Sestdiena, 4. aprīlis Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds

Pasažieri aizdedzina tramvaju

Pasažieri aizdedzina tramvaju
Foto: Ruslans Šuļga
30.04.2019 12:06

liepajniekiem.lv

Šorīt, 30.aprīlī, pēc desmitiem no rīta portāls saņēma informāciju, ka Liepājā, M.Ķempes ielas rajonā, aizdedzies tramvajs. Ir aizdomas, ka to aizdedzinājuši pasažieri. Šādu versiju neizslēdz arī policija.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vendija Pikše pastāstīja, ka pulksten 9.55 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Mirdzas Ķempes un Ganību ielas krustojumu Liepājā, kur dega tramvajs.

”Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka dega tramvaja ārsiena 0,5m2 platībā,” tā VUGD pārstāve: ”Pirms VUGD ierašanās no tramvaja bija evakuējušies septiņi cilvēki. Pulksten 10.13 ugunsgrēks tika likvidēts.”

Jau pulksten 10.20 tramvaja vagons no negadījuma vietas bija evakuēts uz depo Rīgas ielā. Tas operatīvi darīts tādēļ, lai netiktu kavēta tramvaju kustība pilsētā,” skaidroja uzņēmuma ”Liepājas tramvajs” vadītājs Aigars Puks.

Un norādīja, ka tramvajs aizdedzies nevis tehnisku iemeslu dēļ, bet gan daļēji izdedzis tramvaja salons, jo kustības laikā tramvaja vagonu no iekšpuses aizdedzinājuši tā pasažieri – jauni vīrieši.”

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova skaidroja: ”Ap pulksten 10 rītā Valsts policijā saņemta informācija par to, ka Liepājas tramvajā izcēlies ugunsgrēks, kas konstatēts pēc divu jauniešu izkāpšanas no tramvaja.”

”Valsts policijas šobrīd rīcībā esoša informācija liecina, ka cietušu cilvēku nav. Policija precizē notikušā apstākļus un iespējamās vainīgās personas.”

Tramvaju depo Rīgas ielā, kur tika nogādāts cietušais tramvaja vagons, portāls sastapa aizdedzinātā tramvaja vadītāju. Kristīne pastāstīja, ka par degšanu salonā viņai paziņojuši kontroles darbinieki: ”Biju jau no M.Ķempes ielas puses šķērsojusi Ganību ielu un iebraukusi Vaiņodes ielā, kad pieskrēja kontrole un teica, ka vagona aizmugurē kaut kas deg.”

Pasažieru, par laimi, nav bijis daudz un tie pēc durvju atvēršanas nekavējoties izkāpuši no tramvaja. Taču vadītāja ir neizpratnē par viņu rīcību: ”Neviens man neziņoja par aizdegšanos! Labākais ir tas, ka, kāpjot ārā no tramvaja, kāds vīrietis teica: es jau sen jutu, ka kaut kas deg. Bija sēdējis turpat blakus, bet neko neteica!”

”Ticiet vai neticiet, bet cilvēki ir ļoti vienaldzīgi,” viņa atzīst: ”Bijuši pat gadījumi, kad kāds vagonā pīpē, bet pasažieri neatnāk un vadītājam par to nepasaka.”

Toties labus vārdus viņa saka par operatīvajiem dienestiem: ”Kad piezvanīju ugunsdzēsējiem, tos jau kāds bija izsaucis. Un atsteidzās gan ugunsdzēsēji, gan policija ļoti ātri. Nav pirmā reize, kad nākas saskarties ar operatīvajiem dienestiem, un pieredze vienmēr bijusi laba.”

A.Puks atzina, ka uzņēmumam radītie materiālie zaudējumi vēl nav aplēsti. Bet ir cerība, ka tie nebūs ļoti lieli, jo, operatīvi nogādājot cietušo vagonu depo, zaudējumi nav radušies piespiedu dīkstāves dēļ. Izdevumi būs tikai par izdegušā vagona remontu.

Šāds gadījums, kad brauciena laikā aizdegas tramvaja vagons, Kristīnei gadījies pirmo reizi, taču avārijas situācijas gadās bieži: ”Satiksmes dalībnieki ir gan neuzmanīgi, gan pārgalvīgi. Neņem vērā, ka tās 20 tonnas, cik sver tramvajs, nevar apturēt uz vietas. Ir bremzēšanas ceļš. Turklāt tramvajs slīd.”

Viņa uzskata, ka gan topošajiem autovadītājiem, gan bērniem skolā tas būtu jāmāca: ”Arī pati esmu autovadītāja, bet man kursos neviens pat neieminējās, ka tramvajs slīd. Un dēlam skolā to arī nemāca. Esmu par to pārliecinājusies, dēlu izjautājot.”

”Bet vajadzētu,” viņa ir pārliecināta: ”Bieži tramvaja vadītājam nākas strauji bremzēt. Un tas ir bīstami. Nesen, pirms pāris nedēļām, bija gadījums, kad man nācās strauji bremzēt, jo uz sliedēm pēkšņi izskrēja zēns. Salonā krita divi cienījama vecuma pasažieri.”

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli