Sestdiena, 29. februāris

Papildināts (13:31)– Gūst smagu elektrotraumu

Papildināts (13:31)– Gūst smagu elektrotraumu
Foto: Egons Zīverts
16.10.2018 11:38

liepajniekiem.lv

Portāla rīcībā ir informācija, ka pirmdien, 15.oktobrī, smags nelaimes gadījums noticis Grobiņā – vīrietis guvis apdegumus, pieskaroties augstsprieguma vadiem, vēsta lasītājs, sakot, ka tas esot būvstrādnieks, kurš sajaucis līnijas – pieslēdzies nevis atslēgtajai, bet tai, kurā ir strāva. 

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Signe Šteinberga apstiprināja, ka 15.oktobrī Valsts policijā saņemta telefoniska informācija no Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, ka Grobiņas pagastā pie vēja ģeneratoriem kāda uzņēmuma darbinieks, pildot darba pienākumus, guvis elektrotraumu.

Vīrietis guvis smagus ķermeņa apdegums, vēsta policijas rīcībā esošā informācija: ”Viņš vispirms nekavējoties nogādāts Liepājas reģionālajā slimnīcā, pēc tam pārvests uz Rīgu, uz Apdegumu centru.”

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša informē, ka cietušais ir 60 gadus vecs vīrietis, kurš pēc NMPD rīcībā esošās informācijas, mašīnas pacēlājā aizskāra augstsprieguma līniju.  

Liepājas reģionālās slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase portālam pastāstīja, ka pēc atvešanas uz slimnīcu cietušais nekavējoties ievietots Reanimācijas nodaļā, kur viņam veikta atsāpināšana.

Reanimācijā vīrietis atradies līdz brīdim, kad ieradās Apdegumu centra Reanimācijas brigāde, kas cietušo pārveda uz Rīgu. ”Mediķi vīrieša veselības stāvokli raksturo kā smagu,” atzīst I.Grase: ”Jo viņš guvis plašus ķermeņa apdegumus.”

Kurzemes reģionālās Valsts darba inspekcijas vadītāja pienākumu izpildītājs Artis Stūris portālam pastāstīja, ka Darba inspekcijā notiek negadījuma apstākļu noskaidrošana: ”Šodien inspektori ir izbraukuši un strādā negadījuma vietā.”

Pēc A.Stūra teiktā pagaidām nav zināms, kādā uzņēmumā strādājis cietušais: ”Skaidrojam firmu. Iespējams, ka veikti nesankcionēti darbi.”

Pirmdien notikušais negadījums saistībā ar vēja ģeneratoriem diemžēl nav pirmais mūspusē. 2010.gada 1.oktobrī Pāvilostas novada Vērgales pagasta Saraiķos, apkalpojot vēja ģeneratoru, traģiski gāja bojā 1976.gadā dzimis lietuvietis.

Vīrietis tika saspiests ģeneratora iekšpusē, un pēc atbrīvošanas no mehānisma viņa dzīvību vairs glābt neizdevās.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli