Trešdiena, 21. oktobris Severīns, Urzula
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Aizraujošas vasaras brīvdienas Liepājas muzejā

Aizraujošas vasaras brīvdienas Liepājas muzejā
24.06.2007 13:52

0

Atslēgvārdi

Lai cik pārsteidzoši tas neliktos, tiem, kas saulainās vasaras brīvdienas pavada pludmalē, ezermalā, sporta laukumā vai vecmāmiņas lauku saimniecībā, ļoti daudz interesanta iespējams piedzīvot un uzzināt Liepājas muzejā. Vasaras brīvdienās Liepājas muzejs pirmsskolas un skolas vecuma bērniem piedāvā dažnedažādas interesantas un izglītojošas nodarbības, kuras par simbolisku samaksu iespējams apmeklēt kopā ar nometņu biedriem vai prāvāku draugu pulciņu.

Liepājas muzeja speciāliste Maija Meiere stāsta, ka vasarā muzejpedagoģijas nodarbības iecienījuši bērnu nometņu rīkotāji un iestādes, kas rīko atpūtas pasākumus saviem darbiniekiem un viņu ģimenēm. Piemēram, šodien, 20.jūnijā, Liepājas muzejā viesosies Liepājas 5.vidusskolas un Ezerkrasta sākumskolas nometņu dalībnieki, kas nodarbībā ar mazliet biedējošu nosaukumu “Pūķa asinis, krupja žaunas” iepazīs tādus senus un neparastus ārstniecības līdzekļus kā kaltēti krupji, ēzeļa nagi, zaķa ķepas un mūmijas esence. Tā būs atgriešanās laikos, kad nabadzīgie sevi ārstēja ar dabas līdzekļiem, bet bagātie ar dārgakmeņu putekļiem. Mazajiem būs iespēja degustēt dažādas zāļu tējas, iepazīt ārstniecības augu lietošanu un sarežģīto ceļu līdz aptiekāra profesijai, iemācīties pareizi apkopt savainotu pirkstu un klausīties savu draugu sirdspukstus. Tāpat bērni iepazīs beķera darbu un grauda ceļu no vārpas rudzu laukā līdz maizes kukulītim. Pēc Jāņiem programmā “Salts kā ledus, salds kā medus”, kas veltīta tāda paša nosaukuma izstādei, bērni uzzinās visu par stikla tapšanu un mācīsies to apgleznot.

Liepājas muzejā regulāri notiek arī citas nodarbības. Visiecienītākās ir nodarbības, kas palīdz izzināt: kas ir muzejs, kā svin dažādas gadskārtu ieražas, kā veic dažādus senus un mūsdienu darbus un apgūst amatus, kā top gleznas un citi mākslas darbi, kā senos laikos svēra un mērīja un kā dzīvoja akmens laikmeta ļaudis. Jaunākā muzejpedagoģijas programma veltīta Durbes kaujai (1260.gada 13.jūlijs) un palīdz iepazīt kaujas norisi un dalībniekus, aplūkot īstas vēstures liecības – kuršu karavīra ieročus, krustnešu bruņukreklu un arbaletu, kā arī iejusties seno karavīru lomās.

2006.gadā Liepājas muzejā notikušas 28 dažādas muzejpedagoģijas nodarbības, kurās piedalījušies vairāk nekā 4200 skolēnu, pirmsskolas iestāžu audzēkņu un skolēnu nometņu dalībnieku. Savukārt 2007.gada pirmajā ceturksnī vien nodarbības Liepājas muzejā apmeklējuši 1279 bērni.

Muzejpedagoģijas nodarbības Liepājas muzejā:

KAS IR MUZEJS? – nodarbība sagatavota, lai radītu skolēnos izpratni par muzeju un tā darbu. Tās laikā skolēnii iepazīstas ar muzeja ekspozīciju, aizpilda darba lapas un piedalās dažādos muzeja iepazīšanas uzdevumos.

VIZUĀLĀS MĀKSLAS STUNDAS – nodarbības laikā dalībnieki apmeklē muzeja izstāžu zāles, iepazīstas ar dažādu mākslinieku dzīvi un daiļradi un paši radoši darbojas – izgatavo kopijas gleznām, zīmē tikko noklausītu stāstu, kluso dabu no uzstādījuma.

AMATAM IR ZELTA PAMATS – attīstoties sabiedriskajām attiecībām īpaši lielu nozīmi iegūst amatu prasme. Jau zemnieku sētā cilvēkiem bija nepieciešams prast dažādus amatus: namdara, audēja, miesnieka, veterināra un daudzus citus. Muzejs piedāvā atskatīties pagātnē un uzzināt, kādos amatos strādāja vācu tautības iedzīvotāji, kādus amatus atvēlēja vietējiem iedzīvotājiem, kā arī uzzināt, kādas bija amatnieku apvienības.

LATVIJAS SENVĒSTURE – nodarbībai par pamatu tiek izmantota ekspozīcija “Liepājas novada senvēsture”.  Tās laikā skolēni noskaidro, kā var iegūt informāciju par vissenākajiem laikiem, spēlē bilžu domino un aizpilda darba lapas. (5. – 6.klašu skolēniem).

SVARI UN MĒRI – nodarbībā skolēni noskaidro, kā var mērīt, izmantojot cilvēka ķermeni, iepazīstas ar dažādām mērierīcēm un risina atjautības uzdevumus no 1938.gada darba grāmatas matemātikā “Skaitļu pasaule”. (5. – 6.klašu skolēniem).

MAN UZAUGA DIVAS VĀRPAS – nodarbība pirmsskolas un sākumskolas pirmo klašu audzēkņiem. Nodarbībā bērni iepazīst maizes ceļu no grauda līdz kukulītim uz galda. Pašiem ir iespēja malt graudus rokas dzirnavās.

IERAŽU SVĒTKI – mēs piedāvājam ieražu svētkus Lieldienas, Miķeļdienu, Mārtiņdienu un Ziemassvētkus atzīmēt muzejā. Nodarbības laikā skolēni spēlē spēles, min mīklas, skaita un dzied tautasdziesmas, pārģērbjas par ķekatniekiem utt.

ALU ZĪMĒJUMI – skolēni, izpētot ekspozīciju “Liepājas novada senvēsture”, noskaidro, kā ir dzīvojuši akmens laikmeta cilvēki, kāpēc viņi sākuši nodarboties ar mākslu, kas viņus atšķir no mūsdienu cilvēka. Skolēni arī, iejūtoties akmens laikmeta cilvēka ādā, uzzīmē savas dienas gaitas. (3.–7.klašu skolēniem )

PŪĶA ASINIS, KRUPJA ŽAUNAS – nodarbība par to, ka tagad, ieejot aptiekā, mēs vairs neatradīsim tādas zāles kā kaltēti krupji, ēzeļa nagi, zaķa ķepas, mūmijas esence. Cilvēce ir piedzīvojusi laikus, kad ārstniecībā izmantoja šādus un vēl neierastākus medikamentus. Liepājas muzejs aicina jūs nākt un iepazīties ar tiem senajiem laikiem, kad nabadzīgie sevi ārstēja ar dažādām zāļu tējām, bet bagātie, lai taptu veseli, aptiekās iegādājās dārgakmeņu putekļus vai čūsku taukus…Kopā ar muzejpedagogu skolēniem tiek dota iespēja iepazīties ar dažādu ārstniecības augu pielietojumu, ar aptieku vēsturi un sarežģīto ceļu, kāds bija jāveic parastam zēnam, lai taptu par aptiekāru. Nodarbībās dalībniekiem būs iespēja darboties arī praktiski – pašiem degustēt zāļu tējas, iemācīties pareizi apkopt savainotu pirkstu un paklausīties savus un klasesbiedru sirdspukstus.

DURBES KAUJA – nodarbības laikā skolēni iepazīstas ar Durbes kaujas (1260.gada 13.jūlijs) norisi, kā arī dalībnieku sastāvu. Skolēniem ir iespēja redzēt reālas vēstures liecības – kuršu karavīra ieročus, krustnešu bruņukreklu un arbaletu. Ir iespēja izspēlēt Durbes kauju, iejūtoties karotāja lomās. (5. – 9.klase).

Ieva Hmieļevska,

Liepājas muzeja jaunākā muzejpedagoģijas nodarbība “Durbes kauja” piedāvā apskatīt ne tikai kuršu karavīra ieročus, bruņukreklu un arbaletu, bet arī pašiem iejusties karotāju lomās.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz