Sestdiena, 22. februāris Rigonda, Adrians, Ārija, Adriāna, Adrija

Vaiņodes novadā konstatē pārkāpumus ieroču aprites jomā

Vaiņodes novadā konstatē pārkāpumus ieroču aprites jomā
Foto: VP
28.03.2018 12:51

liepajniekiem.lv

Šā gada 25.martā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Atļauju sistēmas grupa veica ieroču aprites kontroles pasākumus Vaiņodes un Durbes novadā un konstatēja, ka vairāki ieroču īpašnieki medību šaujamieročus glabā neatbilstoši normatīvo aktu prasībām, kā rezultātā personām tika sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli, kā arī izņemti šaujamieroči un munīcija, portālam pastāstīja VP Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Madara Šeršņova.

Kopumā pārbaudīti deviņi šaujamieroču īpašnieki Vaiņodes un Durbes novadā. Vaiņodes novadā divos gadījumos konstatēti pārkāpumi.

Vienā gadījumā tika konstatēts, ka šaujamieroči tiek glabāti metāla skapī (kas izmēros ir mazāks par 1500x400x300), kas nav stiprināts, savienojot ar grīdu vai sienu, kā arī medību garstobra – vītņstobra šaujamieroča munīcija netiek glabāta seifā vai metāla skapī (metāla kastē) no ieroča atsevišķā slēdzamā nodalījumā vai atsevišķā seifā, vai metāla skapī (metāla kastē). Tāpat tika konstatēts, ka ieroču īpašnieki kopējā dzīves vietā bez Valsts policijas struktūrvienības atļaujas glabā vienā metāla skapī dažādu kategoriju šaujamieročus.

Otrā gadījumā konstatēts, ka šaujamierocis netiek glabāts ieroča glabāšanas atļaujā  norādītā ieroču glabāšanas vietā. Abos gadījumos par konstatētiem pārkāpumiem sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli, kā arī izņemti šaujamieroči un munīcija.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Atļauju sistēma grupa vērš uzmanību uz to, ka Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likumā un uz tā pamata izdotajos Ministru kabineta noteikumos noteiktas konkrētas prasības, kas jāievēro glabājot šaujamieročus un munīciju.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, par šaujamieroča, šaujamieroča munīcijas vai šaujamieroča vai munīcijas sastāvdaļas, vai lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, vai šāviena trokšņa slāpētāja (klusinātāja) aprites noteikumu pārkāpšanu, ko izdarījusi persona, kurai ir attiecīga atļauja, uzliek naudas sodu fiziskajām personām no trīsdesmit pieciem līdz septiņsimt eiro vai atņem šaujamieroča un lielas enerģijas pneimatiskā ieroča iegādāšanās, glabāšanas un nēsāšanas tiesības uz laiku no viena gada līdz trim gadiem, konfiscējot ieroci, šaujamieroča munīciju un šo priekšmetu sastāvdaļas vai bez konfiskācijas.

”Šādas pārbaudes notiek regulāri un iepriekšējās pārbaudēs pārkāpumi tika konstatēti Pāvilostas un Priekules novados,” norāda policijas pārstāve: ”Šādas pārbaudes  tiks rīkotas arī turpmāk, tādēļ aicinām visus ieroču īpašniekus novērst glabāšanas apstākļu nepilnības. Jautājumu vai neskaidrību gadījumā, ikviens esošais vai topošais  ieroču īpašnieks aicināts sazināties telefoniski ar Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Atļauju sistēmas grupu.”

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli