Trešdiena, 30. septembris Menarda, Elma, Elna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Nedēļas nogalē Kurzemē reģistrēti 14 negadījumi, kuros notriekti meža dzīvnieki

Nedēļas nogalē Kurzemē reģistrēti 14 negadījumi, kuros notriekti meža dzīvnieki
Foto: liepajniekiem.lv
14.10.2019 15:10

liepajniekiem.lv

Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldē aizvadītajā nedēļas nogalē ir reģistrēti 14 negadījumi, kuros notriekti meža dzīvnieki.

Galvenokārt ceļu satiksmes negadījumi ir notikuši diennakts tumšajā laikā. Četri šādi negadījumi ir reģistrēti Liepājas un Ventspils iecirkņa apkalpojamā teritorijā, savukārt pa trim Talsu un Kuldīgas iecirkņa apkalpojamā teritorijā.

Iespēja, ka jebkurā diennakts laikā uz braucamās daļas var izskriet dzīvnieks, pastāv visā valsts teritorijā, it īpaši mežainos apvidos un ceļa posmos, kur ir neliels attālums starp ceļa nomali un kokiem.

“Lai izvairītos no iespējamas sadursmes ar meža zvēru, policija aicina būt īpaši piesardzīgiem un vērīgiem diennakts tumšajā laikā, kā arī ievērot ceļa zīmes, kas noteiktos ceļa posmos brīdina par iespējamu meža dzīvnieku klātbūtni,” skaidro VP Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova.

Ja noticis ceļu satiksmes negadījums, kurā notriekts dzīvnieks, par to obligāti jāinformē Valsts policija, zvanot pa tālruni 110. Tāpat nedrīkst atstāt notikuma vietu, jo šāda situācija ir uzskatāma par ceļu satiksmes negadījumu.

21 komentāri

2019-10-14 16:34

Purciķis: Nenormāli ir tie stulbie dzīvnieki. Grobiņa-Bārta tie lopi nenormāli lido ārā. Šķēdee-Ziemupe dažas dienas atpakaļ braucu- 7 stirnas dažos kilometros. Tiešām pie d ar tiem lopiem, bet negribas tos autiņus sabojāt. Bet šo lietu, laikam mūsu valsts attiecīgie dienesti nesavedīs kārtībā. Dievs ar tiem lauku ceļiem, bet nu lielās šosejas jau būtu tā kā jāsakārto.

2019-10-14 18:15

hm: Pie Rucavas alnis izskreja uz ceļu visiem acis vaļā zīmes nav ka zveri var izskriet uz ceļu pie robežas zime ar govi tas ari viss.

2019-10-14 18:43

Juta: Tas ir tāpēc, ka sākušās medības. Dzīvnieki ir satracināti.

2019-10-14 18:51

komissar: cilvecininoperkat masinas svilpisus un ar lieliem zverem nebus problemas.Svilpisi maksa apm. 2 eiriki pats lietoju 4.5 gada pec sadursanas ar briedi un vairak esmu redzejis zverus taluma ka muk.

2019-10-14 18:52

Stulbi: No vienas puses ir iestādes, kas strādā pie meža zvēru pavairošanas un tas veiksmīgi notiek, bet stulbi, ka vienlaikus ekas netiek darīts ar satiksmes drošību. Ja gribam vairak dzīvnieku mežos - labi, bet tad iežogojam A šosejas, ja nevar iežogot, tad zvēriņu skaitu labāk kontrolēt un mazināt, jo cilvēki tomēr liekas svarīgāki

2019-10-14 18:58

To komissar: Tikai nevajag - tā ir tikai veiksme, nevis švilpis. TV Zebrā bija eksperiments, kur Timrots pierādīja, zvēriem švilpes pie vienas vietas.

2019-10-14 19:31

ejT: kur tad dzīvniekiem palikt,ja mežus izcērt,atstāj pāris kokus,lai no ceļa izskatās kā mežs,bet tālāk klajumi vien

2019-10-14 20:26

Purciķis: Protams, ka arī meža lopiem ir grūta dzīve aši bomžu zemē, bet nu, manuprāt, cilvēku drošība ir PIRMAJĀ VIETĀ.

2019-10-14 21:34

komissar: To komissar kamer neparleci nesaki OP. Neticu rezisetem eksperimentem bet ticu sev Viens gadijums jauns automekanikis (pazina) tam neticeja galigi kamer saduras ar bukeli un aizbracis darba uzinaja ka visem kolegem stav svilpi.

2019-10-14 22:01

Q10: Purciķim
Ej strādāt, bomzi, nebūs laiks pirst dīvānā savus idiotismus!

2019-10-14 22:13

Purciķis: Tu bomžu vadoni Q10, es vistiešākaja veidā strādāju pie auto stūres, un braucu pa šiem ceļiem, kur lido lopi ārā. Piebilde, ne jau ar vieglo un tukšu, losifer tu.
Bet tu gan noslauki pienu no lūpām un pasaku, lai mutere netu izslēdz, alni.

2019-10-14 22:34

tā ir: Problēma tā,ka tās govis nekontrolēti ir savairojušās kā žurkas, Rīt viņām ir ko, bet lielākā nelaime, ka šie lopiņi paliek droši, nu gluži kā mājlopi. Visiem labi zināms, kas pie tā ir vainīgie!

2019-10-14 22:35

Andronkols: Igauņos labais tonis nosaka, ka vismaz 30 metri gar ceļu izskūti, meža lopu tik galīgs lops var nepamanīt. Latvijā- nav asfalts beidzies- jau kuiti saauguši... Leišos- gar ceļiem žogi ar metāla vai betona stabeļiem, Latvijā viens žogs gar Saulkrastu apvedceļu. Vienreiz var minēt, mo kā stabeļi. Pareizi- no koka, lai savējiem pēc pāris gadiem akal ko darīt

2019-10-15 04:46

RAF: Iekabini priekšējā logā CD jeb kompaktdisku un brauc, bēdu nezinot. Meža zvēri met līkumu kilometra radiusā. Bet ja gadās braukt bez CD, tad kāda vaina stirnas kotletēm?

2019-10-15 07:52

ugugu: Ja ieslēdz pagrieziena rādītāju, tad var braukt meža zvēram virsū, pavisam likumīgi !

2019-10-15 14:48

Jap: Kam disks kam švilpe pak ļā, katrs kaut ko pielūdz, bet tam lopam ir vienalga, tikai veiksmes faktors izskries priekšā vai nē!

2019-10-15 18:12

44: man uz mājām iznāk braukt 25 km pa biezokņiem , galvenais pa nakti nevajag gāzēt uz 120 , bet prātīgi līdz 90 , esmu redzējis bieži lopiņus iznākam uz ceļa bet nekad viņus nenotriecu , pirmkārt jau cieš tavs braucamais , un vai lopiņš ir gribējis savu galu no tevis? Braucu darba darīšanās uz Rīgu un katru reizi redzu sabrauktus zvēriņus , lapsas . jenotus un pat lēnos ežus arī nesen redzēju āpsi beigtu ceļa malā.. tu to meža iemītnieku ar gaismu apžilbini un viņam ir vakars , ja tavs ātrums ir 120 km//h

2019-10-15 21:58

Ku kū: Purciķ!-Tu i lašara,Q10 pilnīga taisnība.
Par kādu darbu Tu te murgo?No palīgskolas izmestajiem,tak vadītāja apliecību neredzēt,kā savas ausis.

2019-10-16 11:53

BorisPavlovičs: Domāju, ka jāpieņem likums, kas aizliedz dzīvniekiem iznākt uz ceļa bez atstarotāja. Un poličiem jāuzdod kontrolēt meža dzīvnieki par atstarotāju klātbūtni. Kam nav - naudas sods vai pāris diennaktis kamerā. Nākošreiz tad tas alnis padomās vai skriet uz ceļa.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz