Trešdiena, 8. jūlijs Adele, Antra, Ada
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Jaunā mājvietā ar jaunu sparu

Jaunā mājvietā ar jaunu sparu
Foto: Egons Zīverts
12.06.2017 07:06

Daina Meistere, "Kultūras Pulss"

“Mūsu nodaļas uzdevums – apvienot un sadarboties ar tiem cilvēkiem, kuri gan raksta, gan interesējas par literāriem procesiem,” par Latvijas Rakstnieku savienības Liepājas nodaļu saka tās jaunā vadītāja Linda Zulmane.

Rakstnieku savienības Liepājas nodaļa ne tikai ieguvusi jaunu vadītāju, bet arī iekārtojas jaunā mājvietā – Liepājas Universitātes studiju korpusā Kūrmājas prospektā 13. Jaunajā telpā šobrīd plauktos atrodas LiepU Kurzemes Humanitārā institūta izdoti rakstu krājumu, literāri žurnāli un citi izdevumi. No iepriekšējām telpām Liepājas Latviešu biedrības namā vēl jāpārved inventārs, tehnika un grāmatas. Taču Rakstnieku savienības Liepājas nodaļas jaunā mājvieta nav vienīgais mūspuses literātu jaunums. Linda Zulmane ar iecerēm iepazīstina tuvāk.

– Kādas šobrīd iezīmējas Liepājas rakstnieku un literatūras zinātnieku darbības aprises?

– Jau gada sākumā, kad par vadītāju ievēlēja Ēriku Vilsonu, kad vēl Rakstnieku savienības astoņiem biedriem nebijām nākuši klāt mēs, četri nupat savienībā uzņemtie biedri, tika runāts par rakstnieka Olafa Gūtmaņa piemiņas istabas izveidi. Uzskatu, ka tas šobrīd ir ļoti aktuāls jautājums. Tas būtu vērā ņemams ieguvums gan pilsētai, gan visai Latvijas sabiedrībai. Piemiņas istabu varētu veidot kā muzeju, kas būtu atvērts apmeklētājiem, kurā varēs apskatīt lietas, kas raksturo rakstnieku, vidi, kurā viņš strādāja. Zinu, ka citviet Latvijā, arī Lietuvā iekārtotas daudzas tādas ievērojamu personību piemiņas istabas, un tās piesaista apmeklētājus. Ēriks Vilsons ir ticies un runājis ar pilsētas vadību, viesojies pie domes priekšsēdētāja Viļņa Vitkovska, lai apspriestu, kā to darīt, kā saņemt finansiālu atbalstu iekārtošanai. Sarunās piedalījies rakstnieka dēls Dāvis Gūtmanis, kurš arī ieinteresēts, lai šāda istaba taptu.

– Skaidrs, ka literārā darba tapšana ir individuāls process. Taču, lai šo darbu ieraudzītu sabiedrība, autoram, visticamāk, nepieciešama palīdzība, lai sekmētu viņa darbu popularizēšanu.

– Tas arī ir viens no mūsu šībrīža uzdevumiem. Līdz šim Liepājā iznāca piejūras pilsētu literārs žurnāls “Vārds”, ko izdeva RS Liepājas nodaļa. Atrasta alternatīva – Liepājas Universitātes Humanitārās un mākslas zinātņu fakultātes dekāne Zanda Gūtmane uzrakstījusi projekta pieteikumu par literāro pielikumu zinātniskā žurnālā “Scriptus Manet”. Pielikumā varētu publicēt gan Liepājas, gan mūsu visa reģiona literātu un literatūrzinātnieku darbus – kā dzeju, prozu, tā literatūras kritiku, recenzijas. Sadarbībā ar Piejūras pilsētu literāro akadēmiju, Liepājas Universitāti iecerēta Rakstnieku savienības Liepājas nodaļas mājaslapas izveide. Tajā būs gan nodaļas darba aktualitātes, gan literārās dzīves jaunumi, tā būs iespēja darīt zināmu plašākai sabiedrībai literāro jaunradi. Tāpat iecerēts, ka pielikumā būs vieta kritikai, recenzijām.

– Kā vēl var sekmēt literatūras pietuvināšanu plašākam interesentu lokam?

– Nesen piedalījos Rakstnieku savienības valdes sēdē. Viens no galvenajiem jautājumiem, ko pārrunājām, bija par finansiālu līdzekļu piesaisti dažādiem pasākumiem, to vidū gan rakstnieku jubilejas sarīkojumu organizēšanai, grāmatu atvēršanas svētkiem, jauno darbu izdošanai un citiem. Jo viss taču maksā naudu. Izeja – rakstīt projektus un piedalīties projektu konkursos. Taču projekta izstrāde ir darbietilpīgs process, un ne vienmēr iesniegtais pieteikums vainagojas ar rezultātu un iegūst finansējumu. Līdz ar to ieguldītais darbs netiek novērtēts, un par projekta administrēšanu arī netiek saņemts atalgojums. 

– Liepājas nodaļa apvieno divpadsmit biedrus. Taču mūsu pilsētā un Kurzemes reģionā rakstošu cilvēku ir daudz vairāk. Vai domāts, kā viņus piesaistīt profesionāļu pulkam?

– Mūsu nodaļas uzdevums – apvienot un sadarboties ar tiem cilvēkiem, kuri gan raksta, gan interesējas par literāriem procesiem. Tādu mūspusē ir daudz, viņi ir visdažādākā vecuma, interešu, nodarbošanās – sākot no skolēniem līdz cienījama vecuma ļaudīm. Būtiski, lai pasākumos un sarīkojumos – kā, piemēram, “Muzeju naktī”, Dzejas dienās parādītos visa literārā procesa dažādība. Lai piedalās un iesaistās rakstošie jaunieši, helikonieši, kristīgie autori, lai parādās literatūrā visā tās plašajā diapazonā, jo katram ir savs lasītāju un piekritēju pulks.

– Vasara, protams, paies ātri, un būs klāt rudens viens no vērienīgākajiem sarīkojumiem – Dzejas dienas. Vai jau iezīmējas aprises šim gadskārtējam notikumam?

– Jā, par Dzejas dienu norisēm sākam domāt un apsvērt piedāvājumu. Nesen noritēja tikšanās ar Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas direktori Ilgu Erbu, kurā piedalījās Humanitārā institūta direktors Edgars Lāms, rakstnieks Ēriks Vilsons un citi. Spriedām par Dzejas dienu sarīkojumu plānu un laikiem, par to, kādus literātus aicināt ciemos. Sava veida aprises ir iezīmētas, domāts, lai būtu pasākumi gan jauniešiem, gan citiem interesentiem, dzejas pazinējiem un lasītājiem. Runājam par jaunām aktivitātēm, piemēram, dzejas sportu, dzejas fabriku… Bet tas vēl ideju līmenī.

5 komentāri

2017-06-12 19:27

Neskan - citēju: Pa piecām reizēm lasīju: "... tikšanās ar Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas direktori Ilgu Erbu, kurā piedalījās ........direktors Edgars Lāms".

2017-06-12 23:32

Kašķe ir tikai mana iesauka: Var būt, ka Linda Zulmane ir tiešām jauka un gudra , taču kā sieviete sievietei gribu teikt- kā tev Linda, nav neēri,es teiktu pat kauns, fotografēties visas Lieopājas acīm ar tādiem "nograuztiem "matiem? mati- sievietes skaistākā rota! Kur tas palicis. Kas notiek ar mūsdienu sievieti. vai tas tāpēc, ka vīriešiem vienalga,kādas sievietes izskatās ikdienā, jo viņi skatās tik uz pusplikām modelēm.tas nekas, ka "matiņi nav kārtyībā", ka tik "Red sun buffet"konkursā var pavērot, kurei skaistākas pēckuses. Lai vai kā, bet savstarpēji solidarizējoties, mums ,sievietēm vajadzētu vairāk domāt par savu ārieni arī ikdienā un pašām iemācīties veidot savus matus.Lai tur, kaut kur Eiropas pilsētās citādi.lai. Mēs Latvijā vienmēr esam bijušas atšķirīgas un tādām vajadzētu palikt!

2017-06-13 01:36

Merilina: Dažam labam derētu atcerēties veco labo teicienu par cepurēm un spēt to attiecināt arī uz cilvēka (sievietes) matiem.

2017-07-18 12:09

kents: "Mūsu nodaļas uzdevums – apvienot un sadarboties ar tiem cilvēkiem, kuri gan raksta, gan interesējas par literāriem procesiem," {L.Z.} šitas ir tīrākā utopija,ko neviens nav varējis paveikt gadsimtiem

2017-07-18 12:11

kents: apvienot rakstošos, ir tīrākā gadsimtu utopija

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz