Piektdiena, 10. jūlijs Lija, Olīvija, Olivers
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Traģēdiju izmeklē. Policija muļļāšanos satiksmes organizēšanā neatzīst

Traģēdiju izmeklē. Policija muļļāšanos satiksmes organizēšanā neatzīst
Traģiskās avārijas vietā – Nīcas šosejas malā – izveidota bojā gājušo piemiņas vieta. (Foto: Egons Zīverts)
30.06.2020 06:00

Miks Kuncītis

"Kurzemes Vārds"

Pēc sestdienas pievakarē notikušās traģēdijas uz Nīcas šosejas, kurā dzīvību zaudēja trīs cilvēki, palikuši neatbildēti jautājumi, kurus tagad šķetinās policija. Par notikušo ierosināts kriminālprocess. Taču vairums autovadītāju bija sašutuši, ka viņi garā rindā stundām stāvējuši uz šosejas bez informācijas, kad tā tiks atvērta satiksmei.

Jau rakstījām, ka 27. jūnijā ap pulksten 17 autoceļa Liepāja–Rucava trešajā kilometrā notika vieglās automašīnas “Opel” frontāla sadursme ar smago automašīnu “Volvo”, pēc kuras dzīvību zaudēja sieviete un divi bērni. Valsts policija ziņo, ka bojā gājusī sieviete dzimusi 1986. gadā, bet viņas meitas – 2013. un 2007. gadā. “Sākotnējā informācija liecina par to, ka sieviete, vadot automašīnu “Opel”, pagaidām nenoskaidrotu iemeslu dēļ iebrauca pretējā braukšanas joslā, kur notika sadursme ar kravas automašīnu “Volvo”. Negadījumā gāja bojā visi vieglās automašīnas pasažieri. “Volvo” vadītājs necieta, un, veicot alkohola pārbaudi, noskaidrots, ka viņš nav bijis alkohola reibumā,” skaidro Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē. Tāpat visi automašīnā “Opel” esošie cilvēki bijuši piesprādzējušies ar drošības jostām.

Pēc policijas sniegtās informācijas, pretī braucošā transportlīdzekļa “Volvo” vadītājs centies izvairīties no sadursmes – bremzējis un virzījies uz ceļa labo malu, taču tik un tā notikusi frontāla sadursme.

Par notikušo uzsākts kriminālprocess, un Valsts policija aicina atsaukties aculieciniekus, zvanot pa tālruni 110.

Avārijas vietā šoseja abos virzienos bija slēgta četrarpus stundas, bet satiksme pilnībā tika atjaunota pēc teju septiņām stundām. Izveidojās pamatīgi sastrēgumi gan vienā, gan otrā virzienā. Daļa autobraucēju izvēlējās apbraukt slēgto posmu, kas izrādījās nopietns pārbaudījums ne vienam vien autovadītājam – spēkrati iebrauca grāvī un nevarēja samainīties ar pretī braucošajiem. Kāds autovadītājs ziņoja, ka apbraukšana prasījusi vismaz stundu, turklāt pašiem nācies regulēt auto plūsmu, stumt ārā mašīnas no grāvja. Kādam autovadītājam, kurš jautājis policistiem, kā apbraukt avārijas vietu, atbildēts: “Jāskatās navigācijā.”

Autoceļš Liepāja–Lietuvas robeža ir starptautiskas nozīmes ceļš, viens no galvenajiem ceļiem Latvijā. Uz jautājumu, vai nevajadzēja uzreiz pēc avārijas informēt satiksmes dalībniekus, ka ceļš būs slēgts vismaz vairākas stundas, Valsts policija atbildēja: “Tikko tika saņemta informācija par ceļu satiksmes negadījumu, “Latvijas Valsts ceļi”, kā ierasts, to ievietoja savos sociālo tīklu kontos, norādot, pa kuru ceļu var apbraukt negadījuma vietu. Arī Valsts policija šo informāciju ievietoja sociālo tīklu kontos un nodeva katram medijam, kurš interesējās par šo negadījumu – informējot par to, kad satiksme tika atjaunota pa vienu joslu, un par to, kad satiksme tika atjaunota abos virzienos.” Sociālā tīkla Twitter Valsts policijas kontā ieraksts par to, kā apbraukt avārijas vietu, parādījas tikai pulksten 21.30, kad satiksme daļēji jau bija atjaunota.

“Negadījuma vietā svarīgi, izmantojot Valsts policijas rīcībā esošos resursus un tehnoloģijas, rūpīgi piefiksēt visu, kas attiecas uz šo negadījumu, neizlaižot nevienu detaļu, kas arī sestdien vairāku stundu garumā tika darīts. Notikuma vietā bija autovadītāji, kuri, saprotot, kas noticis, paši izvēlējās vietu, kur apbraukt, daži arī gāja pie likumsargiem ar dažādiem jautājumiem – bija arī ziņkārīgie, kuri devās bildēt negadījuma vietu un interesēties, kas noticis, taču viņiem tika izskaidrots, ka ir noticis smags ceļu satiksmes negadījums, kā tas notikuma vietā bija redzams – ar trīs bojā gājušajiem –, un satiksme tajā brīdī bija bloķēta. Likumsargi tiem, kuri uzdeva jautājumus, ieteica, kā negadījuma vietu var apbraukt, taču tie, kuri pa minēto ceļu braukt nevēlējās, tika ieteikts braukt caur Grobiņu vai arī lūkoties pēc navigācijas. Arī negadījuma vieta ir sarežģīta un tur nav daudz apbraucamo ceļu – vienā pusē ir jūra, bet otrā – ezers, līdz ar to daudz iespēju apbraukt negadījuma vietu nebija,” informē Valsts policija.

Tāpat Valsts policija uzsver, ka ir jāsaprot, ka sestdiena vairumam cilvēku ir brīvdiena un satiksme bijusi tiešām intensīva. Taču sabiedrības reakcija par satiksmes (ne)regulēšanu bija sašutuma pilna, jo automašīnu rinda uz autoceļa bija izveidojusies divarpus kilometru garumā. Turklāt, daļa no autovadītājiem bija ārzemju tūristi, kuri diezin vai zināja, kur svešā valstī meklēt informāciju par apkārtceļiem. Vai bija grūti policijas ekipāžas izsūtīt abos virzienos, bridinot autovadītājus par bloķētu šoseju? Uz jautājumu, vai satiksme tika regulēta pietiekami operatīvi, atbilstoši situācijai, konkrētu atbildi no Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes redakcija nesaņēma.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz