Ceturtdiena, 27. februāris Līva, Līvija, Andra

Uz gājēju pārejas notriec skolnieci

Uz gājēju pārejas notriec skolnieci
Vakardienas rīts kādai mazai liepājniecei sākās bēdīgi, jo pa ceļam uz skolu viņu uz gājēju pārejas notrieca automašīna. Šogad Liepājā šis ir pirmais gadījums, kad auto uzbraucis gājējam, bet pērn tādi bijuši 36. (Foto: aculiecinieks)
08.01.2020 07:00

Miks Kuncītis

"Kurzemes Vārds"

Vakar ap pulksten 8 Klaipēdas ielā pie tirdzniecības centra “XL Sala” uz gājēju pārejas notriekta septiņus gadus veca skolniece. Meitene nogādāta Liepājas Reģionālajā slimnīcā, kur viņai konstatēti galvas un kāju sasitumi, noskaidroja “Kurzemes Vārds”.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Satiksmes uzraudzības rotas komandieris Leonīds Tarabans laikrakstam pastāstīja, ka skolniecei, šķērsojot ielu pa gājēju pāreju, uzbraukusi automašīna “Volkswagen”, kuru vadīja 1952. gadā dzimis vīrietis.

Šogad Liepājā šis ir pirmais gadījums, kad auto uzbraucis gājējam, bet pērn tādi bijuši 36. Tāpat cietuši arī 13 velosipēdisti.

Policists, lūgts komentēt situāciju, norādīja, ka vēlreiz par drošību ceļu satiksmē ir jāatgādina kā gājējiem, tā braucējiem. “Ja autovadītājs atrodas automašīnā, dzelzs karkasā, tad gājējs ir neaizsargāts. Tādēļ viņam būtu jābūt īpaši piesardzīgam, neskatoties uz to, ka uz gājēju pārejas ir priekšroka. Vienmēr jācenšas panākt acu kontaktu ar autovadītāju pirms pārejas šķērsošanas. Tāpat, ejot pāri brauktuvei, nedrīkst izmantot mobilo tālruni, kas novērš uzmanību. Savukārt autovadītājiem jāatceras par krēslas laiku, kas apgrūtina redzamību. Tuvojoties gājēju pārejām, būtu jāsamazina ātrums. Ja pilsētā drīkst braukt ar 50 kilometriem stundā, tad šajās vietās vajadzētu piebremzēt līdz 30 kilometriem stundā.” L. Tarabans atgādināja arī par vecāku līdzatbildību, kuriem vajadzētu pārrunāt ar savām atvasēm drošības jautājumus ceļu satiksmē. “Jāatsvaidzina ne tikai ceļu satiksmes noteikumi, bet ar saviem bērniem jāiziet ierastais maršruts uz skolu. Vecāku rādītais piemērs ir ļoti svarīgs. Nedrīkst arī aizmirst par atstarotājiem, jo no rītiem joprojām ir tumšs un gājējs var būt autovadītājam nesaredzams.”

Pagājušajā gadā “Kurzemes Vārds” kopā ar Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbiniekiem pārliecinājās, ka liela daļa skolēnu joprojām ignorē ceļu satiksmes noteikumus – šķērso ielu tam neparedzētā vietā, pie luksofora aizliedzošā signāla utt. “Mēs joprojām pievēršam lielu uzmanību bērnu drošībai uz ielām, taču šajā mācību gadā vēl neesam pastiprināti kontrolējuši, veikuši audzinošas pārrunas ar bērniem,” sacīja Pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš, piebilstot, ka tā vairāk esot Valsts policijas kompetence. L. Tarabans savukārt atcerējās kādu gadījumu pagājušā gadā, kad Karostā vairāki bērni gājuši no skolas un savstarpējas grūstīšanās laikā viens no viņiem nonācis uz brauktuves, kur viņu notriekusi automašīna. “Ceļš nav rotaļlaukums, un sekas šādām izdarībām var būt pavisam bēdīgas.”

Bet liepājniece Sanita, kuras dēls mācās 1. klasē, pastāstīja: “Ezerkrasta sākumskolas iekšējie kārtības noteikumi paredz, ka līdz pirmā pusgada beigām savas atvases uz skolu jāved vecākiem. Vēlāk jau tas ir katra paša ziņā – ļaut vai neļaut bērnam vienam pašam iet uz skolu. Es drošības nolūkos vedu arī tagad, kad sācies otrais semestris. Bērni domā, ka ir lieli un apzinīgi – paši aizies un atnāks no skolas. Manuprāt, īpaši pēc brīvlaika un ņemot vērā laikapstākļus, vecākiem vēl būtu viņi jāpavada. Es to grasos darīt vismaz līdz martam, kad rītos vairs nebūs tik tumšs.”

Šorīt netālu no XL Salas notriekts skolēns. Aculiecinieks ziņo, ka mazais ir dzīvs. Atgādinājums visiem satiksmes dalībniekiem, ka tumšajā un lietainajā laikā ir jābūt divtik uzmanīgiem.

Posted by liepajniekiem.lv on Otrdiena, 2020. gada 7. janvāris

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli