Ceturtdiena, 25. aprīlis Līksma, Bārbala
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Papildināts – Grobiņas novadā izglābj trīs mežā apmaldījušos cilvēkus; septembrī izglābts jau ducis

Papildināts – Grobiņas novadā izglābj trīs mežā apmaldījušos cilvēkus; septembrī izglābts jau ducis
Foto: Egons Zīverts
21.09.2017 09:54

liepajniekiem.lv

Trešdien, 20.septembrī, ap pusvieniem dienā ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Grobiņas novada Bārtas pagastu, kur mežā bija apmaldījušies trīs cilvēki, portālam pastāstīja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Anete Strazdiņa.

Izmantojot autocisternas skaņas signālu, cilvēkiem tika norādīta izeja no meža.

Aizvadītajās dienās ugunsdzēsēji glābēji visā Latvijā vairākas reizes steigušies palīgā cilvēkiem, kuri ir nomaldījušies mežā.

”Salīdzinot ar visa gada rādītājiem, vasaras un rudens mēnešos mežā apmaldījušos cilvēku skaits ir vislielākais, kas ir skaidrojams ar to, ka cilvēki dodas mežā, lai sēņotu un ogotu, bet aizmirst par savu drošību,” tā VUGD pārstāve.

Un turpina: ”Lai neapmaldītos mežā, negūtu pamatīgu izbīli vai pat veselības un dzīvības apdraudējumu, VUGD aicina iedzīvotājus pirms došanās mežā informēt savus piederīgos par to, kurā vietā plānojat sēņot vai ogot, kā arī laiku, kad plānojat atgriezties no meža. Līdztekus, ja iespējams, nedodieties mežā viens pats, kā arī vienmēr līdzi ņemiet uzlādētu mobilo tālruni, lai nepieciešamības gadījumā varētu izsaukt glābējus!”

Kopumā aizvadītajā diennaktī VUGD Kurzemes reģiona brigāde saņēma trīs izsaukumus – vienu uz ugunsgrēka dzēšanu un divus uz glābšanas darbiem.

Bet kopumā aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 44 izsaukumus – 10 uz ugunsgrēku dzēšanu, 30 uz glābšanas darbiem, bet 4 no izsaukumiem bija maldinājumi.

Kā portālam pastāstīja Anete Strazdiņa, kopumā

šā gada septembrī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Kurzemes reģiona brigādes ugunsdzēsēji glābēji jau astoņas reizes steigušies uz izsaukumiem, kur palīdzība bijusi nepieciešama 12 cilvēkiem, kuri apmaldījušies mežā un saviem spēkiem nav spējuši tikt laukā – tajā skaitā šodien tika saņemts izsaukums uz Talsu novadu, kur tika izglābta mežā apmaldījusies apmēram 66 gadus veca sieviete. 

Salīdzinot ar visa gada rādītājiem, vasaras un rudens mēnešos mežā apmaldījušos cilvēku skaits ir vislielākais, kas ir skaidrojams ar to, ka cilvēki dodas mežā, lai sēņotu un ogotu, bet aizmirst par savu drošību.

Lai neapmaldītos mežā, negūtu pamatīgu izbīli vai pat veselības un dzīvības apdraudējumu, VUGD aicina iedzīvotājus pirms došanās mežā informēt savus piederīgos par to, kurā vietā plānojat sēņot vai ogot, kā arī laiku, kad plānojat atgriezties no meža. Līdztekus, ja iespējams, nedodieties mežā viens pats, kā arī vienmēr līdzi ņemiet uzlādētu mobilo tālruni, lai nepieciešamības gadījumā varētu izsaukt glābējus.

”Pirms doties mežā, ir svarīgi atcerēties un ievērot vairākus drošības noteikumus, lai sēņošana vai ogošana nebeigtos ar pamatīgu izbīli,”

tā A.Strazdiņa: ”Ģērbjoties domājiet ne tikai par to, kā pasargāt sevi no ērcēm, bet arī par to, lai glābējiem Jūs būtu pēc iespējas vieglāk ieraudzīt, tāpēc apģērbam un galvassegai izvēlieties spilgtas un košas krāsas. Parūpējieties, lai Jums līdzi būtu personu apliecinošs dokuments vai vismaz lapiņa ar uzrakstītu vārdu, dzīves vietas adresi un kāda piederīgā telefona numuru, kā arī, ja ik dienas jālieto kāds medikaments, pārliecinies, ka tas ir paņemts līdzi.”

Un turpina: ”Ierodoties mežā palūkojieties visapkārt. Dzelzceļš, ceļi, zīmīgi koki vai dabas objekti var būt labi orientieri apmaldīšanās gadījumā. Turklāt sēņojot vai ogojot skatieties ne tikai uz sēnēm un ogām, bet ik pa laikam palūkojieties apkārt un iegaumējiet lietas, kas apmaldīšanās gadījumā palīdzēs glābējiem saprast, kā Jūs pa mežu esiet pārvietojies un kur Jūs atrodaties. Centieties arī sekot līdzi laikam, lai neatgadās tā, ka mežā palieciet līdz tumsai, kad atrast izeju no sveša meža praktiski nebūs iespējams.”

”Ja saprotat, ka esat apmaldījies, nekrītiet panikā! Panika kļūs par ļaunāko ienaidnieku, jo stresa situācijā nespēsiet objektīvi novērtēt radušos situāciju. Apsēdieties, atpūtieties, centieties noorientēties apvidū un tikai tad uzsāciet atpakaļceļu. Nemēģiniet sākt haotiski staigāt pa mežu un meklēt atpakaļceļu, tā Jūs varat ieiet mežā vēl dziļāk.

Centieties saklausīt, vai tuvumā neatrodas šoseja, liels ceļš vai dzīvojamā māja. Ja maldoties pamanāt kādas mājas, nekautrējieties pajautāt pareizo virzienu,” iesaka VUGD pārstāve.

”Ja tomēr pašu spēkiem nespējat izkļūt no meža, zvaniet glābējiem pa tālruni 112 un nosauciet tiem pēc iespējas konkrētākus orientierus – kurā vietā Jūs iegājāt mežā, cik ilgi esat uzturējies mežā, kādus dabas vai cilvēka veidotus objektus Jūs esat šķērsojis vai tiem pagājis garām. Atcerieties, ka jebkurš sīkums var palīdzēt glābējiem Jūs atrast,” tā A.Strazdiņa.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz