Priekulē un Tadaiķos uguns posta dzīvojamās mājas
liepajniekiem.lv
Trešdien. 24.aprīlī, ugunsdzēsēji glābēji Kurzemē dzēsa vairākus paaugstinātas bīstamības ugunsgrēkus, informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vendija Pikše.
Pēc pulksten 12 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Priekules novada Virgas pagastu, kur atklātā teritorijā dega koka paletes un atkritumi 600 m2, kā arī kūla 600 m2 platībā. Pulksten 14.35 ugunsgrēks likvidēts.
Pulksten 17.26 ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumu Priekules pagastā, kur, kā liecināja saņemtā informācija, dega vienstāva dzīvojamā māja 100 m2 platībā, meža zemsedze 500 m2 platībā un kūla 2 hektāru platībā.
Ugunsgrēka dzēšanas darbus apgrūtināja stiprais vējš un aptuveni 4 kilometrus tālā ūdens ņemšanas vieta. Tikai pulksten 22.49 ugunsgrēks tika likvidēts.
Pulksten 22.12 izsaukums saņemts uz Durbes novada Tadaiķu pagastu, kur dega vienstāva dzīvojamā māja un trīs šķūņi ar kopējo platību 191 m2.
Ugunsgrēka dzēšanas darbos piedalījās Durbes pašvaldības ugunsdzēsības formējums un pulksten 00.11 ugunsgrēks likvidēts.
Kopumā aizvadītajā diennaktī VUGD Kurzemes reģiona brigāde saņēma 24 izsaukumus – 20 uz ugunsgrēku dzēšanu un četrus uz glābšanas darbiem.
Savukārt kopumā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 127 izsaukumus – 105 uz ugunsgrēku dzēšanu un 16 uz glābšanas darbiem, bet seši izsaukumi bija maldinoši.