Piektdiena, 3. aprīlis Daira, Dairis, Daiva

Papildināts – Starp Liepājas skolēniem sācies, iespējams, nacionāls “karš”

Papildināts – Starp Liepājas skolēniem sācies, iespējams, nacionāls “karš”
Foto: liepajniekiem.lv
17.01.2019 13:54

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Vairāku dienu garumā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirknī reģistrēta informācija par latviešu un krievvalodīgo skolēnu savstarpēju izrēķināšanos. Konflikts attīstījies tik tālu, ka sociālajos tīklos tiek veidotas grupas, kurās pusaudži aicināti atsaukties un piedalīties šajās izrēķināšanās.

Līdz ar to atsevišķās vietās pilsētā laiku pa laikam pulcējas vairāki desmiti nepilngadīgie “abās frontes pusēs”, radot nekārtības pilsētā. Ir arī gadījumi, kad pusaudžiem nodarīti viegli miesas bojājumi, informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa priekšnieks Ingus Ukstiņš.

Šādi jauniešu “kari” uzplaiksnī ik pa laikam, taču ir svarīgi nepieļaut to eskalēšanos, skaidro policija. Kādēļ aizsācies šis Liepājas skolēnu konflikts, policijai pagaidām nav zināms, to skaidros izmeklēšanā. 

“Šobrīd reģistrēti vairāki notikumi. Šajā sakarā tuvākajā laikā tiks uzsākts kriminālprocess un ar procesuālām metodēm mēģināsim noskaidrot iesaistās personas, kas atbildīgas par šo rīcību un naida kurināšanu,” sacīja I. Ukstiņš.

Šajos konfliktos figurējot ne tikai zēni, bet arī meitenes, tomēr cik lielā mērā pusaudzes ir iesaistītas, skaidros izmeklēšanā. “Taču organizatori jeb kūdītāji ir puiši,” atklāja Liepājas iecirkņa priekšnieks.

Vakar policijā nonāca informācija, ka pie Liepājas 8. vidusskolas plānota vairāku desmitu nepilngadīgu skolēnu tikšanās, kuras laikā bija iecerēta izrēķināšanās starp vienas un otras nacionalitātes personām. Policija, uz minēto informāciju operatīvi reaģēja un sapulcējušos skolēnus izklīdināja. Taču arī pēc tam skolēnu bars sapulcējies pie Dienvidu fortiem. Lai arī tur iejaukusies policija, vēlāk saņemta informācija, ka pusaudži vēlāk vēlreiz sapulcējušies un kaut kāda izrēķināšanās starp viņiem tomēr notikusi. Par to gan pagaidām policijai sīkākas informācijas nav. Taču zināms, ka dienu iepriekš viens skolēns iekaustīts Jāņa Čakstes laukumā. 

Sadarbībā ar skolām un sociālajiem pedagogiem apzinātas iesaistītās personas, kas šīs tikšanos plānoja un organizēja. Tie esot pārsvarā 2002./2003.gadā dzimuši jaunieši. Telefoniski policija ar viņiem ir runājusi, brīdinot pusaudžus arī par atbildību, kas draud par šādu rīcību. Skolēni, kas nonākuši policijas redzeslokā, ir no dažādām pilsētas mācību iestādēm – 8.vidusskolas, J.Čaktes Liepājas 10.vidusskolas, Liepājas Raiņa 6.vidusskolas, 12.vidusskolas.

“Turpmāk strādāsim gan ar šīm, gan pārējām iesaistītām personām, lai novērstu šādus gadījumus turpmāk,” uzsvēra Liepājas iecirkņa priekšnieks.

“Ik pa laikam šādi uzplūdi jauniešu vidū parādās, ar vēlmi sevi apliecināt un parādīt. Rezultātā tiek pulcēti klasesbiedri un citi skolēni, ar mērķi par kaut ko atriebties citiem skolēniem. Policija šo signālu uztvērusi nopietni,”

atzīmēja VP Kurzeme reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja priekšnieks Gints Ešenvalds, aicinot vecākus runāt ar saviem bērniem, lai nav tā, ka “jābrauc pakaļ savam bērnam uz policiju”.

“Par tiem bērniem, kurus jau esam piefiksējuši, ziņosim gan vecākiem, gan skolām, lai šādu gadījumu vairs nebūtu. Jo līdz traģēdijai ir tikai viens mirklis, jo bērni neapzinās, kādas sekas var iestāties no miesas bojājumu nodarīšanas,” pauda G. Ešenvalds, uzsverot, ka Latvijā jau ir bijuši precedenti, kad jauniešu kautiņi beidzas ar letālām sekām.

“Mums ir daudz piemēru, tam, kad konflikts sākas it kā nevainīga iemesla dēļ un pēc tam pāraug traģēdijā,” viņš norādīja.

Policija mudina vecākus sekot līdzi tam, ko atvases dara pēc skolas un ar ko nodarbojas interneta vietnēs. Minētajos gadījumos informācijas apmaiņa notikusi vietnē “Facebook” un ziņojuma apmaiņas programmā “Messenger”, taču pieaugušajiem ir vērts ielūkoties savu bērnu sarakstē viedtālruņu programmā “WhatsApp” un vietnē “Instagram”.

Arī iedzīvotāji, redzot, ka kaut kur pulcējas jauniešu bars vai arī notiek kautiņš, aicināti ziņot policijai, zvanot pa tālruni 110.

Pēdējās dienās sociālajos tīklos redzams arī video, kur notiek kautiņš pie Liepājas Valsts tehnikuma, un arī tam policija pievērsusi uzmanību. 

 

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli