Trešdiena, 22. janvāris Austris

Par suņa nogalināšanu prasa reālu brīvības atņemšanu

Par suņa nogalināšanu prasa reālu brīvības atņemšanu
26.07.2006 15:00

0

Atslēgvārdi

Šodien Liepājas tiesā turpināja izskatīt krimināllietu, kurā par liela auguma jauktas šķirnes suņa Rekša nežēlīgu nogalināšanu apsūdzēts liepājnieks Jānis Janševskis, kurš dzīvo Ganību ielā 49. Iepriekšējā tiesa notika 5.jūnijā, un tās laikā viens no lieciniekiem – Uldis Intlers – apgalvoja, ka, iepriekšējā izmeklēšanā pratinot, esot ietekmēts un tāpēc sniedzis nepatiesu liecību, kurā apgalvojis, ka no J.Janševska uzzinājis par nosisto suni, kā arī J.Janševskis viņam parādījis vietu – pie žoga ielas otrā pusē –, kur nogalināto dzīvnieku nosviedis.

U.Intlers, liecinot tiesā, apgalvoja, ka neko tamlīdzīgu nav teicis un neko nezinot, turklāt iepriekšējā vakarā pirms liecības sniegšanas bija stipri piedzēries. Vakar tiesas sēde sākās ar LPRPP Kriminālpolicijas biroja 1.nodaļas inspektores Agneses Zemes nopratināšanu, jo viņa bija tā, kas veica pirmstiesas izmeklēšanu šajā lietā. Kā iepriekš apgalvoja U.Intlers, tieši viņa esot bijusi tā, kas likusi viņam parakstīt nepatiesu liecību. Kā tiesā apgalvoja A.Zeme, nekādas iespaidošanas nav bijis, to var apliecināt arī kolēģi, jo jaunajā policijas ēkā kabineti atrodas aiz stiklotām sienām un notiekošais ir labi pārredzams. Turklāt viņa apgalvoja – todien nekas nav norādījis, ka liecinieks būtu bijis reibumā un neapzinātos notiekošo. Viņa arī atcerējās U.Intlera teikto, ka viņš labprāt izstāstītu patiesību, taču līdzīgi kā daudzi mājas iedzīvotāji baidās no J.Janševska un iespējamām sekām.
Pēc A.Zemes nopratināšanas tiesa deva vārdu apsūdzētajam Jānim Janševskim, kurš pilnībā noliedza jebkādu saistību ar suņa nogalināšanu un apgalvoja, ka sūdzības pret viņu esot sadzīvisku strīdu izraisīta reakcija. Pārejot pie tiesu debatēm, prokurore sacīja – neskatoties uz to, ka apsūdzētais savu vainu noliedz, tā tomēr ir pierādīta pilnībā, vadoties pēc liecinieku liecībām. Viņa lūdza tiesu sodīt J.Janševski ar pusotra gada reālu cietumsodu. Spriedums, iespējams, būs šodien, jo apsūdzētā advokāts lūdza pārtraukumu līdz šodienas pulksten 9, lai varētu sagatavoties tiesu debatēm.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)