Otrdiena, 11. augusts Liega, Olga, Zita, Zigita
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Zivju inspektori sākuši cīņu ar maluzvejniekiem

Zivju inspektori sākuši cīņu ar maluzvejniekiem
Foto: Liepājas Reģionālās vides pārvalde
30.10.2019 07:15

"Kurzemes Vārds"

Kaut arī no 1. oktobra līdz 31. decembrim Latvijas upēs un piekrastes ūdeņos noteikts lašveidīgo zivju ieguves liegums, joprojām daudziem šo zivju kārotājiem tas ir karstākais lomu ieguves laiks. Par to liecina arī Liepājas Reģionālās vides pārvaldes (LRVP) inspektoru oktobrī lašupēs izņemtie 37 nelegālie tīkli. Neviens maluzvejnieks gan pagaidām uz karstām pēdām nav aizturēts.

LRVP vecākā inspektore Liene Kaptelija “Kurzemes Vārdam” atklāj, ka pagaidām laši un taimiņi lielākoties tikai dodas uz savām nārsta vietām dažādās Latvijas upēs, taču, kad iestāsies vēsāks laiks, nārsts sāksies. “Tas ir tas brīdis, kad maluzvejniekiem lašveidīgās zivis ir visvieglāk iegūt. To zina gan lašu un taimiņu kārotāji, gan mēs, tādēļ esam kaujas gatavībā, lai vērtīgās zivis nosargātu. Parasti iekšējos ūdeņus kontrolē trīs inspektori, bet lašu lieguma laikā ir piesaistīti arī seši jūras piekrastes inspektori. Kontrole lašupēs pastiprināti notiek katru dienu, gan braucam ar automašīnām gar krastu, gan ar laivām pa upēm,” saka L. Kaptelija.

Jau tradicionāli daudz darba LRVP inspektoriem bijis Kuldīgas pusē, proti, Ventas upē, kur kopumā izņemti 19 nelegāli zvejas tīkli un viens murds. Aktīva maluzvejnieku rosība manīta arī Durbes upē, kur izņemti 11 tīkli, bet Sakas un Tebras upē kopā inspektori atraduši septiņus tīklus. Ventā un Rīvas upē Pāvilostas pusē katrā atrasts pa nēģu murdam. 

LRVP atgādina, ka lašupēs lieguma laikā aizliegts spiningot ar mākslīgo ēsmu un sods par šādu pārkāpumu fiziskai personai ir no 30 līdz 350 eiro. Viens makšķernieks pie Ventas rumbas par šādu pārkāpumu jau ticis sodīts. Vēl bargāks naudas sods ir par lašveidīgo zivju iegūšanu lieguma laikā – 715 eiro. Tādēļ cilvēkiem būtu vērts padomāt, pirms mēģināt šajā laikā noķert lasi vai taimiņu. L. Kaptelija gan atzina, ka, lai arī sods ir gana bargs, maluzvejnieku skaits pēdējos gados esot nemainīgs, tādēļ arī inspektori lašveidīgo zivju nārsta laikā strādā pastiprināti un cenšas tās maksimāli pasargāt. 

11 komentāri

2019-10-30 08:58

Ričards: Jūs Inspektori, labāk pakontrolējiet Ezerā murdus ko tie smeļ ārā, es domāju ka murdi vispār Jāiznīcina, ja ne ar Likumu tad ar laivām un nažiem.

2019-10-30 09:49

piekrītu: pilnīgi piekrītu,kautkā interesanti,ka murdi rudenī un pavasarī tiek likti ezerā pa vidu ,pat uz laivas ceļa.Skaidrs ,ka ne jau līņus viņi tur cer dabūt,bet lašveidīgos! Bet visi jau savējie,kam tu aizrādīsi! Vai tiešām nevar likumīgi aizliegt to murdu "bezpriģelu" ezerā?

2019-10-30 10:17

Otto vnk Otto: ..""sākuši cīņu"" tātad visu pārējo laiku tie --zivju inspektori ir algu saņēmuši par to ko nav darījuši!???ierosinājums ---likt atmaksāt saņemto.

2019-10-30 10:58

gobzems: Nebrīnīšos, ja pāris murdu ezerā ir pašu inspektoru īpašumā

2019-10-30 14:48

Olte: pa cik šoruden iet laši?
gribu kārtīgi saēsties

2019-10-30 15:52

N.Grabovskis: Inspektora kungs,varētu publiski parādīt cik tīklus no Liepājas ezera esiet izvilkuši,viss ezers vienos tīklos!
Copes Lietas žurnālos tik gudrus tekstus par jums raksta,bet to jūsu darbu nejūtu,zivis ķemmē maisiem ārā,jūs izbrauciet tikai labā laikā,kad vējš nepūš un lietus nelīst???

2019-10-30 19:49

ottto: nu tak izbeidz. Viņi visu vasaru trenējās, tagad prasmes tiek liktas lietā. Pastaigā gar Bārtu ar dakšu un piefiksē laiku, kad gulēsi zālītē ar dakškātu pakaļā :)))

2019-10-31 10:44

makšķernieks: Labi, ka beidzot pamodušies no vasaras miega tie saucamie inspektori. Pārāk ilgi gulējuši.
Liepājas ezera apsaimniekošana ir interešu grupas rokās, kas ezeru ir pārvērtuši par zivju un naudas kāsšanas mafiju. Sanāca kopā idejas autori ar Urrrr priekšgalā un izveidoja savu sili, tagad likumīgi viņu darbības ierobežot grūti. Lielo murdu - zirnēkļu rodas arvien vairāk, kontroles ne kādas - visi savējie.
Iespējam jālikvidē esošā biedrība ar visiem šiem ezera izkāsējiem.

2019-10-31 17:52

SEMS: Nu labi ka daudzi domā pareizi,Liepājas Ezera Valde ir jālikvidē , jāvēl jauni cilvēki kas sargās Ezeru no Urtāna Mafijas , es domāju ka lieta jāpiesaka Vides Ministrijai un protams Bez Tabu. Šodien izbraukāju Liepājas Ezeru, ziniet Murdnieki ir Jādedzina jo tas nav normāli ko Viņi atļaujas . Aicinu Visus Makšķerniekus raut ārā murdus , fotogrāfēt un filmēt šos glumos zvejas Urodus, jāsāk Cīīņa par mūsu Liepājas Ezeru.

2019-10-31 20:50

lapsis: SEMS nevajag aicināt ļautiņus uz nelikumībām. Patvaļīgi grābstoties gar zvejas rīkīem vari dabūt tikai ar dalbi bietē. Ja esi tik darbīgs un kareivīgs, tad organizē parakstu vākšanu par rūpnieciskās zvejas aizliegumu Liepājas ezerā. Bet ja atrodi tīklu- zvans inspektoram, un nekāda pašdarbība!

2019-11-01 07:50

ari copeju: pilnīgi piekrītu lapsim

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz