Svētdiena, 5. aprīlis Vidaga, Aivija, Vija

Solīja Kirkorova vārdā

Solīja Kirkorova vārdā
Foto: LETA
29.07.2019 07:12

"Kurzemes Vārds"

Kurzemes rajona tiesa Liepājā 25.jūlijā beidzot sāka skatīt krimināllietu, kurā par krāpšanu apsūdzēta Ilona Vaščilko. Viņa no brāļa bijušās sievas izmānījusi naudu, stāstot, ka ir Krievijas dziedātāja Filipa Kirkorova juriste, kā arī viņai parādā esot bijušais Rīgas mērs Nils Ušakovs.

Iepriekš lietas skatīšanu vairākkārt neizdevās sākt, jo I. Vaščilko tiesas zālē tā arī neparādījās. Pērn viņu izsludināja meklēšanā, un visbeidzot šā gada aprīļa beigās viņa tika apcietināta. Taču arī pēc tam lietas izskatīšanu nācās atlikt, jo apsūdzētā pieteica noraidījumu savam advokātam un paziņoja, ka viņu pārstāvēs aizstāvis no Krievijas. 24.jūlijā tiesā saņemts I. Vaščilko iesniegums, kurā viņa informējusi, ka Krievijas advokāts 25.jūlijā aizņemts citā kriminālprocesā, tāpēc tiesa viņai nozīmēja valsts aizstāvi.

2016. gada jūlijā I. Vaščilko interneta portālā “odnoklasniki.ru” sazinājusies ar brāļa bijušo sievu liepājnieci Jeļenu, ar kuru pēdējoreiz kontaktējusies pirms padsmit gadiem. I. Vaščilko uzaicinājusi Jeļenu kļūt par dēla krustmāti. Viņa piekritusi, un augustā notikušas kristības.

Vēlāk tiesas pārtraukumā Jeļena “Kurzemes Vārdam” parāda kristību apliecību, kurā par I. Vaščilko dēla krusttēvu ierakstīts Nils Ušakovs. Kristībās gan Rīgas mērs nav ieradies. Nedēļu pēc kristībām Jeļena ar vīru devusies uz Rīgu, lai apciemotu krustdēlu un iepazītos ar krusttēvu. Iepazīšanās gan nav notikusi.

Vēl pirms kristībām I. Vaščilko palūgusi Jeļenai, lai tās aizdot 150 eiro, jo maks it kā aizmirsies mājās. Nauda tā arī nav atdota, taču laiku pa laikam I. Vaščilko, kura ar savu dzīvesbiedru 2016. gada septembra sākumā pārcēlusies uz Liepāju, prasījusi aizdot vēl un vēl, minot dažādus iemeslus.

Tiesā Jeļena pauda, ka I. Vaščilko izdarījusi emocionālu spiedienu, manipulējot ar savu un dēla veselību. Naudu Jeļena skaitījusi uz I. Vaščilko dzīvesbiedra bankas kontu. Kopumā cietusī tiesā pieteikusi materiālā kaitējuma atlīdzību 3777 eiro apmērā.

2016. gada nogalē Jeļena sapratusi, ka I. Vaščilko viņu vazā aiz deguna, jo nejauši internetā uzdūrusies rakstam, ka Ilona pirms vairākiem gadiem apkrāpusi kādu viesnīcu. Taču liepājniece naudu turpinājusi viņai sūtīt līdz pat 2017. gada februārim. Gribējusi uzturēt kontaktu ar Ilonu, lai viņa nepazūd un būtu iespēja viņu, tā teikt, pieķert pie rokas, tiesā skaidroja cietusī.

2017. gada martā Ilonas dzīvesbiedrs Jeļenai pavēstījis, ka Vaščilko ir krāpniece un ir apcietināta.

“Es atzīstu savu vainu! Atzīstu, ka aizņēmos naudu un nenoslēdzu aizņēmuma līgumu,” tiesā paziņoja I. Vaščilko, kura šobrīd atrodas Iļģuciema cietumā.

Šo lietu tiesa plāno turpināt skatīt 19. augustā, kad iecerēts uzklausīt Ilonas toreizējā dzīvesbiedra liecību. Līdz šim vīrietis gan uz tiesas pavēstēm nav atsaucies.

Nevienu nevar atzīt par vainīgu nozieguma izdarīšanā un sodīt, kamēr viņa vaina nav pierādīta likumā noteiktajā kārtībā un atzīta ar likumīgā spēkā stājušos tiesas spriedumu.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 29.jūlija numurā.

#kvards-20190729-08#

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli