Piektdiena, 23. oktobris Daina, Dainida, Dainis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Sūdzas par pirotehniķu izdarībām

Sūdzas par pirotehniķu izdarībām
04.08.2006 10:13

0

Kāda liepājniece pauda sašutumu par troksni pilsētā, ko rada pirotehniķi – gan profesionāļi, gan pašdarbnieki. Pamats bažām ir, jo tieši patvaļīgo salutētāju darbošanās dēļ pagājušajos Jāņos aizdegās dievnama jumts. Diemžēl policistu katram pārgalvim klāt pielikt nevar. Sieviete pauda sašutumu par naktsmiera traucētājiem: “Mazie krodziņi nedrīkst pēc pulksten 23 taisīt troksni, bet lielā dzeršana pludmalē dzirdama līdz rītam. Naktsmiers vispār nav paredzēts. Plus vēl tie salūti. Kā sestdiena, tā šauj.”

Pirotehnikas lietošanu un ierobežojumus nosaka MK noteikumi. 4.klases pirotehniskos izstrādājumus atļauts izmantot tikai licencētām firmām. Fiziskās personas drīkst lietot tikai 1. līdz 3.klases pirotehniku. Taču arī tad jāievēro vairāki noteikumi. Proti, pirotehniku aizliegts izmantot ugunsbīstamos un sprādzienbīstamos objektos un to tuvumā – pie degvielas cisternām, gāzes uzpildes stacijām un baloniem, bīstamu un kaitīgu vielu un to ražotņu tuvumā, vietās, kur pirotehnika var apdraudēt cilvēkus un dzīvniekus u.c. Turklāt noteikumi paredz, ka personai, kura rīko uguņošanu, pirms tam jānodrošina, lai bīstamajā zonā neatrastos cilvēki, dzīvnieki, transports u.c. 

MK noteikumi ļauj arī pašvaldībām pieņemt papildu lēmumus attiecībā uz pirotehnikas lietošanu. Kā pastāstīja Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute, Liepājas pilsētas administratīvās atbildības noteikumos ir sadaļa par pirotehnisko izstrādājumu izmantošanu publiskajās vietās, izklaides vietās, zaļajā zonā, kā arī par ierobežojumiem izmantot pirotehniku. Izņēmums ir gadījumi, kad tas ir saskaņots ar Liepājas domi. Pretējā gadījumā noteikumu neievērotājam uzliek naudas sodu līdz 50 latiem. Turklāt, ja pirotehnika tiek izmantota pēc pulksten 23 privātīpašumā, tad iespējams sastādīt protokolu par naktsmiera traucēšanu. Bet, ja pirotehnikas izmantošana notiek līdz pulksten 23, nekādas soda sankcijas Pašvaldības policijas darbinieki nav tiesīgi piemērot, jo savā privātīpašumā cilvēks var izmantot pirotehniku.

Tā kā 1. līdz 3.klases pirotehniskos izstrādājumus var iegādāties veikalos (tajos, kas saņēmuši licences šīs produkcijas tirgošanai), nevienam nevar aizliegt to iegādāties un lietot. Pirotehniskos izstrādājumus izmanto saskaņā ar lietošanas instrukciju, kas ir uz katra izstrādājuma. Taču, vai tā tiks ievērota, atkarīgs no lietotāja. Pašvaldības policijas darbinieki par pirotehnisko izstrādājumu lietošanas noteikumu pārkāpšanu 2005.gadā sastādījuši piecus, bet šogad sešus protokolus. Taču visbiežāk noteikumu neievērotāji tiek cauri sveikā, jo viņus neizdodas pieķert. I.Mikute atzīst: “Pirotehnikas lietotājs, tautas valodā runājot, jāpieķer pie rokas – brīdī, kad notiek izšaušana.”

14 komentāri

2006-08-04 10:17

alnis: Nepatīk pilsētas trokšņi - lasies uz laukiem, tur būs tev klusums!

2006-08-04 10:37

Iva: Vienmēr atradīsies kāds, kuram būs problēmas. Dažas reizes gadā ir salūts un š tev kāds jau čīkst. es parasti sēžu un skatos, jo tam jau salūt ir domāts....

2006-08-04 11:00

jap: daru tieshi taapataas kaa iva

2006-08-04 11:00

qaz: Normāliem cilvēkiem patīk salūts. A te pēkšņi kaut kāda neapmierināta čūska sāk maurot. Vajag viņai kārtīgu veci lai samin, moška nekašķēsies.

2006-08-04 11:54

Spridzinātājs: Sākot ar š.g. 4.augustu mūsu kompānija ir nolēmusi spridzināt, salutēt un kūpināt Liepājā vēlintensīvāk, JO esam ieguvuši ES subsīdijas pirotehnikas, munīcijas kā arī smagās pirotehnikas iegādei, liepājnieku priecēšanai! BOOOOM!!!

2006-08-04 12:36

es: kautkāds vājprāts!!atrod un atrod par ko sūdzēties.Salūti taču ir skaista padarīšana par ko priecāties.Un ja cilvēks var atļauties,lai šauj kaut vai katru dienu.Nevajag bojāt citiem svētkus!

2006-08-04 15:36

GaD: Arī es esmu PAR smago artilēriju :)

2006-08-04 18:26

mēs: pirotējam lai būtu arī citiem prieks . vajag būt optimistam un visur redzēt gaišās puses. salūts ir gaišs!!!

2006-08-04 18:46

atejkrampis: piekriitu paareejiem:0 un tiem kas chinkst pie maajas vajag bliezt zeniitlielgabalu

2006-08-04 20:58

raiss: man gan saluuts ne iipashi. Nost ar saluutiem!!! :D Labaak par to kaapostu bomzhus paeedinaat ;DDD

2006-08-05 02:36

fiesta: piekriitu alnim! pilseetas nav nekaadi lauki un tajaas BUUS troksnis. lai iet dziivot laukos

2006-08-05 08:29

Zaķis: Skaisti jau ta skaisti! Bet ir jau arī savas neērtības- man bērnam ir bail no tā trokšņa, bērns saraujas pie katra belziena, lien slēpties mammas klēpī vai zem segas un velk uz lielo raudāšanu. Kaimiņa suns arī piedalās jaukas noskaņas radīšana, skaļi riedams. Un ja vēl kāda mašīna ar švakāku signalizāciju pievienojas, pavisam jautri. Un ja jau būtu tikai dažas reizes gadā!- bet gandrīz katru nedēļas nogali. Kas, piemēram vakar bija par svētkiem?

2006-08-05 14:16

W.T.F?: vakarvakaraa lasiiju shito raxtu saluuta pavadiibaa :))

2006-08-17 13:45

xxxx: aizbrauks uz laukiem un ies sūdzēties, ka dzīvnieki pēc 23 trokšņo! :) :) Vājprāts.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz