Piektdiena, 28. februāris Skaidrīte, Justs, Skaidra

Kaņepju preču bodītē narkotiskas vielas?

Kaņepju preču bodītē narkotiskas vielas?
Kaut arī pēc dienestu pārbaudes veikalā "CBSHOP" konstatēja vairākus pārkāpumus un Valsts policijā ierosināts kriminālprocess, pārdotava joprojām ir atvērta pircējiem, jo vēl nav saņemti ekspertīžu rezultāti, kas apstiprinātu, ka tur tirgoto preču sastāvā ir narkotiskas vielas. (Foto: Egons Zīverts)
13.02.2020 07:03

Miks Kuncītis

"Kurzemes Vārds"

7. februārī Valsts policijas darbinieki kopā ar Pārtikas un veterināro dienestu (PVD), Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Valsts darba inspekciju un Valsts robežsardzes kinologu un suni devās plānotā pārbaudē uz veikalu “CBSHOP” Peldu ielā 14, kur konstatēja vairākus pārkāpumus.

“Valsts policija ar Valsts robežsardzes kinologu un suni tirdzniecības zālē pārbaudīja tur izvietotās preces. Suns norādīja uz vairākām precēm, kuras, iespējams, satur narkotiskās vielas. Šīs preces izņemtas un tās tiks nosūtītas uz ekspertīzi, lai noteiktu vielu sastāvu. Par notikušo ir uzsākts kriminālprocess,” informēja Valsts policijas pārstāve Madara Šeršņova.

Tāpat viņa norādīja, ka tirdzniecības vietā esot fiksēti arī citi pārkāpumi, kurus konstatēja Pārtikas un veterinārais dienests – “izņemtas preces, kuras pārdotas kā pārtikas produkti, bet, iespējams, nebija noformēti atbilstoši prasībām, bet Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests konstatēja vairākus ugunsdrošības prasību pārkāpumus, kā, piemēram, objekts nav nodrošināts ar ugunsdzēsības aparātiem. Tuvākajās dienās tiks pieņemts lēmums par turpmāko rīcību. Savukārt Valsts darba inspekcija turpinās darbu pie iegūtās informācijas pārbaudes,” sacīja M. Šeršņova.

PVD Dienvidkurzemes pārvaldes vadītājas vietniece Gita Riekstiņa laikrakstam savukārt skaidroja: “Inspektori pārbaudes laikā konstatēja, ka veikalā vairāki produkti ir neatbilstoši marķēti, kā arī nevarēja saprast, vai tie ir pārtikas vai nepārtikas produkti. Piemēram, uz pudelītes norādīts, ka šķidrums paredzēts iekšķīgai lietošanai, bet uz kastītes – gluži pretēji. Tāpat atsevišķi produkti nebija marķēti latviešu valodā. Likumdošanā paredzētajā kārtībā nebija norādīti, izcelti arī alergēni.” Kopumā no tirdzniecības vietas esot izņemtas 14 produktu vienības. 18. februārī uzņēmuma īpašniekiem esot jāierodas PVD, lai sniegtu paskaidrojumu. “PVD uzsākusi administratīvo lietvedību, un ir skaidrs, ka sekos soda sankcijas, taču pagaidām nevaru pateikt, kādas tās būs,” sacīja G. Riekstiņa.

Veikala pārstāvis, kurš laikrakstam savu vārdu nevēlējās atklāt, apgalvoja, ka tirgotajai produkcijai nav ne mazāka sakara ar narkotiskām vielām. “Pārdodam dažādas preces, kuru sastāvā ir kaņepes, tas nav nekas nelegāls. Pagaidām vairāk neko komentēt nevaru, jo ir jāsagaida ekspertīžu rezultāti. Varu vien piebilst, ka pārkāpumi saistībā ar ugunsdrošību ir atrisināti.”

Veikals “CBSHOP” Liepājā atvērts aptuveni pirms mēneša.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli