Pirmdiena, 1. jūnijs Mairita, Bernedīne, Biruta

2018. gadā Liepājā notikuši aptuveni 2000 dažādi pasākumi

2018. gadā Liepājā notikuši aptuveni 2000 dažādi pasākumi
Foto: Edgars Pohevičs
06.12.2018 14:58

liepajniekiem.lv

Kultūras pārvalde šogad organizēja vairākus lielus bezmaksas pilsētas mēroga pasākumus – kopumā nodrošinot liepājniekiem un pilsētas viesiem iespēju piedalīties 24 lielos publiskos pasākumos – 4. maija svinībās, Jūras svētkos, Čakstes laukuma koncertos, 18. novembra koncertā, Ziemassvētku egles iedegšanā, Jaunā gada svinībās un citos. Īpaši liepājnieku atzinību šogad izpelnījās Čakstes laukuma koncerti, kuros uzstājās grupa ”Da Gamba”, Bruņoto spēku orķestris un apvienība ”Kanisaifa”. Arī jaunais, 2019. gads, tiks sagaidīts vērienīgi – ar Intara Busuļa koncertu un uguņošanu pie koncertzāles ”Lielais dzintars”.

Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne informē, ka kopumā šogad Liepājā notikuši aptuveni 2000 dažādi pasākumi jeb aptuveni 160 pasākumi mēnesī. Kopējais Liepājas pašvaldības atbalsts kultūras dzīves stiprināšanā 2018. gadā bija 10% no visa pilsētas budžeta jeb 5,5 miljoni eiro. 

”Mums ir svarīgi pilsētniekiem un viesiem piedāvāt un nodrošināt iespēju baudīt kvalitatīvus un augstas raudzes māksliniekus, tādēļ arī nākamajā gadā Liepājas kultūras piedāvājums būs spilgts un kvalitatīvs – pieejams visplašākajām auditorijām. Tāpat viena no mūsu prioritātēm gan šogad, gan arī nākamajā gadā būs stiprināt Liepājas īpašo devumu Latvijas un starptautiskajā kultūras telpā, kā arī atbalstīt mūsdienīgus, radošus procesus visdažādākajos kultūras un mākslas veidos, veicinot iedzīvotāju pašizpausmi un līdzdalību,” atzina Kultūras pārvaldes vadītājs Juris Jirgens.

Tāpat Kultūras pārvalde kopā ar Liepājas muzeju un teātri nodrošināja simtgades programmu pilsētā – jauniešu lielkoncertu ”Liepāja izaicina”. Simtgades programmas ietvaros Liepājas teātrī uzvesta jauna izrāde ”Liepāja – Latvijas galvaspilsēta”, Liepājas muzejā simtgadei veltīta ekspozīcija par Latvijas Pagaidu valdības laiku mūsu pilsētā, divus mēnešus ikvienam bija iespēja apskatīt izstādi ”Brīvības ielas stāsts” un baudīt citus nozīmīgus simtgades kultūras notikumus.

Valsts svinību noskaņās tika izrādītas arī simtgadei veidotās latviešu filmas – koncertzālē un Liepājas Latviešu biedrības namā varēja skatīt vairākus seansus.

Kā dāvana valsts svētkos izskanēja 18. novembra svētku koncerts pie koncertzāles. Kopumā svētku pasākuma nodrošināšanā piedalījās aptuveni 300 cilvēki – gan pasākuma tehniskie realizētāji, gan muzikālās apvienības, dejotāji, radošā komanda un citi iesaistītie. 

Koncertzāles programma ”Pasaule Lielajā dzintarā” un Liepājas mākslas forums stiprināja Liepājas tēlu kā nebijušu un īpašu kultūras norišu vietu, sniedzot iespēju klausītājus iepazīstināt ar dažādu mūzikas žanru zvaigznēm. Liepājā kopumā 2018. gada laikā uzņemti mākslinieki no 70 dažādām pasaules valstīm. Ar aizrautīgām un drosmīgām programmām sērijas ietvaros Liepājā viesojās izcili mākslinieki no Eiropas, Āzijas, Āfrikas un Amerikas.

Tāpat spilgtas un neaizmirstas emocijas šogad koncertzālē sagādāja Andra Nelsona un Gewandhaus orķestra svētku koncerts ar spožo operdīvu Kristīni Opolais.

Liepājas teātris šogad uzveda deviņas jaunas pirmizrādes, un izrādes kopumā šogad noskatījušies jau 65 000 apmeklētāju. Ar jaunu enerģiju un sparu teātra kolektīvs skatās uz 2019. gadu, kad teātrī jaunas izrādes iestudēs jau līdz šim skatītājiem iemīļotie un godalgotie režisori Konstantīns Bogomolovs, Sergejs Zemļanskis, Elmārs Seņkovs, Laura Groza – Ķibere un citi.

Arī Liepājas leļļu teātris šogad bijis bērnu iemīļots – kopējais apmeklējumu skaits bijis 8000, uzvestas četras pirmizrādes un kopumā notikušas 120 izrādes.

Aktīvi Liepājas kultūras dzīves kuplināja arī ”Liepājas Olimpiskais centrs”, kurā šogad kopumā norisinājušies 188 dažādi kultūras notikumi visdažādākajām gaumēm un tos apmeklējuši 65 000 apmeklētāju. Šogad palielinājies arī Liepājas muzeja apmeklētāju skaits – 2018. gadā muzeja durvis vērtas 45 000 reižu un bija apskatāmas 45 izstādes.

Savu devumu kultūras dzīves stiprināšanā sniedzis arī Liepājas Latviešu biedrības nams – 2018. gadā te notikuši 50 pasākumi un kopējais apmeklētāju skaits sasniedzis 120 000.

Lielu darbu ieguldīja tie 34 kolektīvi, kuri piedalījās XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos. Kopumā no Liepājas lielajos svētkos piedalījās 863 dalībnieki.

Šogad pieauga Egona Līva balvai iesniegto grāmatu skaits – konkursam bija pieteiktas 17 grāmatas, kas ir pēdējo gadu lielākais vērtējamo darbu skaits.

Nostiprinājās arī Liepājas kultūras gada balvas prestižs – ik gadu tiek apbalvoti spilgtākie un nozīmīgākie kultūras notikumi un to radītāji pilsētā. Nominantu saraksts apliecina, ka Liepājas kultūras dzīve ar katru gadu kļūst arvien kvalitatīvāka. Tāpat Kultūras pārvalde sniegusi finansiālu atbalstu dažādu grāmatu izdošanā.

Kultūras projektu konkursā šogad atbalstīti 18 projekti 40 000 eiro apmērā un tika veicināta dažādu citu kultūras nozaru attīstība – Kultūras pārvalde piedalījās dzejas dienu, muzeju nakts, mākslas plenēra un citu kultūras norišu atbalsta sniegšanā. Šogad piešķirta rekordliela summa kultūrvēsturisko pieminekļu saglabāšanai – 256 600 eiro.

Joprojām liepājnieki ir arī aktīvi vietējo bibliotēku apmeklētāji, šogad bibliotēkās reģistrēti 399 559 izsniegumi (grāmatas, periodika u.c.) un kopumā bibliotēku apmeklējums šogad bijis 292 886.

”Aizvadītais gads Liepājas kultūras dzīvē bija īpaši spilgts un tas rotājās Latvijas simtgades svinību krāsās, bet, neskatoties uz plašo simtgades programmu, netrūka daudz ļoti īpašu un ar pasaules vērienu radītu unikālu projektu. Vēlos uzsvērt, ka Liepājas kultūra nav tikai pasākumi, kas ir redzamākā nozares daļa. Liels darbs tiek veikts, kas plašākai sabiedrībai ir mazāk manāms – mums kā pašvaldībai šogad bija svarīgi veikt pilsētas kultūras mantojuma izpēti un saglabāšanu, kā arī turpināt nodrošināt kultūras dzīves izaugsmes tendencēm atbilstošu un pievilcīgu kultūras nozares infrastruktūru,” atzina priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sporta jautājumos Atis Deksnis.

Foto galerija

5 komentāri

2018-12-06 17:32

Interesanti: Vai mana dzimene arī tur ir ieskaitīta?

2018-12-06 19:34

Pss: Viss iet pa burbuli bet liepājniekiem tik praats uz pasākumiem... pilnīgs stulbums!!

2018-12-06 21:25

Interesanti: > Pss
Kas tev iet uz burbuli, beidz dzert un ej strādāt!

2018-12-07 03:36

k,,,: Es tik tiesam nevienu pasakumu nebiju apmeklejis,pat nezinu kad kautkas vispar ir noticis.Ka Krievs saka. VOT I DAZILSA.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz