Sestdiena, 4. aprīlis Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds

Neadekvāts vīrietis Liepājā draud inficēt iedzīvotājus ar Covid-19

Neadekvāts vīrietis Liepājā draud inficēt iedzīvotājus ar Covid-19
21.03.2020 21:08

liepajniekiem.lv

Piektdienas pēcpusdienā sociālajos tīklos parādījās videomateriāls, kurā redzams, kā Valsts policijas darbinieki pie pašas Liepājas robežas virzienā uz Rīgu aiztur vīrieti. Notikuma vietā bija ieradusies arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMPD) brigāde, mediķi bija tērpušies īpašos aizsargtērpos.

Pēc mūsu rīcībā esošās neoficiālās informācijas, policijas darbinieki aizturējuši vīrieti, kurš bija izbēdzis no slimnīcas,

klaigājis, ka ir inficējies ar koronavīrusa izraisīto slimību ”Covid-19” un draudējis inficēt arī citus.

Valsts policijas pārstāve Simona Grāvīte portālam liepajniekiem.lv skaidroja, ka esot saņemts lūgums no medicīnas iestādes aizturēt vīrieti, kuram, iespējams, ir ”Covid-19” saslimšanas simptomi. ”To, vai vīrietis bija vai nebija aizbēzis no slimnīcas es nevaru ne apstiprināt, ne noliegt,” teica S.Grāvīte.

”Uz ārkārtas tālruni saņēmām zvanu no iedzīvotājiem par to, ka Liepājas pusē kādam vīrietim nepieciešama medicīniskā palīdzība. Ņemot vērā, ka sarunas laikā dispičeri tika informēti, ka vīrietis nesen atgriezies no ārvalstīm, notikuma vietā NMPD mediķu brigāde ieradās īpašos aizsargtērpos. Diemžēl pacients uzvedās agresīvi, ko, iespējams, veicināja alkohola reibums. Vīrietis mediķu prasībām nepakļāvās, tādēļ tika piesaistīti Valsts policijas darbinieki. Pateicoties viņiem, vīrietis nogādāts slimnīcā nepieciešamās medicīniskās palīdzības saņemšanai un drošības nolūkos arī “Covid-19” testa veikšanai,” informēja NMPD.

NMPD atgādina, ka ikreiz, kad dienestā tiek saņemts izsaukums, kas liecina, ka mediķi varētu nonākt saskarē ar iespējamu ”Covid-19” slimnieku, brigāde pie pacienta dosies aizsargtērpos, kā to iesaka Pasaules veselības organizācijas rekomendācijas. Mediķiem šādās situācijās individuālo aizsardzības līdzekļu lietošana ir ļoti nozīmīga, jo tieši viņiem ir vislielākais risks inficēties. ”Uzsveram, ka iedzīvotājiem, ieraugot mediķus aizsargtērpos uz ielas vai māju pagalmos, uzreiz nevajag satraukties, jo tie ir preventīvi pasākumi mūsu visu kopējai veselības aizsardzībai,” ziņo NMPD.

Posted by Gusts Kvāšis on Piektdiena, 2020. gada 20. marts

Posted by Gusts Kvāšis on Piektdiena, 2020. gada 20. marts

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli