Ceturtdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Noraida sūdzību par lēmumu, ar kuru atcelts aizdomās turamā statuss Zaharjinam un Segalam

Noraida sūdzību par lēmumu, ar kuru atcelts aizdomās turamā statuss Zaharjinam un Segalam
Foto: Egons Zīverts
03.02.2014 11:44

LETA

Liepājas prokuratūras virsprokurors Atis Dzērvēns noraidījis Valsts policijas sūdzību par prokurora Ulda Kursinska lēmumu, ar kuru atcelts aizdomās turamā statuss maksātnespējīgā uzņēmuma “Liepājas metalurgs” akcionāriem Sergejam Zaharjinam un Iļjam Segalam.

Jau ziņots, ka pērn vasarā Valsts policija (VP) piemēroja aizdomās turamā statusu Sergejam Zaharjinam, toreizējam “Liepājas metalurga” padomes priekšsēdētāja vietniekam Aleksejam Zaharjinam, kā arī valdes loceklim Segalam.Liepājas prokuratūras prokurors Kursinskis nesen nolēma atcelt trijotnei aizdomās turamā statusu. Tāpat tika atcelti drošības līdzekļi. Šajā kriminālprocesā arī nolemts atcelt cietušā statusu uzņēmējam Kirovam Lipmanam.

VP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) Kursinska lēmumu pārsūdzēja Liepājas prokuratūras virsprokuroram. Arī Lipmans pārsūdzēja lēmumu par cietušā statusa atcelšanu.

Prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga aģentūrai LETA pastāstīja, ka, iepazīstoties ar prokurora lēmumu, Dzērvēns to atzinis par likumīgu un pamatotu. Liepājas prokuratūras virsprokurora lēmumu var pārsūdzēt Kurzemes tiesas apgabala prokuratūras virsprokuroram Andrim Mikuļskim.

Dzērvēns sniedzis atbildi arī Lipmanam, taču Šēnberga ieteica vērsties pie sūdzības autora. Uzņēmēja advokāts Pāvels Rebenoks aģentūrai LETA teica, ka klients viņu pagaidām nav informējis par atbildes saņemšanu no Dzērvēna. Ņemot vērā, ka policijas sūdzība noraidīta, visdrīzāk, būs noraidīta arī uzņēmēja sūdzība, pieļāva advokāts.

Lipmans arī nesen vērsās pie ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera, kuram lūdza noteikt kriminālprocesā citu uzraudzības iestādi, piemēram, Rīgas tiesu apgabala prokuratūru. Lipmans uzskata, ka Liepājas prokuratūra un Kurzemes tiesas apgabala prokuratūra vai nu acīmredzami nav ieinteresētas uzraudzīt izmeklēšanas gaitu un aktīvi veicināt to, vai arī nespēj šo uzraudzības funkciju pienācīgi veikt kādu citu apstākļu dēļ. Rebenoks teica, ka no ģenerālprokuratūras saņemtā atbilde ir negatīva.

Šēnberga aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja, ka Liepājas prokuratūras prokurors kā lietu uzraugošais prokurors uzskata, ka lēmumi par personas atzīšanu par aizdomās turamo nav pietiekami pamatoti.

Pašlaik šīs personas ir atzītas par personām, pret kurām ir sākts kriminālprocess, – konkrētais kriminālprocess izmeklēšanas turpināšanai atrodas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē.

VP pērn vasarā līdz ar aizdomās turētā statusa piemērošanu trijotnei noteica arī drošības līdzekļus – policijas uzraudzību un aizliegumu ieņemt amatu.

Kriminālprocesā, kas tika sākts saistībā ar iespējamu AS “Liepājas metalurgs” vadības noziedzīgu rīcību, ENAP pagājušā gada 14.maijā veica 14 kratīšanas uzņēmuma vadības un akcionāru dzīvesvietās un darba kabinetos.

ENAP priekšnieks Gatis Gudermanis toreiz žurnālistiem skaidroja, ka kratīšanās izņemti dažādi priekšmeti, tostarp datori un dokumenti. Izmeklēšanas darbībās piedalījās arī VP pretterorisma vienība “Omega”.

ENAP priekšnieks iepriekš apstiprināja, ka kriminālprocess sākts pēc Lipmana iesnieguma 2012.gada augustā. Izmeklēti tiek iespējamie noziegumi, kas veikti ilgstošā laika posmā. Lieta tiek izmeklēta par piesavināšanos un dienesta pilnvaru pārsniegšanu saistībā ar “Liepājas metalurgu”.

Liepājas tiesa pagājušā gada 12.novembrī nolēma izbeigt “Liepājas metalurgs” tiesiskās aizsardzības procesu (TAP) un sākt uzņēmuma maksātnespējas procesu. Tas nozīmē, ka “Liepājas metalurgs” pilnībā pāriet maksātnespējas administratora pārraudzībā, kura uzdevums būs sešu mēnešu laikā sagatavot uzņēmumu pārdošanai.

Līdz ar maksātnespējas pasludināšanu no darba tika atbrīvoti nedaudz vairāk kā 1500 uzņēmuma darbinieki.

Nonākot finanšu grūtībās, “Liepājas metalurgs” jau pērn pavasarī pārtrauca ražošanu. Valsts kase pērn jūlijā no valsts budžeta līdzekļiem samaksāja “Liepājas metalurga” vietā visu rūpnīcas parādu Itālijas bankai “UniCredit” – 67 465 056 eiro jeb 47 414 711 latus. Pirms tam aprīlī Valsts kase Itālijas bankai veica rūpnīcai valsts galvotā kredīta pamatsummas daļas maksājumu 6 128 456 eiro (4 307 103 latu) apmērā.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz