Ceturtdiena, 2. jūlijs Lauma, Ilvars, Halina
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Izmeklē krāpšanos Feisbukā

Izmeklē krāpšanos Feisbukā
Foto: liepajniekiem.lv
11.05.2019 07:15

liepajniekiem.lv

Sociālajos tīklos tiek aicināti atsaukties cilvēki, kuri cietuši, atsaucoties uz ”Liepāja Drive Family Club” sludinājumiem Feisbukā. Tur norādīts, ka auto kluba ”Liepāja Drive Family Club” īpašnieks no 16 personām izkrāpis naudu.

Sazinoties ar vienu no cietušajiem, liepājnieks portālam pastāstīja: ”2018.gada 29.novembrī pie manis vērsās sociālā tīkla Facebook grupas ”Liepaja Drive Family Club” administrators ar lūgumu aizdot viņam 100 eiro, lai varētu apmaksāt savas automašīnas remontu.”

Aizņemas un neatdod

”2018.gada 30.novembrī es viņam skaidrā veidā aizdevu 50 eiro ar norunu, ka nauda tiks atgriezta decembra vidū,” turpina vīrietis: ”Neskatoties uz vairākiem maniem lūgumiem atgriezt man naudu, nemitīgi bija atrunas un līdz pat šīm brīdim nauda man nav atgriezta.”

”Uzskatu, ka tā ir naudas izkrāpšana,” tā liepājnieks: ”Turklāt vēlāk noskaidrojās, ka minētā persona ir no vairākiem liepājniekiem aizņēmies naudu, aizbildinoties ar mašīnas remontu un tuvinieka nāvi.”

”Pēc manā rīcībā esošās informācijas kā iemesls naudas krāpšanai no citiem cilvēkiem bija ”Liepaja Drive Family Club” kluba biedra atlaižu kartes tirdzniecība, atsevišķo auto detaļu piegāde, kura tā arī nenotika, līdztekus Andrejs Lopatenko rīkoja kluba ”Liepaja Drive Family Club” reprezentatīvo materiālu – uzlīmes, krūzes, cepures ar logo, krellīšu nelikumīgu tirdzniecību,” sakās noskaidrojis vīrietis.

”Rezultātā, pēc manā rīcībā esošas informācijas, minētā persona ir izkrāpusi 639 eiro no 16 cilvēkiem,” klāsta liepājnieks: ”Iespējams, cilvēku skaits ir lielāks.”

Un piebilst: ”Līdztekus sociālā tīkla Facebook grupas ”Liepaja Drive Family Club” administrators aicināja grupas biedrus piedalīties dažādās labdarības akcijās, ziedojot tam naudu, taču atļaujas uz labdarības organizēšanu izrādās, ka cilvēkam nav. Un tāpēc ir apgrūtinoši izsekot finanšu plūsmai.”

Cita cietusī stāsta: ”Administrators un grupas vadītājs vāc ziedojumus (un ne viss tiek piegādāts uz galamērķi), aizņemas naudu (neatgriež), nāk klajā ar diagnozēm saviem bērniem un pieprasa naudu par to ārstēšanu, apglabā brāļus, kuru viņam nav, pārdod krelles rokdarbiem (pērk tos Ķīnas tīmekļa vietnēs), pārdod t-kreklus un krūzes ar grupas logo, bet viņš tos nenodod adresātam, lai gan viņš nekavējoties lūdz pilnīgu apmaksu.”

Un turpina: ”Ja kāds sāk paust aizdomas, ka kaut kas ir nepareizi, viņam personīgi raksta. Un aizbildinās, ka nav nozieguma: ”Jūs pats man devāt naudu!”.”

Sākts kriminālprocess

Cietušie konsultējušies ar juristu un pēc tam vērsušies Valsts policijā ar iesniegumu. Tur pret krāpnieku uzsākts kriminālprocess.

”Jāpauž nožēla, ka mūsu pilsētā ir krāpnieks,” tā cietušais: ”Tajā pašā laikā ir cilvēki, kuri paļaujas uz viņa godaprātu, lai palīdzētu, bet rezultātā cieš zaudējumus. Ja ir vēl kāds, kurš cietis no šādas krāpnieciskās darbības, tad noteikti nevajadzētu baidīties un ir jāvēršas policijā.”

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova apstiprināja: ”25.martā Valsts policijā saņemts iesniegums par to, ka sociālā vietnē ”Facebook” no vairākiem lietotājiem ir izkrāpta nauda.”

”Šobrīd par notikušo ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikums 180.panta 1.daļas – par zādzību, krāpšanu vai piesavināšanos nelielā apmērā,” viņa stāsta: ”Kriminālprocesā notiek pirmstiesas izmeklēšana.”

Un skaidro, ka par šādu noziegumu ir paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Notiekošo uzskata par nomelnošanu

Andrejs Lopatenko apstiprināja, ka ir informēts par personu vēršanos policijā un to, ka tur uzsākts kriminālprocess: ”Jau policijas darbiniekiem visus apstākļus esmu izskaidrojis. Gaidu atkārtotu uzaicinājumu ierasties policijā.”

Viņš uzskata, ka notiekošais ir viņa un viņa vadītā autokluba nomelnošanas kampaņa: ”Klubā ir ap 8000 cilvēku. Šie 16, kuri vērsušies policijā, ar kaut ko nav apmierināti. Iespējams, ir to skaitā, kuri no grupas dažādu iemeslu dēļ tikuši izslēgti. Piemēram, cēluši klubam neslavu. Jo man mana un kluba reputācija ir ļoti svarīga.”

Jautāts, vai ir atgriezis aizlienēto naudu, vīrietis klāsta: ”Jā, neslēpšu, ka man pērnā gada decembrī un šā gada janvārī bija sarežģīta situācija, līdz ar ko bija nepieciešams aizņemties. Tā kā man nav tik turīgu paziņu, lai no viena cilvēka aizņemtos 1000 eiro, aizņēmos no vairākiem. No kāda 50 eiro, no kāda cita – 40 eiro. Visiem diemžēl vēl aizņēmumu neesmu atgriezis.”

Runājot par apmaksātajiem, bet nepiegādātajiem pasūtījumiem, viņš arī pārmetumus atzīst daļēji: ”Lielā apjoma dēļ visi pasūtījumi nav izpildīti.”

Andrejs lēš, ka kriminālprocess tiks izbeigts, jo krāpniecības neesot bijis: ”Tam nav pierādījumu. Man arī ir saglabāta sarakste.”

_________________________ 

Iesaki tēmu vai ziņo par notiekošo arī Tu! To var izdarīt ikviens portāla lasītājs, izmantojot sākumlapā esošo formu “Piedalies satura veidošanā!”. Turpat iespējams iesūtīt arī dažādus fotostāstus, piemēram, no kāda pilsētā notikuša pasākuma.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz