Svētdiena, 29. marts Agija, Aldonis

“Sita galvu pret zemi”

“Sita galvu pret zemi”
Foto: Egons Zīverts
05.02.2019 07:12

"Kurzemes Vārds"

Janvāra beigās nepatīkams starpgadījums noticis Liepājas 8. vidusskolā, kur starpbrīža laikā vairākas meitenes uzbrukušas septītās klases skolniecei. Izrēķināšanās beidzās ar to, ka 12 gadus vecā meitene nonāca slimnīcā ar pārsistu galvu. Policijā tiekot skaidroti notikušā apstākļi, taču, kā saka skolas direktore Anita Kuncīte, tad konflikts starp meitenēm, visdrīzāk, izcēlies pēc asas vārdu pārmaiņas.

“Pat nevarēju iedomāties, ka meitenes var būt tik nežēlīgas. Cik man zināms, tad konflikts 28. janvārī izcēlies skolas pagrabstāva ģērbtuvē – manai meitai Veronikai uzbruka vairākas pusaudzes, viena no viņām paņēma meitu aiz galvas un sita to pret zemi. Protams, pēc tam bija asinis un nepieciešama medicīniskā palīdzība,” pastāsta cietušās meitenes māte Svetlana Jurevska, piebilstot, ka jau pirms tam pāridarītājas Veroniku skolā esot apcēlušas un bijusi asāka vārdu pārmaiņa. “To, ka mana meita nebija fiziskas izrēķināšanās iniciatore, var apstiprināt arī aculiecinieki, kuri apgalvoja, ka Veronika no konflikta situācijas ar apkārt esošām meitenēm esot centusies izvairīties un gājusi no ģērbtuvēm prom, taču tūlīt pēc tam sekojis uzbrukums,” turpina S. Jurevska.

Veronikas mamma uzskata, ka par vardarbību skolās esot jārunā atklāti, jo, viņasprāt, konflikts neesot atrisināts un kaut kas līdzīgs var arī atkārtoties. “Pēc tam, kad manu meitu veda uz slimnīcu, mēģināju aprunāties ar pāridarītāju, taču viņa pat nejutās vainīga, drīzāk lepna par paveikto,” stāsta S. Jurevska. Tāpat mamma pastāstīja, ka Veronika nodarbojoties ar taizemiešu boksu un nebija tā, ka viņa sevi nav varējusi aizstāvēt, taču sportistiem treniņos tiek mācīts savas prasmes nepielietot ārpus nodarbībām.

Šobrīd Veronika jau no slimnīcas esot atgriezusies mājās, taču, kā izteicās meitenes māte, tad, iespējams, vēl nākšoties apmeklēt ārstus, lai varētu droši teikt, ka galvas sasitums nav atstājis nekādas komplikācijas. “Protams, ka meitai šis ir psiholoģiski smags trieciens, taču nedomāju, ka mums tāpēc būtu jāmeklē jauna skola un jāslēpjas. Es viena audzinu divas meitas un strādāju, taču iespēju robežās tagad centīšos pavadīt Veroniku gan uz skolu, gan sagaidīt no tās,” teica S. Jurevska.

Liepājas 8. vidusskolas direktore Anita Kuncīte “Kurzemes Vārdam” pastāstīja, ka, pārrunājot notikušo ar iesaistītajām skolniecēm, esot noskaidrojies, ka konflikts, visdrīzāk, izcēlies pēc asākas vārdu pārmaiņas. “Vardarbība skolās nav pieļaujama, un šādas situācijas ir jārisina ātri. Arī mūsu skolā tiek realizēts projekts “Liepāja. Vesels. Laimīgs. Aktīvs” un notiek nodarbības veiksmīgai konfliktu risināšanai,” sacīja A. Kuncīte. Savukārt Valsts policijas pārstāve Madara Šeršņova informēja, ka par notikušo esot uzsākta administratīvā lietvedība un notikušā apstākļi vēl tiekot skaidroti.

61 komentāri

2019-02-05 07:46

rezultāts: cik asi tie vārdio bijuši? policijai jānoskaidro un jālemj par sodu , nevis skolas direktrisei, sods jāsaņem bargs , uzbrukums grupā, apdraudot dzīvību , smagi miesas bojājumi

2019-02-05 08:29

Sekas: Tās ir sekas bērnu tiesību aizstāvju inspekcijas aprobežotībai! Rietumu visatļautība mūsu skolās. Jāizslēdz ir sitējas! Asi un un konkrēti! nākošais solis, kad mūsu skolās sāks šaudīties.

2019-02-05 08:33

Sekas: Tiešām, vēl kaut ko skaidros. Vai patiešām mūsu sabiedrība ir gatava bērnu sišanai, pazemošanai, psiholoģiskai pazemošanai?! Vai to jūs gribat, lai skolā labi jūtas tikai nekaunīgākie, tie, kas tusējas barā? Smieklīgi, jums tā nešķiet. Sist galvu pret grīdu, ar to ir izteikts viss. Ja izslēgs sitējas, varbūt, ka kaut mazliet, tak citi pierausies.

2019-02-05 08:39

> Sekam: mulke tavos "Austrumos" iet daudz brutalak skolas.. tu pat nevari iedomaties..

2019-02-05 08:40

Skola: Pilnigs uzpusts burbulis!!! Sensacija žurnaļugām!!! Tur no visa patiesiba ,ka viena uz otru apsaukajas,sakeras,un viss!

2019-02-05 08:46

to Sekam: Skolotāju ar izsmērētu pret sienu ? Tad jau ārsti un priekšnieki ar pret sienu jāizsmērē.

2019-02-05 08:58

Telma: Mēs jau laiku cīnāmies ar pusaudžu bandām,kas uzbrūk pilsētas centrā..No vienas policijas ir atbilde,ka tie ir nenozīmīgi pārkāpumi,no otras policijas,ka ir punkts par bērnu tiesībām un nepilngadīgo aizskārumiem..Vienīgās mūsu tiesības ir no mežoņiem mukt,advokāte mums teica,ka tagad tādi laiki,kā arī par cilvēka nospārdīšanu viņiem nekas nebūs..

2019-02-05 09:01

Asaka: Protams viss ir jāizvērtē un vairāku kompetentu cilvēku grupai, ne vienai direktorei! Bet uzskatu ja viss ir tā kā rakstīts, par šādu uzbrukumu viennozīmīgi būtu jāizslēdz no skolas!

2019-02-05 09:04

Telma: Starp citu gribu vērsties pie meitenes mammas,lai pateiktu,lai no policijas negaida neko..Mums ir rūgta pieredze pusgada garumā,policiju saukšana un iesniegumu rakstīšana ir tukša laika nosišana...Tiek saņemtas tikai bezjēdzīgas atbildes,kamēr mežonīgie pusaudži palika arvien mežonīgāki un agresīvāki..

2019-02-05 09:12

priekš kam atkal !: Es nesaprotu,kāpēc atkal vajadzīga šī publikācija,sabiedrības tracināšanai! Jau bija dažas dienas apakaļ un šī tēma tika apspriesta un sabiedrība jau plaši izteica savu viedokli,priekš kam atkal sākt visu no gala? Tāpēc vien,ka direktore noskaidrojusi,ka bija asu vārdu apmaiņa ? Tas jau tāpat bija skaidrs.Labāk būtu publicējuši ko direktore nolēmusi uzsākt,lai pastiprinātu bērnu drošību skolā un novērstu konfliktus! Vai ir padomāts par agresīvo uzbrucēju izolēšanu no mācībām skolā! Nekas jauns nav pateikts,bet atkal no jauna tracina sabiedrību!!!

2019-02-05 09:24

to Telma: Tā notiks līdz brīdim ,kad šie tā saucamie ""bērniņi "" uzbruks kādam ,kurš kādu no šiem uzbrucējiem nositīs..lūk ,tad sāksies ņaudēšana par pāri darīšanu..

2019-02-05 09:30

Biete: Vajag visus iesaistītos ielikt Pozitīvo sajūtu telpā.

2019-02-05 09:31

manuprāt: direktore primitīvi atrunājas

2019-02-05 09:46

Hu, ņa: Valdība jau pieņēma lēmumu ka 16 gadīgie var iet ar plinti medībās , kur ir tā garantīja ka tas saucamais mednieks nesāks medīt skolā , pasaulei tāda medīšana ir zināma it sevišķi (pie mūsu valdības lielākiem draugiem un padomdevējiem) ASV , Šajā gadījumā vainojama DIREKTÒRE viņas tiešākais pienākums skolēnu drošība , neviss kafijas dzeršana, starp citu darba diena sākas 8 no rīta neviss 10 , protams ka direktòrei ir arī dienas kad jābūt skolas valdes sēdēs bet tās jau nau katru dienu .

2019-02-05 10:03

Interesanti!: Vai izslēgšana no skolas ko mainīs? Pieņems taču citā skolā...Varbūt tās ir sekas skolu apvienošanā? Internāt skola jau ir pievienota 8.skolai?

2019-02-05 10:18

Gabor: Tikai direktors ir atbildīgs par nekārtībām skolā. Taisa tikai stulbus projektus, kas varmākām ir pie pakaļas. Risinājums -skolai vajadzīgs stingrs, nopietns, strādātspējīgs direktors, kuru bērni respektē. Un sīkās bezsmadzeņu huligānes vajag kādu vakaru tā noslānīt, ka apsēsties ilgi nespēs. Pameklējot var atrast spēcīgus brašuļus, kas ar pārmācīšanu nodarbojas. No policijas aktivitātēm jējas nebūs nekādas. Visi uzrakstīs paskaidrojumus un varēs staigāt tālāk. Tāpēc jārīkojas pašiem.

Kāpēc māte uzsver taizemiešu boksu? Pazemoja savu meitu. Acīmredzami, ka viņa neprot likt lietā kaujas tehniku. Tā ir jāizmanto, ja uzbrūk. Savādāk kāda jēga no cīņas māksas? Un cīņas māksla sākas ar prātu, smadzenēm, nevis haotiskām roku, kāju kustībām. Ja apmeklē boksu un nevari nolikt gar zemi kaut kādas dumjas merģeles, varbūt labāk tamborēšanas pulciņu jāapmeklē. Bet lai izdodas vecākiem dumjās merģeles nolikt pie vietas un atlaist direktori, lai vietā nāk stingrs un strādātspējīgs darbinieks, kurš spēj atbildēt par notiekošo viņam uzticētā mācību iestādē, nevis muļķīgi aizbildinās ar bezjēdzīgiem projektiem!

2019-02-05 10:28

Interesanti!: To Gabor
Vai nebaidies, kad Tevi tulīt piesauks izskaidrot, kāpēc izsauc sabiedrību fiziski izrēķināties ar nepilngadīgajiem?

2019-02-05 10:32

vai: Redz kā ir.Tā meitene kas to izdarīja esot no Pāraudzināšanas institūcijas ,un internāt skola pievienota 8 Vidusskolai, un bardaks ir sācies.

2019-02-05 10:37

izeja ir: Lai agresīvo meiteņu vecāki atved savas jaukundzes uz skolu no rīta, sēž ar viņām pa dienu skolā un vakarā ved mājās, ja citādi netiek galā ar savām 'izsitējām " ! Kāpēc visai pilsētai dēļ viņu bērniem "jāstāv uz ausīm " !

2019-02-05 10:45

VecaisPendžis: Tagad visi vainīgi - policija, direktori un skolotāji, bet visi aizmirst ka to dara jūsu bērneļi. Kā kāds mēģinās šiem mazajiem sušķiem ko aizrādīt, jūs būsiet pirmie, kas skries un draudēs visiem. Tiekat ar saviem bērniem galā.

2019-02-05 10:47

nezinu: kapec šaja skola notiek tik negativas lietas,kur skatas atbildigie lai skola nebūtu tādu incidentu.

2019-02-05 10:55

nesaprotu: pārsita meitenei galvu ņirgājās ..un nav krimināllieta ,bet administratīvais process???? Kā tas var būt???

2019-02-05 12:03

informets: Galvu cietuajai meitenei nesita un nepārsita. Neveiksmigi pagruda. kapec nekur neizskan ka cietusā un vinas grupa ir no 2.vsk?

2019-02-05 12:03

Artuss Daugins: No pieredzes teikšu - liepajas policija neko nedarīs, tikai laiku novilks, tadi sikie piedzimst jau ļauni, ja ir sencis vai brālis tad zinās kā nokārtot situāciju bez mentiem.

2019-02-05 12:18

Debitors: Ja vecāki nespēj savas atvases audzināt ir jāpieņem mēri... tiesību atņemšana, bērnu nams, mazgadīgo kolonija. Citiem nav jācieš ja nespēj ar saviem bērniem tikt galā...

2019-02-05 12:42

nesapratu: tam 12:03 virsrakstā ir skaidri uzrakstīts "Sita galvu pret zemi"..tur IR JĀBŪT KRIMINĀLLIETAI

2019-02-05 12:47

skolotāja: Skolai nav tiesību nepilngadīgu skolēnu no skolas izslēgt!

2019-02-05 12:53

zinu: Meiteni traumpunktā apskatīja un palaida, jo nebija miesas bojājumu.

2019-02-05 13:27

mammma: Audziniet savus bernus ,nevis laujiet to darit tv,internetam un sabiedribai.
Punkts..

2019-02-05 14:16

Jautājums: Kāpēc tiek visur pieminēta tikai 8.vsk? Kāpēc nekur neizskan 2. vidusskolas vārds? Saķeršanās notika starp abu skolu meitenēm. Tad arī informāciju vajag dot patiesu.Vai, varbūt, Plamšes kundze ir parūpējusies par skolas labo slavu?

2019-02-05 14:20

Asaka: Stulbi ir vainot direktori vai skolotāju, visiem blakus nenostāvēsi! Sākums ir ģimenē! Bet kas zin, varbūt viss ir pavisam savādāk! Uzjundija atmiņas no manām skolas gaitām, kad ar pārsitu klasesbiedram galvu, bet tas bija tīrākais negadijums! Un ar neviens neticēja ka tas nebija ar nodomu, un pat cietušajam neticēja ka tas bija negadijums, labi ka bija vel liecinieki, tad noticēja ka tik daudzi nemelotu! Gadās arī tā!

2019-02-05 14:31

Asaka: Starpcitu, kāds zin kā beidzās iepriekšējais gadijums apmēram pirms pusgada? Kad skolēns ieradās uz sporta nodarbībām nestabilā stāvoklī, itkā piekauts? Vainīgie atrasti?

2019-02-05 15:30

Aga: Tiem,kas par to,ka nav kriminàllieta.Tà iestàjaa tikai ni 14 gadiem.Upurei bija tikai 12,iespèjams sitèjai tàpat.

2019-02-05 16:09

Mamma: Kāpēc jàmoka meita? Obligāti jāmaina skola!

2019-02-05 16:16

Re:: Nu uztaisa ar nez kādu traģēdiju! Visos laikos visi ir kāvušies, arī meitenes bet neviens nekad neskrēja un nekur nesūdzējās. Un kas to lai zina, cik vainīga vei nevainīga ir bijusi pati cietuši. Varbūt, ka viņa pati izprovocēja kautiņu?

2019-02-05 16:23

Zurabs: tētem jāaiziet pie sitēju pamilijas un pa ritīgo jānokazo viņu tēte , ja nemāk bēnus audzināt tad nevajag taisīt ... aci pret aci , zobu pret zobu

2019-02-05 16:58

kas notiek: Ja direktore būtu respektabla, nosvērta PERSONĪBA, problēmas skolā nebūtu. Kuncīte strādājusi par direktores vietnieci un nav pamanījusi nelegālu telpu izmantošanu!!!!! Varbūt arī tagad negribēja vai nebija spējīga pamanīt briestošo konfliktu? Kaut kas tur tīrs nav. Direktorei jāatbild par notikušo skolā. Un idotiskajām kauslēm jāsaņem sods publiski- ar žagariem pa dirsām, un no vecākiem jāpiedzen kompensācija par labu cietušai!

2019-02-05 17:21

Fāters: Ja ši skola turpinās pieņemt visus kriminālos elementus, kas izmesti no citām skolām, tas labi nebeigsies. Izskatās pēc pilsētas izglītības pārvaldes taktikas.

2019-02-05 17:43

Darbiniece: 1.Jautājums,kāpēc informācija nav pārbaudīta?Raksts tapis pēc principa:viena tante teica.
Nevis sita galvu pret zemi,bet meiteņu starpā notika saķeršanās pēc asākas vārdu pārmaiņas.
2.Konflikts izcēlās starp 2.vidusskolas audzēkni un 8.vidusskolas audzēkni.
3.Tiem,kas nezin-8.vidusskolā remonta laikā mācās 2.vidusskolas skolēni.Kamēr nebija šeit 2.vidusskola,šādu konfliktu nebija.

2019-02-05 17:58

112: Nu kur tad tie bērni rodas un aug, ja ne mūsu ģimenēs! Bērni ir vecāku spogulis! Ieskaties, vecāki, savā spogulī un ieraudzīsiet sevi! Nav ko vainot skolu, policiju, slimnīcu un vēl nezin ko! Un tai sekai gribu teikt, mazāk ļurksti par rietumiem! Salīdzini, kāda kriminālā statistika ir Eiropā un krievijā! Nesen krievijā Kerčas skolā skolnieks nošāva 20 skolniekus! Manuprāt, šī ir kārtājā uzpūstā sensācija!

2019-02-05 19:35

Darbiniecei no vecākiem.: Tajā skolā tādas lietas ir notikušas no laika gala,tikai nekad nav publiskots.Ir notikušas visādas šausmu lietas,bērni skolu bijuši spiesti mainīt.

2019-02-05 20:15

Nu: Ko jūs gribat? Citas skolas izmet tos ar kuriem nevar tikt galā. Viņi nāk uz šo skolu... Nav pilngadīgi, tāpēc nevar atteikt. Gandrīz visi skolēni, kas rada problēmas atnāca no citam. Kamēr izglītības pārvalde to atļauj, nevis palīdz risināt uzreiz problēmas nekas nemainīsies. Bet skola ir laba, pati mācījos un nekādu problēmu nebija.

2019-02-05 20:37

Piekrītu Nu: Tā ir Izglītības pārvaldes taktika - izcelt atsevišķas skolas(nesaukšu kuras, tāpat saprotams) un gremdēt citas. Kad "prestižām"skolām kāds skolēns kļūst neērts, tad tiek ieteikts pamēģināt 8.vsk.
Skolai nav nekādas vainas.Arī mani bērni ir beiguši šo skolu. Un nekādas šausmu lietas( kā var lasīt komentāros) tur nav notikušas. Bērni nāk no ģimenēm, nevis radušies skolā.

2019-02-05 21:22

Vecäkiem: Bērni skolā ierodas no ģimenēm. Nu kādus esat izaudzinājuši, tādi nu ir.Skola ir laba.Mani visi 3 bērni šo skolu ir beiguši ar teicamām un labām sekmēm un veiksmīgi turpinājuši un turpina iegūt augstāko izglītību.Šausmu lietas?Parasti jau skola ir slikta tiem,kam pašiem ir problēmas.

2019-02-05 21:35

Mamma: Ar jauno mācību gadu vispār uzdzīvos zaļi

2019-02-05 23:04

Mammai: Kāpēc ar jauno māību gadu būtu jāuzdzīvo zaļi?

2019-02-05 23:41

А.Б.: Что все правда считают что имеет смысл то кто и из какой школы?! Или то что одна малолетка не била её головой об битон , а типо после взаимных оскарблений талкнула и она упала.Ни кто не хосет рассказать о том что может случится с человеком каторый разабьёт себе голову , падая.Хорошо ещё тут так не случилось , а могло бы.Вы больны.Это всё не имеет значения! Ни один человек ни имеет право применять физ.силу к другому.Вас darbiniece задело то что её не били об пол?!Вот это да , по вашему эту ничего страшного , подумаешь...всё же обьясняется я смотрю у вас тем что якобы были сначало обзывательства.Вот такие как вы , те кто пытается оправдать этих малолеток распускающих руки и ростят их.А потом наши нормальные дети страдают.И если вы работница той школы , я бы вас вместе с директором уволила!

2019-02-06 00:21

Objektīvais Juris: Man ir tikai viena jautājums...Vai garderobēs nav dežūrējot aisberga skolotājs,vai gaiteņos tāds nav? Publiski neminēšu,bet vienā no pilsētas centra skolām,arī šī problēma pastāv,ka zēni gerbtuves kaujās,un dezurejošie pedagogi dzer kafiju,ja tādi ir?! Varbūt padomju metodes nemaz nebija tik sliktas,starpbrīdī visiem bija jāatrodas gaitenī,un bija dezuranti,ka arī dezurejošie skolotāji,kuri atbild par kārtību,nevis policistelis,kurš neredz,ka skolas priekšā klaji smēķē!

2019-02-06 00:25

Objektivais Juris: Un ja iet runa par 8.vsk. Tad varu pateikt to,ka tur ir dažu pedagogu patvaļa,un inteliģences līmenis pielīdzināms nullei. Ko sagaidīt no pedagoga,kuraI krūšu dekoltē kā krājkasīte,un kā nelabā govs mauro uz vecākiem.TadI lūk pedagogi sagatavo 1-4 klasi, 8vsk.

2019-02-06 08:07

Biete: ++++++ Nu

2019-02-06 08:57

Zita: Tā ir Izglītības pārvaldes taktika - izcelt atsevišķas skolas(nesaukšu kuras, tāpat saprotams) un gremdēt citas. Kad "prestižām"skolām kāds skolēns kļūst neērts, tad tiek ieteikts pamēģināt 8.vsk.
Skolai nav nekādas vainas.Arī mani bērni ir beiguši šo skolu. Un nekādas šausmu lietas( kā var lasīt komentāros) tur nav notikušas. Bērni nāk no ģimenēm, nevis radušies skolā.

2019-02-06 09:11

saule: Ja manam bērnam kāds pāri nodarītu,,es sprandu otrādi apgrieztu,un lai mani tiesā.ņirgāšanās skolās ir tieši no turīgākiem bērniem,bet paskatoties uz vecākiem sapulcē viss ir skaidrs.tukši cilvēki.

2019-02-06 10:41

Iedzivotaja.: Tagad berniem ir viss atlauts,tadel ari ta notiek. Kad beigsies tas murgs un katrs sanems sodu ko pelnijis.

2019-02-06 11:31

piekrītu- vai: Tieši tā ! tagad mūsu bērni pēc internātskolu likvidēšanas būs apdraudēti nepārtraukti! Drebuļi pārskrien kad iedomājos par to!

2019-02-06 11:49

Sandris to Darbiniece: Pa TV piekautās meitenes mamma pati to teica , ka meitene tika nogāzta gar zemi un vēl pie tam spārdīta.

2019-02-06 14:08

NeverendingStory: Ir diezgan pretīgi, ka normāliem audzēkņiem jāiet vienā skolā ar padibenēm. Izolēt! Vēlams uz mūžu. Tur tāpat nekas cits kā Iļģuciems negaida. Un vēl sadzemdēs tādus pašus.

2019-02-06 16:18

Objektīvajam Jurim: Nu, augsts intelekta līmenis Jums , Objektīvais Juri! Patika ielūkoties tās "govs' dekoltē? Un, no kura laika govīm ir dekoltē?

2019-02-06 18:17

Zevs: Skolu beidzu pirms 10 gadiem. Varu teikt ar pārliecību, ka tad ,nebija šādas pagrimušas jaunatnes. Būsim godīgi. Tiešām varu teikt, ka manā laikā tā nebija. Nebija to gļēvuļu, kad bars sit vienu cilvēku....Reti izņēmumi. Bet tas kas tagad notiek.....Paši jaunieši, bērni nespēj sevi redzēt nākotnē, tādēļ ,tā ir pagrimusi....nožēlojami...

2019-02-08 12:02

Es: Kur skats vecāki! Vecāki audzina savus bērnus nevis skolas direktore! Ja vecāki nav izaudzinājuši kārtīgu meitu, tad tā ir vecāku vaina!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli