Trešdiena, 26. februāris Mētra, Evelīna, Aurēlija

Nakts patruļa ar policistiem. Likumsargi cēla gulošos un izšķīra kautiņu

Nakts patruļa ar policistiem. Likumsargi cēla gulošos un izšķīra kautiņu
Foto: Pašvaldības policija
17.12.2019 07:12

"Kurzemes Vārds"

13.decembrī kopā ar Liepājas pilsētas Pašvaldības policiju “Kurzemes Vārds” piedalījās nakts patruļā, lai ielūkotos likumsargu ikdienā. Melnā piektdiena šoreiz izvērtās ne tik melna, kā to mēdz mālēt – policistiem darba bija salīdzinoši maz. Neilgi pēc pusnakts viņiem centrā gan nācās savaldīt iekarsušus jauniešus, kuri tur izvicināja dūres.

Kamēr kopā ar policistiem pārspriedām, kā cilvēkus ietekmē tikko bijušais pilnmēness un “melnais” 13.decembris, saņēmām pirmo izsaukumu – tramvaja vadītāja ziņoja par vagonā aizmigušu vīrietis, kurš, būdams alkohola reibumā, bija aizvizinājies līdz galapunktam M. Ķempes ielā un jau brauca atpakaļ uz centru. Viņa ceļojumu Tukuma ielā pārtrauca likumsargi. Viņi noskaidroja, ka vīrietim nav deklarētas dzīvesvietas un šis viņam ir jau 50 pārkāpums.

Tā kā iereibušais pats bija spējīgs pārvietoties, pēc protokola sastādīšanas viņš varēja doties savās gaitās. Viens no policistiem automašīnas spogulī pamanīja, ka vīrietis turpat grasās nokārtot savas dabiskās vajadzības. Ieraugot, ka policisti atkal brauc pie viņa, vīrietis savu nodomu mainīja, ko viņš arī neslēpa: “Kad ieraudzīju policiju, pārdomāju.”

Dzērumā kritušo celšana aktuāla bija arī tai Pašvaldības policijas brigādei, kas kontrolēja otru pilsētas daļu – Karostu, “Laumas” un Zaļās birzes mikrorajonu.

Klaipēdas ielā policisti veica audzinošas pārrunas ar trokšņotājiem, kas traucēja naktsmieru saviem kaimiņiem. Turpat netālu ekipāža pamanīja klaiņojam divus vilku sugas suņus, kas biedēja apkārtējos iedzīvotājus. Saimnieka pamestie četrkājainie draugi gan ļoti veikli nozuda, un, apsekojot apkārtējo teritoriju, tos vairs neieraudzījām.

Tālāko cerētās mierīgās nakts ritējumu neilgi pirms pulksten 1 izjauca dežūrdaļas informācija, ka pie izklaides vietas “Cukurfabrik'” notiek vairāku jauniešu savstarpēja izrēķināšanās.

Valsts un pašvaldības policisti iekarsušos jauniešus ātri “nolika pie vietas” un nogādāja Valsts policijā lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai. Alkohols dara savu – Pašvaldības policijas transportlīdzeklī viens no kaušļiem visu laiku, gluži kā labi dresēts papagailis, jautāja: “Kur es atrodos?”

Kamēr policisti rakstīja protokolus un pieņēma aculiecinieku liecības, pa rāciju tika ziņots, ka Zivju ielā atkal kaujas. Tomēr šoreiz informācija neapstiprinājās. Jaunieši gan vēl drūzmējās, bet visi kā viens apgalvoja, ka nekāda grūstīšanās vai dūru vicināšana nenotiek.

Drošības labad policisti vairākkārt apbrauca apkārt pulcēšanās vietai, lai, kā izteicās viens no policistiem, jaunieši saprot, ka likumsargi tepat vien ir.

Vēlāk par notikušo kautiņu izdevās noskaidrot, ka savstarpēji saistītu jauniešu kašķis bija izcēlies dzīvoklī, bet vēlāk Zivju ielā tas izvērties kautiņā, kurā dūres it kā izvicinājuši divi puiši, bet iesaistīti bijuši seši. Nevienam mediķu palīdzība nebija nepieciešama.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli