Trešdiena, 12. augusts Klāra, Vizma
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Liepājas ezerā ar lielu liesmu un bieziem dūmiem deg niedres

Liepājas ezerā ar lielu liesmu un bieziem dūmiem deg niedres
Foto: Egons Zīverts
24.03.2020 15:16

Šodien debesīs virs Liepājas pacēlās melns dūmu mākonis un lasītāji portālam liepajniekiem.lv ziņo par lielām liesmām.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests portālu liepajniekiem.lv informēja, ka pulksten 14.29 saņemts izsaukums uz Dūņu ielu, kur deg niedres.

“Sākotnēji ugunsgrēka likvidēšanai tika nosūtītas divas autocisternas, bet šobrīd jau dzēšanu veic trīs. Darbu 11 ugunsdzēsējiem glābējiem apgrūtina sarežģītā piekļuve degšanas vietām, tādēļ tur nogādāta arī laiva. Tiesa, pagaidām ugunsgrēku lokalizēt nav izdevies,” informēja VUGD pārstāve Anete Strazdiņa.

Portāla liepajniekiem.lv rīcībā ir oficiāli neapstiprināta informācija, ka ugunsgrēks Liepājas ezerā sācies no Zirgu salas pastaigu laipas un elektrolīnijas puses. Niedres pilnīgi droši neaizdegās pašas, uguni tīši vai netīši ir pielaidis kāds, kuram ”paliec mājās!” laikā nav ko darīt.

Stiprais vējš ļoti veicinājis liesmu izplatīšanos. Portāls novēroja, ka niedres vienlaikus deg vismaz trīs četrās vietās un ik pa laikam starp melnajiem dūmu mutuļiem izlaužas liesmas. Niedres ir sausas, un uguns ar lēciemiem strauji izplatās pa to galotnēm. Niedres ir aptuveni divarpus metrus augstas, liesmas attiecīgi sasniedzot četru metru augstumu.

Apdraudējuma mazdārziņiem ezera krastā vai ražošanas teritorijām neesot, jo niedres tām tik tuvu neaug.

Pulksten 19.11 ugunsgrēks bija  likvidēts, informē VUGD pārstāve Anete
Strazdiņa. ”Sākumā dzēsa, cik varēja, bet pēc tam sekoja, lai uguns
nepārmetas uz apdzīvotām vietām. Patiesīcā uguns pati izbeidzās,” viņa
stāsta. Kopā izdegusi 5 ha liela platība.

Liepājas ezers ir mājvieta neskaitāmām putnu sugām. Bioloģijas zinātņu
doktors, Liepājas Universitātes docents Jurģis Šuba pastāsta, ka daļa
putnu jau ir atlidojusi. Taču viņš mierina, ka tie vēl nav uzsākuši
perēšanu. ”Laiks ir pārāk auksts, naktīs vēl ir sals. Niedrāju putni,
piemēram, ķauķi, atlido vēlāk – aprīlī un maija sākumā. Protams, šādi
ugunsgrēki kopumā nodara postu. Ja izdosies to lokalizēt, skāde būs
mazāka,” saka zinātnieks. Ornitologs, gulbju pētnieks Dmitrijs Boiko
atzīst, ka arī gulbjiem nekāds kaitējums netikšot nodarīts: ”Ligzdu vēl
nav. Ar laiku izaugs jaunas niedres.”0

Vēl viens aculiecinieka video no niedru degšanas Dūņu ielā.

Posted by liepajniekiem.lv on Otrdiena, 2020. gada 24. marts

Foto galerija

17 komentāri

2020-03-24 15:25

Sīkums: Izsoli uz niedru izpļaušanu nerīkoja rezultāts vecās izdegs būs jaunas niedres.

2020-03-24 15:51

Otrādi piedzimušie: Nabaga putni!!! Ligzdiņas kaput !! Un to izdarīja lielie brāļi, mežoņi !!! NU un vēl jābrīnās ,ka mūs piemeklē vīrusi ???

2020-03-24 16:55

Liepaja Laumas Rajons: OHO... Laivu būdās šogad nebūs zirnekļi.... :)
Bet.. uz pārvalgīgiem karantīnas neievērotājiem medības nav atceltas :)
, brīžiem liekas jāsaka paldies ka jūs esat ... ir ko darīt :)
Pagaidām saņemat pāris sitienu ar rīksti tad piesienam un nododam policijai& mediķiem . :)

2020-03-24 17:11

44!: Cilvēki ir apveltīti ar prātu , lopiem tāda nav.

2020-03-24 17:44

Covid-0.7L: Varbūt kādi uzņēmīgi cilvēki dedzina noķerto vīrusu !?/Un tad tas ir apsveicami))

2020-03-24 17:59

secinājums: nu super, lai tas čūksnājs izdeg, tā vajag katru gadu

2020-03-24 18:27

Jaunliepāja: Tas viss ir rezultāts ,,viszaļākajai '' domāšanai pasaulē! Cik reizes nav runāts par ezera sakārtošanu. Savākt sapropeli,izsūkt smiltis,kas arī ir labs materiāls. Nē! Zaļie pret. Aizsargājamā vide,putniņiem nebūs kur dzīvot. Tagad noteikti būs. Putneļi nav tik stulbi kā viens,otrs! Ja ezera vienā galā notiktu tīrīšana,viņi pārvāktos uz otru galu. Tagad ar mašīnu nevar piebraukt,ar laivu arī nē! Kas tas ir ezers? Man tā domājās ka tas ir ezera un purva hibrīds. Lēnā garā,pamazītēm ir jāsāk ezera,kā tāda atjaunošana. Zaļie ,šajā rakursā ,man izskatās kā zirgs kuram ir uzliktas klapes-redz tikai taisni. Ne pa labi ,ne pa kreisi! Nu kaut kā tā!

2020-03-24 18:31

Ģenerālis: Nu lai tak deg. Dabisks proces. Vismaz sāks parādīties ūdens putni. Vecajās pārkoksnējušās niedrēs potni nevar ielaisties, un kur nu vēl vīt ligzdas.

2020-03-24 18:35

Ģenerālis: Pašvaldībai ir niedru pļāvējs TRUXSORS. Nepļava. Tātad neizdarība. Taupīja līdzekļus. Tagad izlietos vairāk. Un tos vēl sauc par "ezera apsaimniekotājiem" IZSAIMNIEKOTĀJI!!!

2020-03-24 20:20

Kur palika ?: Kur tad ir tas niedru pļāvējs? Vienu gadu parādijās un viss.vai tad tiek pļauts katru gadu?? Vai tad viņš tiek izmantots ?

2020-03-24 20:33

Opis VA: Krievu laikā mēs puikas bieži pielaidām uguni niedrēm. Parasti tad kad ezers bija aizsalis. Ne putniņi sadega ne pažarnieki nedzēsa . Viss bija kārtībā.

2020-03-25 08:07

Norvēģijas migrants: Lasot komentārus varētu nojaust, cik sekls kurš ir. Priecāties, ka sadegusas putnu ligzdas var tikai tādi paši degradetie, kā ķīnieši, kuri spīdzināja suņus, pirms tos apēda. Bet par sīkajiem smurguliem, kuri aizdedzināja - aug nākamā truliķu paaudze

2020-03-25 08:19

Anete: sovasar ērces būs miljoniem,tāpēc vienīgā cerība uz vecās kūlas dedzinātājiem.

2020-03-25 12:59

Bet līdz maijam pļaut var: Putnu ligzdas interesanti. Tad niedru ieguve notiek pilnā sparā Papes ezerā pļaušanu organizējot nu jau pa tumsu. Un ligzdas neviem neinteresē.

2020-03-26 10:03

Dds: Šai laikā neviens putns niedrēs neperē.

2020-03-26 20:57

as: miezie pokimoni noteikti piepipaja niedres :D

2020-03-28 00:04

Q: sodus par nesakartotu vidi liek privatajiem a kas liks ezera apsaimniekotajam

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz