Piektdiena, 19. aprīlis Vēsma, Fanija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Aizraujošas vasaras brīvdienas Liepājas muzejā

Aizraujošas vasaras brīvdienas Liepājas muzejā
24.06.2007 13:52

0

Atslēgvārdi

Lai cik pārsteidzoši tas neliktos, tiem, kas saulainās vasaras brīvdienas pavada pludmalē, ezermalā, sporta laukumā vai vecmāmiņas lauku saimniecībā, ļoti daudz interesanta iespējams piedzīvot un uzzināt Liepājas muzejā. Vasaras brīvdienās Liepājas muzejs pirmsskolas un skolas vecuma bērniem piedāvā dažnedažādas interesantas un izglītojošas nodarbības, kuras par simbolisku samaksu iespējams apmeklēt kopā ar nometņu biedriem vai prāvāku draugu pulciņu.

Liepājas muzeja speciāliste Maija Meiere stāsta, ka vasarā muzejpedagoģijas nodarbības iecienījuši bērnu nometņu rīkotāji un iestādes, kas rīko atpūtas pasākumus saviem darbiniekiem un viņu ģimenēm. Piemēram, šodien, 20.jūnijā, Liepājas muzejā viesosies Liepājas 5.vidusskolas un Ezerkrasta sākumskolas nometņu dalībnieki, kas nodarbībā ar mazliet biedējošu nosaukumu “Pūķa asinis, krupja žaunas” iepazīs tādus senus un neparastus ārstniecības līdzekļus kā kaltēti krupji, ēzeļa nagi, zaķa ķepas un mūmijas esence. Tā būs atgriešanās laikos, kad nabadzīgie sevi ārstēja ar dabas līdzekļiem, bet bagātie ar dārgakmeņu putekļiem. Mazajiem būs iespēja degustēt dažādas zāļu tējas, iepazīt ārstniecības augu lietošanu un sarežģīto ceļu līdz aptiekāra profesijai, iemācīties pareizi apkopt savainotu pirkstu un klausīties savu draugu sirdspukstus. Tāpat bērni iepazīs beķera darbu un grauda ceļu no vārpas rudzu laukā līdz maizes kukulītim. Pēc Jāņiem programmā “Salts kā ledus, salds kā medus”, kas veltīta tāda paša nosaukuma izstādei, bērni uzzinās visu par stikla tapšanu un mācīsies to apgleznot.

Liepājas muzejā regulāri notiek arī citas nodarbības. Visiecienītākās ir nodarbības, kas palīdz izzināt: kas ir muzejs, kā svin dažādas gadskārtu ieražas, kā veic dažādus senus un mūsdienu darbus un apgūst amatus, kā top gleznas un citi mākslas darbi, kā senos laikos svēra un mērīja un kā dzīvoja akmens laikmeta ļaudis. Jaunākā muzejpedagoģijas programma veltīta Durbes kaujai (1260.gada 13.jūlijs) un palīdz iepazīt kaujas norisi un dalībniekus, aplūkot īstas vēstures liecības – kuršu karavīra ieročus, krustnešu bruņukreklu un arbaletu, kā arī iejusties seno karavīru lomās.

2006.gadā Liepājas muzejā notikušas 28 dažādas muzejpedagoģijas nodarbības, kurās piedalījušies vairāk nekā 4200 skolēnu, pirmsskolas iestāžu audzēkņu un skolēnu nometņu dalībnieku. Savukārt 2007.gada pirmajā ceturksnī vien nodarbības Liepājas muzejā apmeklējuši 1279 bērni.

Muzejpedagoģijas nodarbības Liepājas muzejā:

KAS IR MUZEJS? – nodarbība sagatavota, lai radītu skolēnos izpratni par muzeju un tā darbu. Tās laikā skolēnii iepazīstas ar muzeja ekspozīciju, aizpilda darba lapas un piedalās dažādos muzeja iepazīšanas uzdevumos.

VIZUĀLĀS MĀKSLAS STUNDAS – nodarbības laikā dalībnieki apmeklē muzeja izstāžu zāles, iepazīstas ar dažādu mākslinieku dzīvi un daiļradi un paši radoši darbojas – izgatavo kopijas gleznām, zīmē tikko noklausītu stāstu, kluso dabu no uzstādījuma.

AMATAM IR ZELTA PAMATS – attīstoties sabiedriskajām attiecībām īpaši lielu nozīmi iegūst amatu prasme. Jau zemnieku sētā cilvēkiem bija nepieciešams prast dažādus amatus: namdara, audēja, miesnieka, veterināra un daudzus citus. Muzejs piedāvā atskatīties pagātnē un uzzināt, kādos amatos strādāja vācu tautības iedzīvotāji, kādus amatus atvēlēja vietējiem iedzīvotājiem, kā arī uzzināt, kādas bija amatnieku apvienības.

LATVIJAS SENVĒSTURE – nodarbībai par pamatu tiek izmantota ekspozīcija “Liepājas novada senvēsture”.  Tās laikā skolēni noskaidro, kā var iegūt informāciju par vissenākajiem laikiem, spēlē bilžu domino un aizpilda darba lapas. (5. – 6.klašu skolēniem).

SVARI UN MĒRI – nodarbībā skolēni noskaidro, kā var mērīt, izmantojot cilvēka ķermeni, iepazīstas ar dažādām mērierīcēm un risina atjautības uzdevumus no 1938.gada darba grāmatas matemātikā “Skaitļu pasaule”. (5. – 6.klašu skolēniem).

MAN UZAUGA DIVAS VĀRPAS – nodarbība pirmsskolas un sākumskolas pirmo klašu audzēkņiem. Nodarbībā bērni iepazīst maizes ceļu no grauda līdz kukulītim uz galda. Pašiem ir iespēja malt graudus rokas dzirnavās.

IERAŽU SVĒTKI – mēs piedāvājam ieražu svētkus Lieldienas, Miķeļdienu, Mārtiņdienu un Ziemassvētkus atzīmēt muzejā. Nodarbības laikā skolēni spēlē spēles, min mīklas, skaita un dzied tautasdziesmas, pārģērbjas par ķekatniekiem utt.

ALU ZĪMĒJUMI – skolēni, izpētot ekspozīciju “Liepājas novada senvēsture”, noskaidro, kā ir dzīvojuši akmens laikmeta cilvēki, kāpēc viņi sākuši nodarboties ar mākslu, kas viņus atšķir no mūsdienu cilvēka. Skolēni arī, iejūtoties akmens laikmeta cilvēka ādā, uzzīmē savas dienas gaitas. (3.–7.klašu skolēniem )

PŪĶA ASINIS, KRUPJA ŽAUNAS – nodarbība par to, ka tagad, ieejot aptiekā, mēs vairs neatradīsim tādas zāles kā kaltēti krupji, ēzeļa nagi, zaķa ķepas, mūmijas esence. Cilvēce ir piedzīvojusi laikus, kad ārstniecībā izmantoja šādus un vēl neierastākus medikamentus. Liepājas muzejs aicina jūs nākt un iepazīties ar tiem senajiem laikiem, kad nabadzīgie sevi ārstēja ar dažādām zāļu tējām, bet bagātie, lai taptu veseli, aptiekās iegādājās dārgakmeņu putekļus vai čūsku taukus…Kopā ar muzejpedagogu skolēniem tiek dota iespēja iepazīties ar dažādu ārstniecības augu pielietojumu, ar aptieku vēsturi un sarežģīto ceļu, kāds bija jāveic parastam zēnam, lai taptu par aptiekāru. Nodarbībās dalībniekiem būs iespēja darboties arī praktiski – pašiem degustēt zāļu tējas, iemācīties pareizi apkopt savainotu pirkstu un paklausīties savus un klasesbiedru sirdspukstus.

DURBES KAUJA – nodarbības laikā skolēni iepazīstas ar Durbes kaujas (1260.gada 13.jūlijs) norisi, kā arī dalībnieku sastāvu. Skolēniem ir iespēja redzēt reālas vēstures liecības – kuršu karavīra ieročus, krustnešu bruņukreklu un arbaletu. Ir iespēja izspēlēt Durbes kauju, iejūtoties karotāja lomās. (5. – 9.klase).

Ieva Hmieļevska,

Liepājas muzeja jaunākā muzejpedagoģijas nodarbība “Durbes kauja” piedāvā apskatīt ne tikai kuršu karavīra ieročus, bruņukreklu un arbaletu, bet arī pašiem iejusties karotāju lomās.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz