Svētdiena, 26. maijs Varis, Eduards, Edvards
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pārgalvība uz ceļa maksā dārgi

Pārgalvība uz ceļa maksā dārgi
06.11.2006 07:42

0

Atslēgvārdi

Iestājoties ziemai, palielinās satiksmes negadījumu skaits. Vadītāji sūdzas, ka ceļi nav pienācīgi notīrīti. Nedēļas nogalē strādājām kopā ar Ceļu policiju un pārliecinājās, ka lielākajā daļā nelaimju tomēr vainojami paši braucēji – pārmēru liels braukšanas ātrums, sniegotam ceļam nepiemērotas riepas u.c. Piektdien, kad no rīta mūs pārsteidza sniegs, līdz pulksten diviem dienā mūsu pilsētā un rajonā notika 8 satiksmes negadījumi.

Piemēram, ap pusastoņiem rītā automašīnas “Peugeot 206” vadītāja, braucot pa Siļķu ielu, nebija izvēlējusies drošu braukšanas distanci un uzbrauca priekšā stāvošai automašīnai “Ford Escort”. Ap pulksten 10.30 Rucavas pagastā kāds Lietuvas pilsonis, vadot automnašīnu “Porshe Caynne” pa Liepājas – Klaipēdas šoseju un izdarot labo pagriezienu uz Papi, ietriecies stabā. Ap pulksten 11.30 Gaviezes pagastā 21 gadu vecs šoferis, vadot “Peugeot Boxer”, nebija izvēlējies laika apstākļiem (sniga slapjš sniegs) atbilstošu braukšanas ātrumu un apgāzies. Savukārt ap pieciem dienā automašīnas “Hyndai Santafe” vadītājs Grobiņā, Lielajā ielā 86, nebija izvēlējies drošu braukšanas ātrumu un izraisījis sadursmi ar “Renault 5”.

Svētdien, sniegot sniegam, līdzīgas situācijas turpinājās. No rīta kāds auto nogāzis ceļa zīmi “Dodiet ceļu” pie degvielas uzpildes stacijas “Alko” Bāriņu ielā. Ap pulksten 11 sadursme notikusi Lielajā ielā pie tirdzniecības nama “Kurzeme”. Pie luksofora viens auto nebija paspējis nobremzēt un ietriecās otram aizmugurē. Novērojām, ka par mata tiesu no sadursmes izvairījās kāda spēkrata vadītājs Brīvības ielā. Otra auto vadītājs, izbraucot no Zemnieku ielas, nebija ņēmis vērā sniegoto brauktuvi un spēkrats ieslīdēja pretējā braukšanas joslā.

Arī sestdien, kaut gan sniegs bija nokusis, notika negadījumi. Ap pulksten vieniem dienā 1977.gadā dzimušais Ruslans, vadot automašīnu “Mazda 626” pa O.Kalpaka ielu un izdarot pagriezienu uz Pulvera ielu, ietriecās laternas stabā. Pats vadītājs apgalvoja, ka nelaime notikusi tādēļ, ka viņš izvairījies no sadursmes ar suni, kurš pēkšņi izskrējis uz brauktuves. Savukārt Ceļu policijas darbinieki pauda, ka, visticamāk, vadītājs nebija izvēlējies drošu braukšanas ātrumu. Bojājumi bija lieli – policistiem talkā nācās saukt “Latvenergo” darbiniekus, jo negadījuma vietā bija kaili vadi, kas apdraudēja cilvēkus. Alkometrs vadītāja izelpā alkoholu neuzrādīja, taču Ruslans tika nogādāts Liepājas Centrālajā slimnīcā ekspertīzes veikšanai, jo bija aizdomas, ka viņš varētu būt narkotisko vielu reibumā. Savukārt īsi pirms pusnakts negadījums noticis Ventas ielā. Automašīnas “Audi Coupe” vadītājs ietriecies ielas malā stāvošā automašīnā “Mitsubishi”. Cilvēki nav cietuši, bet šoferis, pametis auto, no nelaimes vietas aizgājis. Policija viņu meklē.

Vairākos gadījumos likumsargi apstādināja noteikumu pārkāpējus, pirms notikusi nelaime. Sestdien īsi pirms pulksten pieciem dienā 1961.gadā dzimušais automašīnas “Toyota Land Cruiser” vadītājs Edmunds džipu Brīvības ielā atļauto 50 kilometru vietā vadīja ar ātrumu 75 kilometri stundā. Viņam sastādīja protokolu un būs jāmaksā naudassods 20 latu apmērā, kā arī šoferis saņēma vienu soda punktu. Ganību ielā tika apturēti vairāki šoferi, kuri spēkratus vadīja nepiesprādzējušies. Bet O.Kalpaka ielas krustojumā ceļu policisti pieķēra kādu mikroautobusa vadītāju, kurš, izlaižot un uzņemot pasažierus, bija spēkratu apstādinājis pārāk tuvu krustojumam, turklāt uz gājēju pārejas. Novērojām arī, ka mikroautobusos nereti ir vairāk pasažieru, nekā vietu transportlīdzeklī, tādējādi apdraudot braucējus.

Turklāt braucēji, neņemot vērā ziemīgo ceļu, joprojām sēžas pie stūres iereibuši. 4.novembrī pusstundu pēc pusnakts 1986.gadā dzimušais Dmitrijs tika aizturēts, kad vadīja automašīnu “Ford Scorpio” pa Mežmalas ielu, būdams alkohola reibumā, turklāt bez vadīšanas tiesībām. Bet kāds “Toyota Carolla” šoferis izspruka no policijas, iebraukdams garāžā. Likumsargi sestdienas vakarā ap pulksten sešiem saņēma informāciju, ka no Pulvera ielas Jaunliepājas virzienā brauc auto, kura vadītājs, iespējams, ir iereibis, jo brauc nepārliecinoši – līkumojot un reizēm aizķerot pat ceļa apmales. Pirms policisti minēto auto paspēja apstādināt, vadītājs pamanījās iebraukt garāžu kooperatīvā Lāčplēša ielā.

Dīvains viedoklis daļai šoferu ir arī jautājumā par ziemas riepām. Notiek sadursme, šoferis sūdzas, ka tās iemesls bijusi slidenā brauktuve, taču viņa spēkrats nav aprīkots ar ziemas riepām. “Bet ziemas riepas taču vajag tikai no 1.decembra,” teju vai izbrīnu pauda kāds šoferis. Tiesa gan, ir arī tādi vadītāji, kuri negaida datumu, kad bez ziemas riepām vairs nevarēs braukt. Piemēram, Ganību ielā sastaptais automašīnas “Opel Record” vadītājs Oļegs, kura spēkratam bija visām sezonām paredzētas  riepas, atzina, ka pērnā ziema un vasara nobrauktas, bet nu steigšus jāliek citas riepas. Kaut arī ar tagadējām vēl it kā var braukt, īstas drošības neesot. Ir jāizvērtē apstākļi un iespējas, aizrādīja šoferis ar pieredzi.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Ceļu policijas priekšnieks Madars Kleinbergs apstiprina, ka ar ziemas riepām auto obligāti jāaprīko no 1.decembra. Taču tas nenozīmē, ka jau tagad nevarētu ar tām braukt. Ar radžotajām riepām braukt atļauts no 1.oktobra līdz 1.maijam, skaidro M.Kleinbergs un piebilst: “Mūsu apstākļos vislabāk likt riepas ar radzēm, jo ne vienmēr varam uzticēties ceļu uzturētājiem.” Tas nozīmē, ka vadītājam, ņemot vērā laika apstākļus, savam auto laikus jāuzauj atbilstošas kurpītes. Jā, var joprojām braukt ar vasaras riepām, likums to neliedz, taču tad jābūt daudz uzmanīgam uz ceļa, jo manevrēšanas spējas būs sliktākas un bremzēšanas ceļš daudz garāks. Turklāt tas jāņem vērā ne tikai autobraucējiem, bet arī gājējiem, jo ziemas apstākļos nobremzēt ir daudz grūtāk nekā vasarā uz kaila seguma.

Ir vēl vairākas lietas, ko nedrīkst aizmirst uz ziemas ceļa. Pirmkārt, ātruma izvēle. “Uz slidenas šosejas noteikti nav jābrauc ar maksimālo ātrumu – 90 kilometri stundā. Katram vadītājam jāizvēlas atbilstošs ātrums, ņemot vērā meteoroloģiskos apstākļus un savas spējas,” atgādina amatpersona. Otrkārt, automašīnu novietošana tuvu krustojumam rada avārijas situācijas, liekot stāvošo auto apbraucošajiem iebraukt pat pretējā joslā. Ceļu policijas priekšnieks met akmeni arī mikroautobusu vadītāju dārziņā. Stāvoši pasažieri var būt par iemeslu tam, ka spēkrats sasveras un pat apgāžas. Un, visbeidzot, drošības jostām ir liela nozīme, jo ziemā uz slidena ceļa pastāv lielāka iespējamība iekļūt negadījumā. Ja sadursmi neizraisīsi pats, tajā vari iekļūt.

M.Kleinbergs vēršas pie satiksmes dalībniekiem, aicinot būt atsaucīgiem un nepaiet garām, kad cits nokļuvis nelaimē. Tāpat viņš aicina nebūt vienaldzīgiem un atsaukties, ja esat redzējis kādu negadījumu, no kura aizbraucis vainīgais.

Jāpiezīmē, ka pavasara vēl tik drīz nebūs un uz ceļiem ir jābūt uzmanīgiem. Braukšanas apstākļi uz autoceļiem ir apgrūtināti, brīdina VAS “Latvijas Valsts ceļi”.

Ita Cērmane,
“Kurzemes Vārds”


Vadot automašīnu “Mazda 626” pa O.Kalpaka ielu un izdarot pagriezienu uz Pulvera ielu, šoferis nobrauca no brauktuves, un ar auto ietriecās laternas stabā, to nolaužot.

 
Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Ceļu policijas priekšnieks Madars Kleinbergs pēta sadursmē ar laternu sasisto mazdu un skaidro, ka spēkrats tiks nosūtīts uz tehnisko ekspertīzi, lai noskaidrotu, ar kādu ātrumu tas ietriecies šķērslī.


Kaut arī likuma grosījumi par drošības jostu nelietošanu paredz ne tikai naudassodu, bet arī soda punktu, daudzi autovadītāji joprojām nepiesprādzējas. Arī šī “Audi A6” vadītāja.


Automašīnas “Toyota Land Cruiser” vadītājs Edmunds tika apturēts, kad džipu Brīvības ielā atļauto 50 kilometru vietā dzina ar ātrumu 75 kilometri stundā.


3.maršruta mikroautobusa vadītājs, izlaižot un uzņemot pasažierus, spēkratu O.Kalpaka un Siļķu ielas krustojumā bija apstādinājis pārāk tuvu krustojumam, turklāt uz gājēju pārejas.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz