Piektdiena, 28. februāris Skaidrīte, Justs, Skaidra

Vaiņodē dūmu detektors novērsis lielāku ugunsnelaimi

Vaiņodē dūmu detektors novērsis lielāku ugunsnelaimi
Foto: Nikkytok/Shutterstock
13.09.2019 09:35

liepajniekiem.lv

Ceturtdien, 12.septembrī, Vaiņodē, nostrādājot dūmu detektoram, izdevies novērst ugunsnelaimi kādā dzīvoklī, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste.

Ap pulksten 10.20 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēmis zvanu no divstāvu vairākdzīvokļu mājas iedzīvotāja Vaiņodē par to, ka kaimiņu dzīvoklī ir nostrādājis dūmu detektors. Ierodoties notikuma vietā un iekļūstot mājoklī, ugunsdzēsēji glābēji ieraudzījuši, ka uz plīts pannā bija piededzis ēdiens, bet dzīvoklī tajā brīdī cilvēki nav atradušies. Mājas iemītnieks atgriezies vien tad, kad ugunsdzēsēji ugunsgrēku jau bija nodzēsuši un izvēdinājuši telpas.

“Šajā situācijā ugunsgrēks radīja nelielus zaudējumus, bet, ja dzīvoklī nebūtu uzstādīts dūmu detektors, kā rezultātā kaimiņi savlaicīgi pamanīja ugunsgrēka izcelšanos un izsauca ugunsdzēsējus glābējus, uguns no pannas varēja pārmesties uz blakus esošajiem priekšmetiem un izraisīt jau daudz postošāku ugunsnelaimi,” norāda V.Gribuste.

VUGD aicina iedzīvotājus parūpēties par savu veselību un dzīvību, kā arī īpašuma drošību, un savos mājokļos uzstādīt dūmu detektoru. Šī nelielā ierīce ar skaļas skaņas palīdzību brīdinās, ka telpā ir izveidojies sadūmojums. Tas ļaus savlaicīgi izsaukt ugunsdzēsējus glābējus un cilvēkiem evakuēties. 

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli