Trešdiena, 1. aprīlis Dagne, Dagnis

Tiesās par izvairīšanos no nodokļu nomaksas

Tiesās par izvairīšanos no nodokļu nomaksas
Foto: ilustratīvs
29.01.2020 16:33

LETA

Atslēgvārdi

Liepājas prokuratūra Kurzemes rajona tiesai nosūtījusi krimināllietu, kurā trīs personas apsūdzētas par izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā. Viņi nodarījuši valstij 260 454 eiro zaudējumus, pavēstīja Latvijas Republikas Prokuratūras pārstāve Laura Majevska.

Noziedzīgās darbības veiktas laikā no 2014. līdz 2016. gadam. Viens no apsūdzētajiem bijis atbildīgs par kapitālsabiedrības grāmatvedības kārtošanu, maksājamo nodokļu summu aprēķinu un nodokļu nomaksu. Viņš uzrunājis divus savus paziņas, lai kopīgi izvairītos no PVN nomaksas. Proti, viņi vienojušies, ka iegādāsies uzņēmumus, kas reģistrēti VID pievienotās vērtības nodokļa maksātāju reģistrā, un to vārdā parakstīs fiktīvus līgumus un pavadzīmes par metāla izstrādājumu piegādi, lai gan piegādi faktiski neveiks. Šādā veidā slēgti līgumi par dažādu sakausējuma lietņu un metāla izstrādājumu pirkšanu un pārdošanu, lai gan preces netika piegādātas.

Neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli