Pirmdiena, 26. oktobris Kaiva, Amanda, Amanta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Jauns vaibsts pilsētas sejā – mīmi

Jauns vaibsts pilsētas sejā – mīmi
18.07.2007 12:13

0

Vārds mīms tiešā tulkojumā nozīmē atdarinātājs, tas ir pantomīmas teātra spēlētājs. Bet pantomīma ir skatuves mākslas veids, kurā darbības un norises atspoguļo tikai ar žestiem, mīmiku, plastiskām ķermeņa kustībām, bez vārdiem. Mūsu pilsētā mīmi ir nokāpuši no skatuves un izgājuši ielās. Sabiedriskās organizācijas “Cietokšņa kopiena” un cirka studijas “Bez temata” dalībnieki darbojas Kultūras pārvaldes atbalstītajā projektā “Mīmi Liepājas ielās”, un nu jau divas reizes liepājniekiem, kā arī pilsētas viesiem par izbrīnu, uzjautrinājumu un pārsteigumu pašā pilsētās centrā savā nodabā un pēc saviem ieskatiem spēlējas tēli ar melnbalti grimētām sejām.

Projekts paredz, ka mīmi pilsētas centrā darbosies katru piektdienu līdz pat vasaras beigām, kad skolēniem atsāksies mācības. Tēli būs sastopami gan pie Liepājas Latviešu biedrības nama, gan Rožu laukumā un Tirgoņu ielā, kad tā būs izremontēta.

Pirmais uznāciens Rožu laukumā raisīja garāmgājējos visdažādāko izjūtu gammu. Vieni priecājās: “Nu pie mums ir kā Venēcijā! Sen jau bija laiks, varētu katru dienu tā iznākt uz ielas un priecēt cilvēkus!”

Otri bija pārsteigti: “Re, arī pie mums tā var, gandrīz kā ārzemēs, kur ielu mākslinieki ir parasta parādība!”

Trešie brīnījās: “Bet kur tad cepure, kur lai naudiņu iemet!”

Ceturtajiem nepatika: “Nu ko tādi ķēmi, man vispār nepatīk klauni, un nav ko man te virsū mākties!”

Piektie iesaistījās darbībā un labprāt fotografēja mīmus un bildējās kopā ar viņiem.

Cirka studijas “Bez temata” vadītāja Solvita Sudmale un viņas cīņu biedri Inga Kreicburga, Katrīna Knese un Nauris Vrubļevskis ir pirmie no ielu māksliniekiem, kuri jau iepazinuši mūsu pilsētnieku un viesu pirmo reakciju.

“Tā bija pašvaldības iniciatīva, ievilkt jaunu vaibstu pilsētas sejā un rīkot tādas kā ielu performances,” pastāstīja S.Sudmale. “Projekta “Mīmi pilsētas ielās” mērķis ir radīt vēl vienu tūristiem un arī pašiem mājiniekiem pievilcīgi objektu, kurš darbojas Liepājas centrā.”

Mīmi kā jau ielu teātra mākslinieki apspēlē esošos objektus, veido situācijas, kurās var iesaistīties arī garāmgājēji. Katram no māksliniekiem ir savs tēls, kura veidošanā mīmi ielikuši savu mākslinieka pieredzi, kas gūta, darbojoties cirka studijā, agrākos gadus spēlējot dramatiskajā studijā, muzicējot ansamblī, dejojot un vingrinoties baleta studijā. Kaut kas, veidojot sava tēla ārējo izskatu, piemeklējot tērpu un grimu, noskatīts žurnālos, filmās, internetā, arī viesojoties ārzemēs un apmeklējot pasaules slavenas vietas, kurās populāri ir ielu mākslinieki. Un tā, liekot kopā visu to un vēl pieskaitot savas rakstura īpašības, ir radušās šīs darbojošās personas. Laukumā tās strādā pa pāriem, tā veidojot savstarpējo saspēli, kurā var atstāt vietu arī citiem cilvēkiem.

Solvita Sudmale, kurai ir profesionālas cirka mākslinieces pieredze, ir klauns. Klasiskais klauns ar savu mazliet nekaunīgo, mazliet uzmācīgo, mazliet aizvainoto un tomēr bērnišķīgo dabu. Kaut kas mazliet līdzīgs Čārlija Čaplina mazajam cilvēkam ar lielo dūšu, kurš domā, ka ir liels kundziņš. Inga Kreicburga ir balerīna, un tas nemaz nav ne melots, ne pietēlots, jo Ingai te noder baleta studijā iegūtā stāja un pieredze. Ingas balerīna ir tāda mazliet gaisīga, mazliet naiva, kas zina savu vērtību, kas prot padarīt greizsirdīgu pašpārliecināto kundziņu un nekautrējas uzmākties garāmgājējiem, bet toties viņu traku var padarīt, ja lielāka uzmanība tiek partnerim.

Katrīna Knese cirka studijā ir apguvusi dažādu triku noslēpumus un prot darboties ar bumbiņām, kārtīm, lakatiem, kārbiņām. Uz ielas viņa slēpjas aiz melni baltā sejas grima. Viņa ir īsts skumjais klauns, tāds drusku uzmācīgs, mazliet neķītrs, bet sirds dziļumos – arī nelaimīgs. Nauris Vrubļevskis pieturas pie klasiski baltā mīma sejas tipa, viņa tēls ir inteliģentais, mazliet apvainotais tips, kas tomēr saglabā savu cēlo stāju un ir ģērbies izteikti solīdi – melnā uzvalkā, neiztrūkstoši baltā kreklā ar katliņu galvā.

Viņi saka, ka ļoti patīk tas, kas ar viņiem notiek uz ielas. Tā ir kolosāla pieredze viņiem kā cirka māksliniekiem, liela iespēja redzēt un iepazīt cilvēkus un viņu reakciju. Mākslinieki atzīstas, kad mugurā tērps un sejas nogrimētas, viņi vairs nav viņi paši, bet gan tēli. Un iela kļūst par skatuvi, kurā ar prieku un lielu aizrautību var darboties.

Vai viņus nemulsina vai nesarūgtina cilvēku attieksme?

Solvita domā: “Nē, man šķiet, ka mēs cilvēkiem patīkam ar savu darbību. Bija tādi, kas nāca klāt, vēlējās ar mums kopā nofotografēties, brīnījās, kur tad lai to naudiņu iemet, kāpēc nav cepures uz ietves!”

Katrīna pastāstīja, ka viņa ar prieku strādā uz ielas, jo tas tēls, kurā iemiesojas, zināmā veidā aizsargā pret negatīvo reakciju. Meitene saprot arī tos cilvēkus, kuri demonstrē negatīvo attieksmi, jo ne visiem taču var patikt klauni, iespējams, ka kādu cilvēku bērnībā klauns ar savām nekautrīgajām izdarībām nobiedējis, un tāpēc viņam arī tagad, jau pieaugušam esot, nepatīk šādi tēli.

Sava veida negācijas ir piedzīvojis arī Nauris. Viņi ar Katrīnu kā mīmi piedalījušies dažādos sarīkojumos, viņi pat aicināti kāzās būt par tādiem kā viesu iekustinātājiem un ielīksmotājiem. Kaut arī cilvēki parasti smaida un priecājas par mīmiem, reiz Nauri kāds jauns cilvēks pavisam nopietni solījis piebeigt, jo viņam nepatīkot mīma seja. Toties Inga neslēpj, ka jutusi, kā uzlabojas cilvēku garastāvoklis, skatoties, kā balerīna un klauns veido savas attiecības.

Šie četri un viņu partneri ir gatavi katru piektdienu strādāt uz ielas, lai mūsu pilsētas sejā veidotu vēl vienu jaunu vaibstu, un ir priecīgi, ka šis vaibsts ir pamanīts.

Daina Meistere,

Tas ir aicinājums: “Mīļo meitiņ, kāp manā mašīnā!”

Balerīna apvainojusies, ka tik kundziņam netiek lielāka uzmanība.

Ak, Liepāja, cik daudzveidīgs ir tavs piedāvājums!

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz