Piektdiena, 30. oktobris Ulla, Nadīna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Fascinē radošais process un tikšanās: Karostas festivāls

Fascinē radošais process un tikšanās: Karostas festivāls
Egons Peršēvics un Ivonna Kalita veido Karostas nāru, kura visu mūžu gaidījusi atgriežamies savu mīļoto majoru. Plānots, ka vasaras beigās ar nāru, kad tā būs gatava, satiksimies pie Ziemeļu mola. "Šis ir feministisks darbs, par mīlestību, par sievieti, par sievietes sapņiem," teica E. Peršēvics. (Foto: Ģirts Gertsons)
16.06.2020 06:00

Nora Driķe

"Kurzemes Vārds"

Cilvēki nāca un gāja, un citā dienā atgriezās – Karostas mākslas festivāls pagājušajā nedēļā ieripinājis ne tikai radošā procesa svētkus, bet, pēc mākslinieces Ivonnas Kalitas domām, gaisā virmo arī kaut kas vairāk – varot sajust sapratni pašvaldības vadībā, ka kultūrai Karostā ir jābūt.

To arī festivāla diskusijā par iespējamo Karostas nākotni apstiprināja pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš, izsakot viedokli, ka vēsturiskā un fascinējošā manēžas ēka, no kuras gan pāri palikušas drūpošas sienas, būtu jāatdod kultūras mērķiem un būtu atdalāma no industriālās zonas.

“Kaut šādu pasākumu būtu vairāk! Novēlu pilsētai tos attīstīt vēl plašāk!” teic literāts, pašreiz jaunliepājnieks Bruno Rancis, kurš festivāla dēļ Karostā pavadījis veselu nedēļu – gan dzejas darbnīcās un performancēs ūdenstornī svētku noslēgumā, gan arī piedalījās vintāžas tirdziņā ar grāmatām Karostas cietuma pagalmā. Dažus darbus viņam izdevies arī pārdot, tirdziņš esot bijis tā vērts. Bet vislabāk viņam patikusi festivāla kulminācija – dzejas performances ūdenstornī.

Tirdziņš, igauņu, spāņu, Latvijas un Liepājas mākslinieku darbs dažādās Karostas vietās, vārda mākslinieku tikšanās, iespēja vērot gan radošo procesu, gan rezultātu, runāties ar māksliniekiem un domāt par Karostas nākotni – tāds bija Karostas otrā festivāla saturs ar ideju – 30 Latvijas neatkarības gadi Karostā. Festivāla rīkotājs – Karostas glābšanas biedrība (KGB). Tās darbiniekiem nedēļas nogalē bija ļoti daudz darba, jo apmeklētāju bija gana.

Mākslinieces Agnese Rudzīte, Justīne Seile-Urtāne un Kristīne Dekovice strādāja trijās Karostas cietuma kamerās, tās izgleznojot un katrā radot citādu stāstu. Jaunliepājniece A. Rudzīte festivālā piedalījās otro gadu, šoreiz darbam izvēlējusies tieši kameru, lai tajā gleznotu pašu Karostu. “Man bija ideja par to skatu, kā bieži vien attēlo Karostu – katedrāles zeltītie sīpoliņi un blokmājas. Aiz katra loga dzīvo cilvēki ar savu dzīvesstāstu, svētkiem, priekiem, bēdām. Blokmāja ir tikai mūsu prātā. Nav svarīgi, cik lielā telpā esi, ja tev ir savs stāsts, esi tikpat vērtīgs kā jebkurš cits. Skatījos, telpa piespēlē dažādus leņķus, perspektīvas, mēģināju uzbūvēt to pilsētu. To visu papildināju ar saviem mīļajiem tekstila un taktilajiem darbiem. Tāda ir šā mūsu laika brīvība, esam starp divām lielvarām, ir tas “frī” (angliski brīvs) un “dom” (Krieviski – māja, kopā angļu vārds freedom – brīvība), esam brīvi, bet katrs saprot to savās robežās.”

A. Rudzīte ļoti priecājas par iespēju satikties ar citiem amata brāļiem un māsām un vēlas, lai cietums turpina darboties līdz ar KGB “enerģijas bumbu”, kāda, pēc viņas teiktā, piemīt organizatoriem, un lai arī Karostas ūdenstorni turpmāk varētu plašāk atvērt cilvēkiem. Reizē viņai sāp sirds par objektiem, kas Karostā iet bojā.

Sestdien Karostas ūdenstornī apmeklētājus gaidīja gidi, lai stāstītu par pašu torni un arī lai interesentus vestu veloekskursijā. Te apmeklētājus gaidīja mākslinieki, kuri šeit strādājuši visu nedēļu: Ritums Ivanovs, Agate Apkalne, Egons Peršēvics, Ivonna Kalita.

“Mākslinieka darbnīca ir tur, kur ir pats mākslinieks. Cilvēki parasti neredz procesu. Man bija ļoti interesanti strādāt kopā ar citiem māksliniekiem. Process māksliniekam ir svarīgāks nekā rezultāts, mākslinieki bauda procesu. Uz mājām paņemšu līdzi labas sajūtas. Ieguvu lieliskus draugus. Iepazīt citas dvēseles, vērot radošo procesu – tas ir ļoti interesanti, un šeit tas tiek dots arī citiem cilvēkiem,” sacīja A. Apkalne, kura strādā sausās otas tehnikā ar eļļas krāsām un kuras viena glezna top veselu gadu.

“Savstarpējā komunikācija māksliniekiem ir ļoti svarīga, visu laiku esam pašizolācijā, strādājam vieni, mūsu darbs ir koviddrošs,” viegli ironizējot, stāsta tēlnieks, liepājnieks E. Peršēvics. Viņš kopā ar I. Kalitu rada Karostas nāru – tas būs vairāk nekā trīs metrus garš mākslas darbs, kura tapšana turpināsies arī pēc festivāla. Pēc ieceres, nāriņa vasaras beigās tiks iepeldināta pie Ziemeļu mola un turpmāk būs redzama tur. Protams, ērtāk kaut ko tik lielu veidot ir savā darbnīcā piektajā stāvā. Tomēr abi mākslinieki novērtē, ka ūdenstornis sniedz darbam ļoti patīkamu telpu ar lielisku gaismu un radošā gaisotne ir darbu veicinoša, nedēļa ir bijusi ļoti ražīga.

Mākslinieki reti satiek skatītājus, bet skatītāji reti redz māksliniekus darbā. Arī gleznotājiem satikt tēlniekus un otrādi strādājot ir reta izdevība. Te tā bija. “Ir nepieciešams, kā jebkuram cilvēkam, apmainīties ar pieredzi, ar idejām. Visi esam mākslinieki, veids, kā domājam, ir dažāds, bet tai pašā laikā strādājam vienā matērijā,” stāsta E. Peršēvics. Lai gan, nāriņu veidojot, viņš ūdenstornī pavadījis visas dienasgaismas stundas un tikpat kā neko nav redzējis ārpus šīs savas Karostas darbnīcas festivāla laikā, viņam tomēr ir tāda sajūta, ka “festivāls bagātina kultūru visā Liepājā, ne tikai Karostā. Liepājai ar to ļoti vajadzētu lepoties”.

“Cilvēki, arī bērni, diezgan daudz nāca un ar interesi. Ļoti liela nozīme tādam festivālam, formāts ļoti jauks, brīvāks, nepiespiests, redzi burvību, telpas, ir plašums, ir izglītojošs, ģimenēm, visām cilvēku zortēm. Tīri enerģētiski man patīk, jūtos fantastiski,” sacīja I. Kalita, piebilstot, ka Liepājā ļoti pietrūkst tādu mākslinieku tikšanās vietu – mākslas telpu un mākslinieku rezidenču.”

Radošie cilvēki uzsver: Karostas ūdenstornis arī telpu apgaismojuma ziņā ir lieliska vieta mākslas rādīšanai. Festivāla rīkotājiem par pārsteigumu R. Ivanovs un A. Apkalne ne tikai ieradās gleznot paši, bet arī atveda savas gleznas izstādīšanai ūdenstornī, un tās šeit paliks līdz vasaras beigām, pastāstīja KGB vadītāja Monta Krafte. Tiesa gan, vēl nav skaidrs, kādos laikos tās būs pieejamas, jo parasti ūdenstornis, kura saimnieks ir SIA “Liepājas ūdens”, ir slēgts un apmeklētājiem to atver ļoti reti. Par apskates laikiem tikšot paziņots atsevišķi.

Svētdien festivāls noslēdzās ar dažādām kultūras norisēm Liepājas cietokšņa daļā – redānā, kur tā apsaimniekotājs vēlas izveidot muzeju.

Foto galerija

14 komentāri

2020-06-16 07:05

Māksla: Ritums Ivanovs un Pēršēvics izglāba šo pasākumu, tikai viņu dēļ ir vērts to apmeklēt, pārējie ir amatieri. Par Montas Kraftes bezgaumības līmeni labāk paklusēt, jebko ko viņa taisa ir kā no 30 gadus senas pagātnes. Vai tiešām nevar beidzot iekāpt tagadnē un beigt tiražēt padomju laika pasākumus ar alus galdiem, paštaisītām sienām un tā tālāk? Montai līmenis zems.

2020-06-16 08:44

komandieris: Piekrītu par to, ka jebkam kam Monta pieskaras, tas tiek pataissīts par bomāru vietu. Karostas cietumā blusas var dabūt.

2020-06-16 10:27

Skats no malas: Sesks, Ansiņš un Vilnītis var muldēt un muldēt par Karostas nākotni bez pārtraukuma. Lētticīgie tam noticēs, bet tie, kas ir iepazinuši mūsdienu mākslu Vīnē, Cīrihē, Milānā, Romā, Amsterdamā un ... , nekad līdz provinciālisma līmenim nenolaidīsies. Jā, tūristi arhaismu var uztvert ar interesi, jo citur kaut ko tādu nav iespējams ieraudzīt. Tā tikai turpiniet! Laiks visu noliks savās vietās.

2020-06-16 11:13

čupa: Viensētnieku tusiņš

2020-06-16 11:17

R.: Ghetto vajag komendant stundu.

2020-06-16 12:12

antikritizētājs: Man tīri labi patika. Kritizē tie, kuri paši nedara vai kam skauž.

2020-06-16 13:18

ē: A kur visforšākā -Dzejnieka kamera???

2020-06-16 16:03

Ola: Nu buus vien jaaiet straadaat, kaa visiem citiem. Maaksla nepadodas 😁

2020-06-16 17:18

KKK: sinonīms ""fascinē"" --iespārda..Tātad ""Iespārda radošais process un tikšanās: Karostas festivāls""
Tas nozīmē ,ka latviešu klasikā valoda ,kura formē latviešu tautas daili,kultūru ,tradīcijas u.t.t //ir stipri vien degradēta.Pieņemot parazītvārdus un nevietā lietotus aizstājējvārdus ,publiski oficiālā vide nudien nav tā vieta ,kur pašizpausties radot lētuma un brāķa reklāmas produktu.

2020-06-16 20:44

Es nav Monta: Eu pļūtīzeri,ko paši esat paveikuši ?! Padalieties !

2020-06-17 09:02

komentārs: Agnese Rudzīte “Man bija ideja par to skatu, kā bieži vien attēlo Karostu – katedrāles zeltītie sīpoliņi un blokmājas."

Agnese, tu taču esi māksliniece, inteliģents cilvēks, ne mazs bērns. :D tie nav sīpoliņi, bet gan ZELTĪTIE KUPOLI!!!

2020-06-17 11:29

MM: Vai tiešām visu vajag apmālēt un piestumt ar "mākslu"?? Tūristu Karostas cietumā varētu interesēt tieši autentiskums un saglabājusies skaudrā aura, ne zeltīti sīpoliņi.. Pārvērst visu par balagānu.. vai tomēr lēni, bet konkrēti Karostastu attīstīt par elegantu pilsētas rajonu, kā to dara citās ES valstīs, piemēram Francijā.

2020-06-18 18:51

Jo-hai-dīī!: Francijā attīsta karapilsētiņas pae elegantiem pilsētu rajoniem! Kaut kas nedzirdēts! Liepājas Karostā jau bija eelganta apbūve. Arī tūlīt pēc armijas personāla aizbraukšanas! Kas izdemolēja Karostas senās celtnes? Kas steigā nojauca sarkano ķieģeļu ēkas? Jā, Francijā ir senas tradīcijas celtņu atjaunošanā. To apliecina arī Parīzes Dievmātes katedrāles glābšana. Provinciālo Liepāju nu vairs nekādi nav iespējams salīdzināt ar Franciju un citām Rietumeiropas valstīm, pat ne ar Krieviju, kur kara laikā Pēterburgas apkaimē iznīcinātās pilis un parkus (Pēterhofā, Gatčinā, Carskoje Selo, Pavlovskā) atjauno ar apbrīnojamu meistarību.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz