Pirmdiena, 30. marts Nanija, Ilgmārs, Igmārs

Piedzēruši velosipēdisti un nepiesprādzēti bērni

Piedzēruši velosipēdisti un nepiesprādzēti bērni
18.04.2019 18:54

liepajniekiem.lv

Visā Kurzemē un tostarp Liepājā Valsts policija jau uzsākusi darbu pastiprinātā režīmā. Un, kaut arī ikvienam satiksmes dalībniekam jau vajadzētu būt ielāgojušam, ka likumsargi svētkos un pirms tiem par satiksmes drošību rūpējas īpaši, tik un tā ir ievērojams skaits braucēju, kuri pārkāpj noteikumus.

Portāls kopā ar policijas darbiniekiem šodienas, 18.aprīļa, pēcpusdienā strādāja vien pāris stundas, taču to laikā tika aizturēts gan piedzēries velosipēdists, gan automašīnas, kurās tika pārvadāti nepiesprādzēti bērni.

Jau pirmajās desmit minūtēs, kopš Ceļu policijas darbinieki uzsāka darbu pie O.Kalpaka tilta, tika apstādināta automašīna, kuras vadītājs braukšanas laikā runāja pa mobilo tālruni.

Vēl pēc desmit minūtēm no Karostas puses policijas darbiniekiem tuvojās velobraucējs, kurš brauca nepārliecinoši, kā milzu vējā. Apstādinot braucēju, atklājās, ka viņš ir pamatīgā alkohola reibumā – alkometrs jaunā vīrieša izelpā fiksēja 1,68 promiles alkohola. Pats dzērājvelosipēdists taisnojās, ka izdzēris vien pāris pudeles alus.

Vairākās automašīnās bērni tika pārvadāti nepiesprādzēti un bez sēdeklīšiem. Vienā gadījumā automašīnas vadītājs, acīm redzot, apzinādamies, ka pārkāpj noteikumus, aptuveni četrus gadus vecajam mazulim bija licis paslēpties zem sēdekļa.

Vēl vairāki autovadītāji bija aizmirsuši līdzi paņemt dokumentus – vadītāja apliecību un transportlīdzekļa tehnisko pasi. Bet kāds mopēdists savam braucamajam numurzīmi bija piestiprinājis tā, lai tā nav redzama aizmugurē braucošajiem.

Visiem satiksmes dalībniekiem, kuri pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus, tika noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli.

Policija pastiprinātā režīmā turpinās strādāt līdz otrdienas, 23.aprīļa, rītam – visas Lieldienu brīvdienas.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja priekšnieks Gints Ešenvalds skaidro, ka šoreiz policija, veicot profilaktiskos pasākumus, akcentu liek uz divām jomām: ”Pirmkārt, uzmanību pievēršam mazāk aizsargātajiem satiksmes dalībniekiem – velobraucējiem, mopēdistiem un motociklistiem.”

Policija kontrolē ne vien to, lai braucēji nebūtu sēdušies pie stūres reibumā, bet arī to, vai braucējiem ir tiesības, vai  velosipēds ir pienācīgi aprīkots, vai bērniem ir aizsargķiveres.  

”Otrkārt, veicam vispārīgo satiksmes uzraudzību,” turpina G.Ešenvalds: ”Tā vērsta uz būtisko satiksmes noteikumu ievērošanu. Lai netiktu pārsniegts atļautais braukšanas ātrums, lai vadītāji nebūtu reibumā. Tāpat kontrolējam, lai tiktu lietotas drošības jostas un bērnu sēdeklīši un lai autobraucēji braukšanas laikā nelietotu mobilos telefonus.”

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli