Trešdiena, 26. februāris Mētra, Evelīna, Aurēlija

Krimināli vajās Saeimas spridzinātāju

Krimināli vajās Saeimas spridzinātāju
04.04.2011 07:03

Atslēgvārdi

Brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem, piespiedu darbs vai naudassods līdz 100 minimālajām mēnešalgām – viens no šiem sodiem sagaida vīrieti, kurš janvārī baidīja augstākos varas ešelonus, pa tālruni paziņojot, ka parlamenta ēkā ievietots spridzeklis.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Jolanta Knīse informēja, ka šā gada 31. janvārī uzsākts kriminālprocess par to, ka tajā dienā pulksten 19 Valsts prezidenta apsardzes dežūrdaļai pa tālruni vīrietis netieši izteicis draudus uzspridzināt Saeimas ēku. Zvanītājs jau 40 minūtes pēc sava draudpilnā zvana aizturēts savā dzīvesvietā. Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka 1971. gadā dzimušais vīrietis zvanījis uz Valsts prezidenta kanceleju un apzināti melojis par Saeimas ēkā ievietotu spridzekli. 2. februārī vīrietis atzīts par aizdomās turamo un viņam piemērots drošības līdzeklis – policijas uzraudzība. Pirmstiesas izmeklēšanas gaitā apkopota pietiekama pierādījumu bāze, kas ļauj nosūtīt krimināllietu Liepājas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Tas nav vienīgais gadījums, kad ziņots par kādā iestādē ievietotu sprādzienbīstamu priekšmetu vai spridzināšanas  draudiem. “Lai kāds arī būtu zvana mērķis – nevainīgs joks, operatīvo dienestu darba savdabīga pārbaude vai sakāpinātu negatīvu emociju izlādēšana, ir jāapzinās, ka par šādu rīcību ir jāuzņemas atbildība un tai var būt nopietnas sekas,” brīdina J. Knīse.

Viktors Ulberts
“Kurzemes Vārds”

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli