Piektdiena, 24. janvāris Krišs, Eglons, Ksenija, Egle

Likumpaklausīgs sirmgalvis mūža nogalē sadur sievu

Likumpaklausīgs sirmgalvis mūža nogalē sadur sievu
Foto: ilustratīvs
15.01.2020 07:00

Ilze Ozoliņa

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

72 gadus bijušais jūrnieks Vladimirs nodzīvojis kā likumpaklausīgs cilvēks, bet nu neilgi pirms 73. dzimšanas dienas pensionārs stājās tiesas priekšā kā apsūdzētais par sevišķi smagu noziegumu – sievas saduršanu.

Kurzemes rajona tiesā Liepājā Vladimirs otrdien ierodas dzīvesbiedres Ilzes pavadībā. Sieviete izrāda gādību par savu vīru, kuram veselības problēmu dēļ ir acīmredzamas grūtības pārvietoties. Nezinātājs nepateiks, ka vīrietis pagājušajā vasarā savai laulātajai nodarījis smagus miesas bojājums.

Apsūdzības izklāstā teikts, ka 8. jūlijā dzīvokļa koridorā alkohola ietekmē Vladimirs dusmās ar nazi tīši sievai iedūris trīs reizes – pa vienam dūrienam kakla, krūts un krūškurvja rajonā, kā arī ar dūri iesitis viņai pa seju. Pēc notikušā sieviete nogādāta slimnīcā, bet Vladimirs – policijā, kur viņam konstatēts 1,85 promiļu reibums.

Tagad viņš cenšoties vairs alkoholu nelietot, bet agrāk, kā jau jūrniekam, ar to bijusi saskarsme diezgan bieži.

Savu vainu vīrietis atzīst pilnībā. Tiesā Vladimirs paskaidro, ka sievai uzbrucis strīda laikā. Nu abi ir izlīguši un joprojām dzīvo kopā. “Kurā ģimenē nav bijuši kādi konflikti? Taču iepriekš mums nekad nav bijusi vardarbība,” tiesā norāda cietusī, kura ar Vladimiru ir kopā kopš 2007. gada.

“Kā saka – jumtiņš aizgāja,” vīra uzbrukumu vērtē Ilze, klāstot, ka abi notikušo esot izrunājuši. “Viņš ir sapratis savu vainu, un šķiet, ka tas vairs neatkārtosies,” spriež sieviete, sakot, ka no dzīvesbiedra viņai neesot bail. Viņa lūdz tiesu mīkstināt vīram sodu, ņemot vērā viņa veselības problēmas.

“Godātā tiesa, atzīstu savu kļūdu, tā bija tāda galējība. Dzīvoju, dzīvoju un… Apsolu, ka tas vairs neatkārtosies,” pēdējā vārdā saka Vladimirs.

Kurzemes rajona tiesa viņam otrdien piesprieda nosacītu sodu uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem ar tikpat ilgu pārbaudes laiku. Proti, šajā laikā viņš nedrīkst pastrādāt jaunu noziegumu vai pārkāpt sabiedrības kārtības noteikumus, jo pretējā gadījumā pensionāram sods būs jāizcieš nebrīvē.

Lietā iesaistītās puses desmit dienu laikā pēc saīsinātā sprieduma paziņošanas var izteikt lūgumu par pilna sprieduma sagatavošanu un pēc tam to pārsūdzēt.

Neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta “Kriminālprocesa likumā” noteiktajā kārtībā.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)