Pirmdiena, 6. aprīlis Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

Pārdevēji kļūst godprātīgāki

Pārdevēji kļūst godprātīgāki
Foto: liepajniekiem.lv
03.04.2018 14:18

liepajniekiem.lv

29.martā Valsts policijas darbinieki apsekoja dažādas tirdzniecības vietas Liepājas apkaimē ar mērķi pārbaudīt, vai pārdevēji un veikalu vadītāji ievēro aizliegumu pārdot alkoholiskos dzērienus, enerģijas dzērienus un tabakas izstrādājumus nepilngadīgajām personām, portālam pastāstīja VP Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Madara Šeršņova. Kopumā no 55 tirdzniecības vietām pārkāpumi tika konstatēti trīs vietās, viņa skaidro un norāda: ”Tas ir ļoti labs rādītājs.”

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirknis rīkoja profilaktisko reidu ar mērķi pārbaudīt, vai tirdzniecības vietās nepilngadīgajām personām tiek pārdoti alkoholiskie dzērieni, enerģijas dzērieni un tabakas izstrādājumi.

Kopumā 29.martā tika pārbaudītas 55 tirdzniecības vietas Liepājā un tās apkaimē, no kurām trīs konstatēti pārkāpumi. Tirdzniecības vietas tika pārbaudītas visā Liepājas iecirkņa apkalpojamā teritorijā, savukārt Liepājā tika pārbaudītas 16 tirdzniecības vietas. Viens no pārkāpumiem konstatēts Liepājā, viens – Priekules novadā, bet viens – Pāvilostas novadā.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, par enerģijas dzērienu pārdošanu nepilngadīgajiem, uzliek naudas sodu pārdevējam no 140 līdz 175 eiro, bet juridiskajām personām — no 350 līdz 700 eiro.

”Vēlamies arī atgādināt, ka pārdevējiem un veikala vadītājiem ir tiesības pieprasīt personu uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, lai pārliecinātos par tās vecumu un personām vecumā no 18 līdz 25 gadiem ir pienākums uzrādīt personu apliecinošu dokumentu neatkarīgi no tā, vai pārdevējs to ir pieprasījis,” tā M.Šeršņova: ”Aicinām pārdevējus būt godprātīgiem un arī šaubu gadījumā pārbaudīt, vai persona ir pilngadīga. Šādas pārbaudes tika rīkotas iepriekš un tiks rīkotas arī turpmāk.”

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli