Lai nodrošinātu ērtu vietnes izmantošanu un uzlabotu šīs vietnes veiktspēju un funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā. Turpināt Vairāk informācijas

Sestdiena, 14. decembris

Vārdadiena: Auseklis, Gaisma

Papildināts – Krusts smilšu apraktajam Daņukam

Atslēgvārdi bojā gājušais | piemiņas vieta | nelaimes gadījums | Atmodas bulvāris | stāvkrasts | nogruvums

Karostas pludmalē, kur, nobrūkot stāvam krastam, piektdienas vakarā gāja bojā desmit gadus vecs zēns, ierīkota piemiņas vieta. Pie koka stumbra, kas slejas līdzās traģēdijas vietai, pieskrūvēts balts krusts, kurā uzkārts rožukronis. Krustā iegravēts mirušā dzimšanas un miršanas gads, uzvārds un vārds – Danielius.

Jau rakstījām, ka 3. augustā ap pusseptiņiem vakarā Atmodas bulvāra galā, starp piemiņas vietu Kureliešiem un Ziemeļu fortiem, kur slejas vēja ģenerators, pludmalē nogruvis stāvais krasts un ar smiltīm aprakts 2008. gadā dzimis zēns. Bojā gājušais ir lietuvietis, apstiprina policija. "Kurzemes Vārds" noskaidroja, ka viņa mirstīgās atliekas jau aizvestas apbedīšanai uz Lietuvu.

Zēns Karostas pludmalē atpūties kopā ar mammu, radinieci, citiem bērniem un pieaugušajiem, pastāsta Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Signe Šteinberga. Brīdī, kad puika rotaļājies pie stāvā krasta, pārējie bērni gājuši jūrā peldēties, līdz ar to pieaugušie visu uzmanību koncentrējuši uz viņiem. Iespējams, mamma uzreiz nav pamanījusi brīdi, kad noticis krasta nogruvums. Kad zēns atrakts, viņš jau bijis bez dzīvības pazīmēm.

"Krasta nobrukumu veicina sausums. Stāvkrastu veido galvenokārt smiltis, kurām izžūstot zūd atgēzija starp atsevišķiem smilšu graudiņiem. Kā zināms, no mitrām smiltīm var uztaisīt tornīti, no sausām tikai piramīdu. Sausas smiltis vienkārši nošļūk un nobrūk," skaidro Latvijas Universitātes Jūras krastu laboratorijas vadošais pētnieks Jānis Lapinskis.

Pēc nupat notikušā nelaimes gadījuma ar zēnu Komunālā pārvalde, Liepājas pašvaldības policija un pašvaldības aģentūra "Nodarbinātības projekti" apsekojusi negadījuma vietu. "Ir pasūtītas brīdinājuma zīmes, ko izvietos 3,5 kilometru garā joslā, sākot no vietas, kas ir 300 metru attālumā no Ziemeļu mola. Ņemot vērā, ka šo teritoriju apmeklē daudzi pilsētas viesi, brīdinājuma zīmes būs vairākās valodās – latviešu, krievu, lietuviešu un angļu," pastāstīja Liepājas mēra padomnieks Andrejs Rjabcevs.  

Plašāk lasiet laikraksta "Kurzemes Vārds" 8. augusta numurā.

Ja neredzat avīzes lapas, Jums nepieciešama "Adobe Flash" 9.0.115 versija vai jaunāka. To varat bez maksas lejuplādēt šeit.

Policija lūdz palīdzību traģiskā negadījuma zem stāvkrasta izmeklēšanā

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirknis aicina atsaukties aculieciniekus, kuri bija klāt 3.augustā ap pulksten 18.30 traģiskajā nelaimes gadījumā Liepājā, pludmalē Atmodas bulvāra galā, kur nogruva stāvais krasts un ar smiltīm tika aprakts 2008.gadā dzimis zēns, portālam vēstīja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un
sadarbības jautājumos Signe Šteinberga.

“Savukārt, ja kāds ir nofotografējis stāvkrastu, kāds tas izskatījies pirms nogruvuma, policija lūdz atsūtīt fotogrāfijas,” viņa turpina.
Un piebilst: “Par notikušo policijā ir uzsākts kriminālprocess, kura ietveros tiek skaidroti precīzi notikušā apstākļi. Ja varat sniegt izmeklēšanai noderīgu informāciju, lūgums zvanīt 63404647.”

  • 0

Kriminālziņas, negadījumi

Saistītās ziņas

Pamanīji neatbilstošu saturu? Būsim pateicīgi, ka par to informēsi mūs!