Otrdiena, 7. aprīlis Helmuts, Zina, Zinaīda

Ugunsnelaime izposta iedzīvi

Ugunsnelaime izposta iedzīvi
13.11.2008 07:00

Atslēgvārdi

Tikai laimīgas sagadīšanās dēļ ugunsnelaime, kas nedēļas nogalē izcēlās Medzē, kādā Priežu ielas 5.nama trīsistabu dzīvoklī, bija bez cilvēku upuriem. Dzīvokļa saimniecei pēdējā brīdī cauri liesmojošajam priekšnamam izdevās izkļūt laukā. Toties liesmas nodarījušas lielus materiālos zaudējumus.

Saimnieci pašu, pagastā pazīstamo frizieri, “Kurzemes Vārds” pirmdienas pēcpusdienā izdegušajā dzīvoklī nesastapa. Toties melni nokvēpušajās telpās rosījās vairāki puiši. “Mēs esam radi un draugi. Atnācām palīdzēt cilvēkam nelaimē. Ko saimniece viena pati te izdarīs? Citas dzīvesvietas viņai nav, tāpēc centīsimies kaut ko sakārtot. Darbs te būs pamatīgs,” sprieda viens no puišiem.

Kad naktī notika nelaime, izdegušajā dzīvoklī gulēja tikai pati saimniece. Tonakt mājās nebija viņas māsasdēla un meitas, kura reizēm atbrauc no Rīgas. Istaba, kurā gulējusi sieviete, ir tieši pie ārdurvīm, un šis apstāklis, iespējams, viņai izglāba dzīvību. Laikam tobrīd stāvējuši klāt kādi augstāki spēki, jo viņa ap trijiem naktī pamodusies, kad vannas istaba un priekšnams jau bijuši liesmās, bet viņas istabā sākušas kust griestu plastmasas līstītes. Satiktie puiši stāstīja, ka saimniecei izdevies vien paķert pie gultas nolikto rokassomiņu, tad viņa cauri liesmojošajam priekšnamam metusies pie ārdurvīm, kuras izdevies atvērt un izkļūt laukā. Tiesa, dzīvoklī gājis bojā kaķis, pagalam arī visa iedzīve.

Naktī atbraukušie ugunsdzēsēji dzīvokli pamatīgi salējuši ar ūdeni un noformējuši aktu, kurā teikts, ka degšana sākusies no elektroinstalācijas vannas istabā. Vēl padomju laikos ievilktie vadi sākuši gruzdēt, kamēr aizdegušies. “Padomājiet, kas te par temperatūru bija! Akrila vanna vienkārši izkusa, logi deformējās un sasprāga,” stāstīja viens no palīgiem. Viņi arī sprieda, ka nebūtu slikti cietušajai saņemt kādu atbalstu, jo dzīvokļa atjaunošanai un jaunai iedzīvei būs vajadzīgi prāvi līdzekļi.

Lai gan izdegušais dzīvoklis bija pieteikts privatizācijai, šis process tomēr vēl nav bijis pabeigts, tāpēc dzīvoklis aizvien skaitās pašvaldības īpašums. “Es pati vēl neesmu tikusies ar dzīvokļa saimnieci. Taču šādos gadījumos mēs, protams, sniedzam cietušajiem atbalstu. Tikai saimniecei pašai jāatnāk uz pašvaldību un jāuzraksta iesniegums. Tad arī nolemsim, cik daudz un kādā veidā varēsim palīdzēt,” sola Medzes Pagasta padomes priekšsēdētāja Dzidra Cobele.

Viktors Ulberts,
“Kurzemes Vārds”

Izdegušajā dzīvoklī viss ir nokvēpis un valda tāda postaža, ka grūti saprast, kam vispirms ķerties klāt.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli