Svētdiena, 5. aprīlis Vidaga, Aivija, Vija

Svētkus sagaida dzerot un kaujoties

Svētkus sagaida dzerot un kaujoties
Foto: Pašvaldības policija
28.12.2018 07:03

"Kurzemes Vārds"

Pagājušo piektdien, kad sākās garās Ziemassvētku brīvdienas, Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbiniekiem darba netrūka – atrašanās alkohola reibumā sabiedriskā vietā, huligānisms, miera traucēšana un kautiņi ir tikai daļa no problēmām, ko likumsargiem vajadzēja risināt.

Nakts patruļā kopā ar Pašvaldības policijas darbiniekiem Arni Krauzi un Jāni Sēli, kā arī sabiedrisko attiecību speciālistu Kasparu Vārpiņu “Kurzemes Vārds” devās pulksten 20 un pirmais izsaukums sekoja jau pēc nepilnām 15 minūtēm – tika ziņots, ka Pulkveža Brieža ielā uz ielas guļ kāds cilvēks.

Vīrietis bija tādā reibumā, ka paša spēkiem nespēja nostāvēt uz kājām, kā arī nevarēja nosaukt personas datus. Uz jautājumu, kāds ir viņa vārds un uzvārds, vīrietis reizi pēc reizes sauca, iespējams, personas kodu. Kārtībsargiem nekas cits neatlika, kā vien nogādāt viņu Pagaidu turēšanas telpās atskurbšanai, bet pēc izgulēšanās 1962.gadā dzimušajai personai sastādīts protokols par atrašanos alkohola reibumā sabiedriskā vietā. “Pašvaldības policijā kopumā ir sešas Pagaidu turēšanas telpas un nereti tās ir pilnībā aizpildītas, tādēļ personas, kuras ir atskurbušas, nepaliek tajās visu nakti vai dienu. Citādi var gadīties tā, ka visām alkohola reibumā esošajām personām nav, kur palikt,” stāsta K.Vārpiņš.

Pašvaldības policijas policisti patrulē ne tikai pa pilsētas ielām, bet arī pa māju pagalmiem un vietām, kur ielas nemaz nav, piemēram, Flotes ielas Sociālajai mājai blakus ir nosacīts ceļš, kuram uzmanību regulāri pievērš arī kārtībsargi. “Šādās vietās, kur ir grūti iebraukt ar automašīnu un ir iespējams atrast vietu pārnakšņošanai, bieži vien uzturas bezpajumtnieki,” pastāsta viens no policistiem J.Sēlis. Šoreiz, kaut arī āra temperatūra bija zem nulles gan ne pagalmos, ne apšaubāmās nevienu bezpajumtnieku nesastapām, taču nakts gaitā otra policijas patruļa divas reizes jau bija spiesta izraidīt nakšņotājus no “Swedbank” telpām Tirgoņu ielā.

“Daudzi uzskata, ka tieši nedēļas nogalēs tiek fiksēti visvairāk pārkāpumi, taču es tam negribētu piekrist. Ir dažādi blakus faktori – pensijas un algas dienas mēneša sākumā un beigās, tāpat, kaut arī pats tam īsti neticu, arī pilnmēness atstāj savu iespaidu, jo šajā laikā tiešām ir vairāk pārkāpumu, to apliecina arī statistika,” rezumējot mūsu tās nakts gaitas, atzina J.Sēlis.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 28. decembra numurā.

#kvards-20181228-03#

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli