Vēlāk minētā sieviete vērsās policijas iecirknī un papildināja vīrieša aprakstu, kas gan īsti nesakrita ar sākotnējo informāciju. Skaidrs, ka pēc tik ilga laika diedelētājs jau bija gabalā un policija viņu neatrada. Meklējumu laikā pie autoostas policistus apstādināja kāds vīrietis un lūdza ieviest kārtību Augustes ielā pie veikala “Top”, kur sapulcējušies jaunieši un arī gados vecāks vīrietis lieto alkoholu. Lai arī sākumā bariņš iereibušo atrunājās un negribīgi pakļāvās likumsargu aicinājumam doties prom, pēc stingrāku vārdu pielietošanas situāciju izdevās atrisināt.

Kūrmājas prospekta un Celtnieku ielas krustojumā kāds nemiera dīdīts, iedzēris jaunietis meklēja konfliktu ar garāmgājēju. Policistu savlaicīgās ierašanās dēļ strīds tika ātri izšķirts, arī iesaistītajiem jauniešiem vienam pret otru vairs pretenziju nebija.

Tā nebūtu ierasta nakts patruļa, ja policisti nesaņemtu izsaukums uz ģimenes konfliktu. Šoreiz iereibis vīrietis Daugavas ielas mājoklī bija nokaitinājis savu māti. Viņa likumsargiem stāstīja, ka dēls esot saplēsis tikko uz grīdas uzklātu linoleju. Tiesa, sākotnējais apgalvojums, ka viņš pacēlis arī roku pret savu māti, neatbilda patiesībai. Pēc pārrunām abi nomierinājās, un policisti varēja doties prom.

Vēl vienā konfliktā Toma ielā kāds vīrietis bija dabūjis pa galvu, un pēc Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķu apskates tapa skaidrs, ka brūcei nepieciešams uzlikt šuves, taču vīrietis no palīdzības atteicās, turklāt piebilda: “Pats vien biju vainīgs, ka sakāvos un dabūju pa galvu.”

Neraugoties uz to, ka Covid-19 izplatība un ar to saistītie ierobežojumi joprojām ir aktuāli, Juliannas pagalmā naktsdzīve ritēja pilnā sparā. Arī tur bija nepieciešama policijas iejaukšanās, lai nomierinātu kādu agresīvu jaunieti un atgādinātu nepilngadīgajiem par smēķēšanas un alkohola lietošanas aizliegumu.

Šādos gadījumos nereti tiek piesaistīts arī Pašvaldības policijas Nepilngadīgo lietu nodaļas darbinieks, kurš arī piedalās patruļās. “Par šādu soli esam izšķīrušies, lai atvieglotu policistu darbu un neaizkavētu viņus citu izsaukumu gadījumā. Administratīvās lietvedības dokumentu aizpildīšana nepilngadīgiem ir laikietilpīgs darbs,” sacīja Pašvaldības policijas jaunais priekšnieka vietnieks Kaspars Vārpiņš.

Līdz ar to, ka pilsētā joprojām nav atrisināts jautājums par atskurbtuves atvēršanu, policisti turpina nogādāt dzērājus, kuri nespēj pārvietoties, viņu dzīvesvietās, tādējādi pildot tādas kā taksistu funkcijas. K. Ukstiņa un Ganību ielas stūrī vīrietis bija izsaucis “taksi” savam pudeles brālim, kurš it kā esot devies pie draudzenes, bet līdz Zirņu ielai nav ticis. Tā kā vīrietim dzīvesvieta bija reģistrēta Flotes ielā 7 (Nakts patversmē), tad tur arī viņš tika nogādāts.

Šajā naktī policistiem nācās stutēt vēl vairākus pārmēru iedzērušus vīriešus – kāds grīļojās uz autobusu pieturvietas soliņa, cits daudzstāvu dzīvojamo māju iekšpagalmā, bet vēl kādu bija jāpamodina nama kāpņu telpā.

Radio ielā Pašvaldības policijas busiņu apturēja kāds vīrietis, kurš ziņoja, ka pirms neilga brīža Jūras ielas 5. nama iekšpagalmā neadekvāts “BMW” vadītājs uzbraucis stāvošai automašīnai “Ford” un pametis notikuma vietu. Apsekojot apkārtni, neviena aprakstam atbilstoša automašīna netika pamanīta. Par notikušo paziņots arī Valsts policijai, taču pagaidām vainīgais nav atrasts.

K. Ukstiņa un Ganību ielas krustojumā Pašvaldības policistiem bija jātiek galā ar vīrieti, kurš stiprā dzēruma dēļ nespēja ne pārvietoties, ne arī nosaukt savus personas datus – te viņš bija Dainis, te atkal Deniss. (Foto: Pašvaldības policija)

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz