Otrdiena, 20. oktobris Leonīda, Leonīds
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Jauna galerija senatnīgā un daudzfunkcionālā vidē

Jauna galerija senatnīgā un daudzfunkcionālā vidē
18.07.2007 12:26

0

Atslēgvārdi

Gan pašu liepājnieku, gan pilsētas viesu uzmanību nenoliedzami piesaista pārvērtības, kas skārušas veco spīķeri promenādes sākumā. Milzīgajā, senajā sarkano ķieģeļu mūra ēkā nupat durvis vērusi viesnīca “Promenade Hotel”, kuras plašajā apmeklētāju uzņemšanas telpā savu vietu un lomu atradusi arī mākslas galerija, kas atklāta, kā pirmo piedāvājot izstādi ar neredzīgo un vājredzīgo bērnu foto kolāžām “Ar rokām aiztikt!”. Saimnieki “Promenade Hotel” sauc par pirmo dizaina viesnīcu Latvijā. Cik tas no arhitektūras viedokļa ir veiksmīgi, to noteikti vēl vērtēs speciālisti, bet šoreiz pievērsīsim uzmanību tieši mākslas galerijai.

Iekļaut to apmeklētāju uzņemšanas telpā – arī tā ir Ivara Kesenfelda ideja, ar kuru viņš neslēpti lepojas. Jāatzīst, ļoti drosmīga ideja no daudziem aspektiem. Kesenfelda kungs var lepoties arī ar respektējamu gleznu privātkolekciju, no kuras daļa ir izvietota apmeklētāju uzņemšanas telpas senatnīgajā interjerā.

Galeriju veidotājas pieredze sarežģītā vidē jau tika iegūta, kad veikalā “Māja”, vecajā spīķerī Tramvajtilta otrajā pusē, trīs gadus mākslinieces Lias Ģibietes vadībā veiksmīgi darbojās tāda paša nosaukuma mākslas galerija. Tagad tā pārcēlusies uz “Promenade Hotel”.

Kā jaunajās telpās jūtas Lia Ģibiete un šeit izkārtotie mākslas darbi?
– Galerijai šeit nevar novilkt striktas robežas, jo, paverot galvenās durvis un ienākot viesnīcā, māksla it kā izplūst pa telpu, – lēni, vēl atrodoties darbu procesā, stāsta Lia Ģibiete. – Nav jau tik vienkārši šeit izlikt mākslas darbus, jo šie vecie mūri, kolorītie ķieģeļi, simtgadīgu dēļu grīda… – tie paši par sevi ir vērtība, ir aktīvi un ārkārtīgi skaisti. Daudz jādomā, kā gleznas izgaismot, lai gan profesionālie gaismas ķermeņi nākuši līdzi no iepriekšējās mājvietas. Arī tajā spīķerī bija apgrūtināta vide mākslai. Tur galerijā vairāk dominēja koks, te ir ķieģeļu sienas, kuras nekad neatkāpsies, tās ir ārkārtīgi skaistas un aktīvas.

Ienākot uzreiz nevar pateikt, ka te ir viesnīca. Ir sajūta, ka esi ienācis kādā senā pilī, muižā, te nenoliedzami sajūtama sena aura, smarža.
– Interesanti, ka mūsu galerija ir atvērta diennakti, kas tāds Latvijā vēl nav bijis, galerijas darba laiks iet rokrokā ar viesnīcas darba laiku. Māksla šeit brīnišķīgi sasaucas ne tikai ar interjeru, bet arī ar apkārtējo ainavu. Vienā pusē abos virzienos – ar ostas un kanāla panorāmu, bet otrā pusē – ar skatu uz pilsētas centru. Arhitekta Agra Padēļa-Līna skats uz interjeru ir ļoti drosmīgs.

Nevar neieraudzīt, ka gleznas šeit ir ar lielu vērtību.
– Tādēļ te ieguldīti ievērojami līdzekļi drošībai, video novērošanas iekārtām. Ļoti priecājos un lepojos par Ivara Kesenfelda gleznu kolekciju, jo trīs gadu laikā, kopš pastāv galerija “Māja”, no tajā parādītajiem mākslas darbiem bija iespēja izvēlēties – no Latvijas un Liepājas glezniecības vecmeistariem līdz mūsdienu modernās mākslas darbiem. Bet ir iepirktas izcilas gleznas arī no citiem avotiem. Lūk, viens no kolekcijas lielākiem lepnumiem – Ludolfa Liberta 1930.gadā radītā glezna “Tautumeita”. Ļoti krāšņa kurzemniece! Manuprāt, to var uztvert kā tādu visas Kurzemes simbolu. Mums ir diezgan plaša tādu Liepājas vecmeistaru kā Staņislava Diņģeļa, Jāņa Lauvas, Teodora Uldriķa, arī mūsdienu mākslinieku Dainas Kopštālas un citu gleznu kolekcija, kas pašlaik izvietota galerijas labajā spārnā. Pašreiz te esam izvietojuši arī Jāņa Kalnmaļa, Džemmas Skulmes, Ilzes Avotiņas gleznas. Bet, kā jau iepriekš teicu, galerijai nevar novilkt striktas robežas. Piemēram, tepat blakus, kamīnzālē, apskatāma izcila Daces Lielās glezna “Parīze”, kas rotā šo interjeru, bet te vēl ir vietas lielāka formāta mākslas darbiem. Galerija turpinās arī viesnīcas otrajā stāvā, konferenču zālē, kur jau izliktas pašlaik Ventspilī dzīvojošā rīdzinieka Jāņa Kupča pazīstamā lielformāta gleznu kolekcija “Kuģu vēderi”. Interesanti, ka gala sienas skapji ar spoguļdurvīm paplašina šo konferenču zāli.

Šajā spīķerī arhitekts, būvniecības meistari, mākslinieki, projektu vadītāji ieguldījuši ārkārtīgi daudz darba. Te daudz antikvāru lietu: galdiņi, bufetītes, kumodes… Tādas antikvāras lietas pieder arī galerijai, vai ne?
– Protams. Viens skapis vēl atrodas restaurācijā. Pēc kādas nedēļas būs gatavas īpašas vitrīnas, kas iederēsies šajā interjerā. Tajās atradīsies mazie mākslas priekšmeti, kurus, tāpat kā gleznas,  viesnīcas un galerijas apmeklētāji varēs arī iegādāties. Esam runājuši un uzaicinājuši māksliniekus no visas Latvijas, kas šos mākslas darbiņus piegādās. Mēs ceram te izveidot nelielu formu mākslas darbu krātuvi, kurā vienmēr var atrast sev tīkamo. Arī to īsti latvisko – linu, koku, pinumus. Ir vēl tāda aizmirsta lieta kā gleznu reprodukcijas. Ir tik daudz fantastisku gleznu. Daudzi cilvēki labprāt savā mājoklī vai birojā redzētu kādu Purvīša, Rozentāla vai van Goga, Rembranta gleznas, arī modernās glezniecības darbus. Ja izgatavo to profesionāli perfektas reprodukcijas – tas ir brīnišķīgi. Pasaulē tā jau ir aprobēta prakse. Tas viss ir iespējams. Mums ir nodibināti labi kontakti, lai veiktu reprodukciju izdrukas. Mēs šādā veidā mākslu perfektos rāmīšos jau esam ielaiduši viesnīcas istabiņās. Potenciālajiem klientiem dosim iespēju ar gleznām iepazīties un tās izvēlēties datorā.

– Tātad mākslas galerija “Māja” turpina savu darbu. Vai ir jau skaidras citas ieceres?
– Šeit nekam nav pielikts punkts, jo ar laiku viss mainās un attīstās, iet plašumā. Augusta sākumā atvērsim Jāņa Kalnmaļa jaunāko gleznu izstādi. Tagad viņš vēl atrodas Vācijā. Septembrī te notiks arī Liepājas Dzejas dienu atklāšanas sarīkojums ar fotoizstādi. Mums ir ideja sadarboties ar citām kultūras iestādēm mākslas darbu apmaiņā un eksponēšanā. Pie tā mēs vēl nopietni piestrādāsim.

Indra Imbovica,

Kamīnzāle, kurā greznojas Daces Lielās glezna “Parīze”.

Liepājas vecmeistaru gleznas un restaurēta sena Lejaskurzemes koka lāde.

Viens no kolekcijas lielākiem lepnumiem – Ludolfa Liberta 1930.gadā radītā glezna “Tautumeita”.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz