Trešdiena, 19. februāris Zane, Zuzanna

Policijas reids. Likumsargi cēla kritušos un izšķīra konfliktus

Policijas reids. Likumsargi cēla kritušos un izšķīra konfliktus
Foto: Pašvaldības policija
03.09.2019 07:12

"Kurzemes Vārds"

Piektdien “Kurzemes Vārds” kopā ar Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbiniekiem piedalījās nakts patruļā ar mērķi ielūkoties likumsargu ikdienā un pavērot, kā tiek sniegta palīdzība cilvēkiem dažādās situācijās. Nevar teikt, ka policistiem šajā vakarā darba būtu bijis daudz, taču bija gadījumi, kur viņu iesaistīšanās bija nepieciešama.

Diezgan mierīgajā nedēļas nogalē pašvaldības policistiem lielākoties nācās saskarties ar liepājniekiem, kuri pārmērīgas alkohola lietošanas dēļ biju pakrituši un iemiguši.

Kāds jau pirms likumsargu ierašanās paša spēkiem bija piecēlies un devies tālāk, bet citam tomēr bija nepieciešama policistu palīdzība.

Tā tas bija Daugavas ielā 7, kur vīrietis dzērumā bija iemidzis pie daudzdzīvokļu mājas kāpņu telpas. Policisti, izmantojot ožamo spirtu, viņu ātri dabūja uz kājām, bet tālāk par reibumā esošo vīrieti parūpēties solīja viņa draudzene, kas sēdēja turpat blakus.

Pašvaldības policisti reaģēja arī uz vairākiem izsaukumiem – tika ziņots par alkohola lietošanu sabiedriskās vietās, taču šoreiz neviens sodīts netika, tāpēc ka laikus paspēja grādīgo noglabāt. Tā teikt, nav dzeramā, nav pārkāpuma.

Drošību pilsētā noteikti ir uzlabojusi papildu videonovērošanas kameru izvietošana dažādās vietās, tai skaitā Jūrmalas parka bērnu rotaļlaukumā. Šoreiz tur vairāki jaunieši pārbaudīja šūpoļu izturību, sēžoties tajās pa vairākiem vienlaikus. Kārtībsargi par to saņēma ziņojumu no dežūrdaļas un ar jauniešiem veica audzinošas pārrunas, atgādinot, ka kamerās visas izdarības ir lieliski redzamas.

Iespējams, atvadīšanās no skolas brīvlaika norisinājās Vītolu ielā, kur vairāku namu dzīvokļos notika ballītes, kas traucēja naktsmieru apkārtējiem iedzīvotājiem. Pamanot policistus, tusiņš pieklusa.

Īsi pirms pulksten 2 Cietokšņa ielā 3/5 bija izcēlies ģimenes skandāls, kurā sieviete ievērojamā alkohola reibumā uzbruka savam vīram, saskrāpējot viņam kaklu. Dzīvoklī atradās arī nepilnu gadu vecs bērns, kurš, dzirdot sievietes ālēšanos, nemitīgi raudāja. Kārtībsargiem konfliktu izdevās atrisināt – agresīvo sievieti un mazuli uz savām mājām pavadīja turpat netālu dzīvojošā māte.

Jau rīta pusē, veicot videonovērošanu, tika pamanīts, ka Rožu laukumā notiek kautiņš. Tiesa, pēc policijas ierašanās tas jau bija beidzies, taču roku palaišanas iniciators, 1980. gadā dzimušais vīrietis tika aizturēts un nogādāts Valsts policijā.

Vēl piektdienas vakarā ap deviņiem vakarā Pašvaldības policijā vērsās jaunietis, kurš apgalvoja, ka patēvs draudot viņu piekaut. Šī informācija tika nodota Valsts policijai.

Savukārt Turaidas ielas 16. nama kāpņu telpā bija izcēlies konflikts starp diviem vīriešiem. Viņi trijos naktī vicinājuši dūres un traucējuši naktsmieru. Šo kautiņu izšķīra Valsts policija.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli