Otrdiena, 25. februāris Alma, Annemarija

Vajātājs uz brīvām kājām

Vajātājs uz brīvām kājām
Foto: Egons Zīverts
20.04.2017 07:06

"Kurzemes Vārds"

Kurzemes apgabaltiesa vakar tiesas zālē atbrīvojusi no apcietinājuma Jāni Žukausku, kurš kādai sievietei ne tikai salauzis žokli, bet arī draudējis pēc iznākšanas no cietuma viņai pārgriezt rīkli.

“Kurzemes Vārds” jau rakstīja, ka 39 gadus vecais Jānis Žukausks apsūdzēts pēc vairākiem Krimināllikuma pantiem – par vidēji smagu miesas bojājumu nodarīšanu kādai sievietei, neslavas celšanu, ievietojot internetā pazemojošas ziņas par cietušo, un par draudiem izdarīt slepkavību vai nodarīt smagus miesas bojājumus.

Ar cietušo sievieti J. Žukausks iepriekš iepazinies internetā, un abi gadu uzturējuši attiecības. Vēlāk sieviete dažādu iemeslu dēļ tās vēlējās pārtraukt, taču apsūdzētais sācis viņu vajāt. 2015. gada nogalē, satiekoties klubā, J. Žukausks vēlējies noskaidrot attiecības ar bijušo mīļoto, aicinājis viņu izrunāties un iesitis. Pēc šī incidenta sievietei ilgstoši nācies ārstēt lauztu žokli. Arī pēc tam, kad sieviete atveseļojusies, apsūdzētais viņu izsekojis mājās un darbā, fotografējis un ievietojis par viņu un viņas vīru pazemojošas un cieņu aizskarošas ziņas interneta vietnēs.

Liepājas tiesā apsūdzētais viņam izvirzīto apsūdzību atzina daļēji un apgalvoja, ka pretlikumīgās darbības veicis, mīlestības jūtu vadīts. Vēlāk, kad sieviete bija uzrakstījusi sūdzību policijai un sākās izmeklēšana, vīrietis vēlējies noslēgt mierizlīgumu, taču cietusī tam nepiekrita. Pēc šāda notikumu pavērsiena sarunā ar Probācijas dienesta darbiniecēm, kuras veica vīrieša uzraudzību saistībā ar citu tiesas spriedumu, apsūdzētais izteicies, ka pat tad, ja viņu notiesās ar reālu cietumsodu, pēc iznākšanas no cietuma viņš cietušajai pārgriezīšot rīkli. Probācijas dienesta darbinieces tiesā liecināja, ka, iespējams, tie bijuši emocionāli un nepārdomāti, taču nepieļaujami izteikumi. Cietusī viņai izteiktos draudus uztvēra kā reālu drošības apdraudējumu.

Šā gada janvārī Liepājas tiesa J. Žukauskam piesprieda brīvības atņemšanas sodu uz vienu gadu un vienu mēnesi, taču tam pievienots vēl iepriekš neizciestais sods. Līdz ar to saskaņā ar Liepājas tiesas spriedumu vīrietim nebrīvē bija jāpavada pieci gadi, 10 mēneši un 29 dienas.

J. Žukausks ar to nebija mierā un spriedumu pārsūdzēja Kurzemes apgabaltiesā.

Apgabaltiesa, izskatot lietu apelācijas instancē, vakar lēma Liepājas tiesas 2017. gada 6. janvāra spriedumu atcelt pilnībā un nosūtīt krimināllietu jaunai izskatīšanai pirmās instances tiesā, pastāstīja Kurzemes apgabaltiesas tiesneša palīdze Baiba Andersone.

Apsūdzētajam kriminālprocesā piemēroto drošības līdzekli – apcietinājumu – apgabaltiesa grozīja uz aizliegumu izbraukt no valsts un nodošanu policijas uzraudzībā. J. Žukausks atbrīvots no apcietinājuma nekavējoties. Pilns tiesas nolēmums būs pieejams 3. maijā. Tajā būs norādīti motīvi šādam tiesas lēmumam, skaidroja tiesneša palīdze.

Taujāta par to, vai J. Žukausks, nonācis brīvībā, nevar apdraudēt bijušo draudzeni, B. Andersone norādīja, ka viens no apsūdzētā pienākumiem, kas saistīti ar viņa nodošanu policijas uzraudzībā ir, ka viņam ir aizliegts tikties ar cietušo personu.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli