Sestdiena, 22. februāris Rigonda, Adrians, Ārija, Adriāna, Adrija

“Slepenā VID aģente” apcietināta

“Slepenā VID aģente” apcietināta
Foto: liepajniekiem.lv
13.05.2019 07:06

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Vairāk nekā gads bijis nepieciešams, lai atrastu un apcietinātu krāpšanā apsūdzēto Ilonu Vaščilko, kuru pērn janvāra sākumā tiesa izsludināja meklēšanā. Šobrīd sieviete atrodas Iļģuciema cietumā, un, pēc pašas teiktā, viņa esot “savākta no slimnīcas”.

Minēto krimināllietu tiesā bija plānots sākt skatīt jau 2017. gada rudenī, taču

tiesvedības gaitu kavēja tas, ka apsūdzētā tiesā vairākkārt neieradās. Ar tiesu viņa komunicējusi tikai e-pastā, ik reizi aizbildinoties ar slimošanu, piemēram, pirms gada apgalvojot, ka zaudējusi spēju staigāt, taču nekādi dokumenti, kas to apliecina, netika uzrādīti.

Visbeidzot pagājušā gada 5. janvārī pēc prokurora lūguma tiesa lēma I. Vaščilko piemērot apcietinājumu un sievieti izsludināja meklēšanā. Viņa apcietināta šī gada aprīļa beigās, un turpmāk tiesā sievietei būs jāpiedalās videokonferencē no cietuma.

Tiesvedību šajā lietā Kurzemes rajona tiesā Liepājā bija paredzēts atsākt skatīt piektdien, taču apsūdzētā lūdza tiesas sēdi pārcelt uz vēlāku laiku, lai iesniegtu gan dokumentus par savu veselības stāvokli, gan arī ziņas par darbavietu. Tāpat I. Vaščilko lūdza lietu skatīt slēgtā tiesas sēdē, to pamatojot ar to, ka process skar viņas nepilngadīgo dēlu. Tieša šo lūgumu noraidīja, taču lēma dot apsūdzētajai laiku sagādāt visus nepieciešamos dokumentus. Nākamā tiesas sēde paredzēta 27. maijā.

45 gadus vecā I. Vaščilko apsūdzēta par svešas mantas iegūšanu ar viltu (krāpšanu).

Nevienu nevar atzīt par vainīgu nozieguma izdarīšanā un sodīt, kamēr viņa vaina nav pierādīta likumā noteiktajā kārtībā un atzīta ar likumīgā spēkā stājušos tiesas spriedumu. 

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 13. maija numurā.

#kvards-20190513-12#

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli