Piektdiena, 19. augusts Melānija, Imanta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Apmīļojama maza skulptūra

“Negribu savus darbus saukt par lellēm, bet gan par apģērbtām skulptūrām,” teic māksliniece un dizainere Ināra Liepa, kuras personālizstāde “Laika spēles” vērusi durvis galerijā “Romas dārzs”.

Apmīļojama maza skulptūra
Foto: Egons Zīverts
Foto: Egons Zīverts
04.07.2022 00:00

liepajniekiem.lv

Taču šeit nav tikai leļļu skulptūras, redzamas visas tās prasmes, ko I. Liepa apguvusi un iekrājusi 30 gadu garumā, līdz ar to izstāžu zāle nosacīti veidota “pa tēmām”. “Tā patiešām ir, – te redzams tas viss, ko man patīk darīt,” viņa smaidot apliecina.

Dzīves atainojums miniatūrā formātā

“Profesionālā leļļu māksla ir tik dziļa manas esības daļa, ka dzīvi bez tās es nevaru iedomāties,” saka I. Liepa. “Man ļoti patīk saviem darbiem pievienot veco laiku lietas, tāpēc arī nosaukums “Laika spēles”. Manā kolekcijā ir daudz senu priekšmetu. Tos savienojot un savu darbu pieliekot klāt, dodu tiem otru dzīvi.”

Skulpturālajām lellēm kā papildu elements, piemēram, ir ļoti sena 1900. gada piezīmju grāmatiņa, kuras autors iekšā rakstījis savas domas vai citātus, arī pirms 100 gadiem darināts zīdaiņa krekliņš.

“Mani pašu tas ļoti aizrauj, tas ir tik interesanti – paildzināt lietu dzīvi, un šķiet, ka veiksmīgi tās savienojas ar manām lellēm,” sapratusi I. Liepa.

“Es neatceros, kādā veidā nonācu tieši pie leļļu mākslas, bet atceros, ka mani uzaicināja uz vienu izstādi Lietuvā, kur piedalījās ļoti daudz dažādu valstu leļļu mākslinieki, un tad es pirmo reizi ieraudzīju šo profesionālo leļļu mākslu, kas mani vienkārši satrieca. Tas bija tik ļoti interesanti!

Inārai Liepai ļoti personisks darbs atrodas pie izstāžu zāles gala sienas, tas saucas “Gaismas deja” un ir veltīts Ukrainai. “Kad 24. februārī sākās karš, man, kā radošam, emocionāli jūtīgam cilvēkam, apstājās pilnīgi viss. It kā bija jāturpina gatavoties izstādei, bet iestājās tāds sastingums, ka es nevarēju izdarīt pilnīgi neko. Meklējot izeju no šī stāvokļa, sāku veidot šīs baltās lelles. Man gribējās tajās ielikt ārkārtīgi daudz gaismas, pozitīvas emocijas un mieru. Nolēmu, ka veltīšu šo kompozīciju visiem bērniem, sievietēm, vīriešiem, kas ir gājuši bojā. Tās ir viņu dvēselītes. Gribu, lai cilvēki, kas atnāk uz izstādi, vienkārši te apsēžas, ieklausās mūzikā, kas ir īpaši piemeklēta šai kompozīcijai, un rod sirdī mieru.” Foto: Ģirts Gertsons

Vēl kaut kad ļoti sen biju ekskursijā Ungārijā un vienā suvenīru veikalā pamanīju plauktā sēdošas veco laiku antīkās lelles. Man šķiet, ka tas bija pirmais impulss, kas radīja interesi par šīm lellēm. Man tās likās ārkārtīgi skaistas,” I. Liepa atklāj, kā viss sācies.

Apmeklējot starptautiskas izstādes, sapratusi, cik ļoti daudzveidīga ir profesionālā leļļu māksla. “Latvijā cilvēki vienkārši to nezina, tāpēc par to nav intereses. Ir ļoti daudz dažādu veidu profesionālajā leļļu mākslas nozarē. Lelles var uztaisīt no visiem iespējamiem materiāliem. Leļļu pasaule ir mūsu dzīves atainojums, tikai miniatūrā formātā.”

Pati parāda, kas grib būt

I. Liepa atzīst, ka savus leļļu darbus ļoti iemīl: “Jo tie ir manis radīti. Mani bērni. Man vienmēr veidojas tāds kā dialogs, saruna ar šiem darbiem. Man tie ir kā dzīvi, tur iekšā ir dvēsele. Nav vienkāršs plastmasas vai ģipša gabals. Tēls ar mani sarunājas.”

Māksliniece teic, ka nemaz tik daudz leļļu skulptūru pašai neesot. “Es jau nestrādāju tikai ar to vien. Pēc profesijas esmu interjeriste, dizainere, man ir arī projekti un citi darbi. Lelles ir tāda kā paralēlā pasaule. Tās veidoju izstādēm vai projektiem, un tās ir vienkārši manā darbnīcā.

Dažas ir iegādājušies kolekcionāri, bet tas bija jau sen. Latvijā nav īsti populāri pirkt lelles, jo cilvēki nezina, ko ar tām darīt.”

I. Liepas leļļu skulptūras veidotas no lejamās masas – akrilīta. Vispirms gan skulptūra top plastilīnā, tad tā tiek atlieta ģipsī un tikai pēc tam īstajā materiālā. Skulpturālo leļļu veidošana I. Liepai sagādā ļoti lielu prieku.

Ja tas iepriecina arī citus, tad esot laimes pilna sirds. “Man nav svarīgi veidot lelles kā pīrādziņus. Nepatīk taisīt tikai taisīšanas pēc. Katra lelle ir īpaša, tuva un mīļa.”

Galerijā viena daļa ir atvēlēta kustīgiem objektiem. “Te galvenais ir ēnas, kas veidojas no šī objekta un no kustības,” atzīmē māksliniece. Viņas dzīvesbiedrs Uldis ir izstādes līdzautors, viņš arī veidojis visas mehāniskās lietas, podestus, gaismas. “Uldis ir puse no manis. Mēs ļoti daudz kopā veidojam izstādes. Viņš ir mans fiziskais spēks.” Foto: Ģirts Gertsons

Idejas tēliem māksliniece gūst, noskatoties kādu filmu vai teātra izrādi, iedvesmo arī ielās ieraudzīti cilvēki. “Tēli man uzkrājas zemapziņā, un, kad rodas nepieciešamība, tie nāk ārā un vienkārši prasa, lai es tos izveidoju. Es nekad netaisu skices. Sākumā top skulptūra, un tad tā pati parāda, kas grib būt. Es sāku to veidot, piemeklēju apģērbu. Tajā brīdī man parādās vīzija par tēlu, kas lelle varētu būt.”

I. Liepa darina visu lelli kopumā, tai skaitā parūku, tērpu. Ja vajadzētu, izgatavotu arī kurpes. “Ar kurpēm neesmu mēģinājusi, bet domāju, ka mācētu uztaisīt. Manas lelles nav basām kājām, kurpītes ir uzgleznotas vai sašūtas no dažādām lupatiņām.”

Dzīve koferos

Galerijā “Romas dārzs” daļu no I. Liepas personālizstādes veido nu jau ceļojošais leļļu mākslas muzejs, kas kādreiz bijis viņas pārziņā. Te ir ļoti maza daļa no kofermājiņām – tikai četras no 22, kurās dzīvo leļļu muzeja eksponāti.

Koferīši ir atvērti, ar dažādām asamblāžām – trīsdimensionāliem stāstiem. Māksliniece, tos veidojot, arī te izmantojusi priekšmetus no savas kolekcijas.

Interesanti, ka, atpakojot vienu no koferīšiem, tajā atrasta kādas pagājušā gadsimta 30. gadu Liepājas pilsētas pamatskolas skolnieces liecība. “Tas sanāca pilnīgi nejauši, jo koferis bija jau sapakots. Tā ka ļoti jauki,” par atradumu saka I. Liepa.

Vienā ko kofermājiņām mitinās pasaulslavenie Tedijlāči. Nosaukums Teddy Bear jeb Tedijlācis radies par godu ASV prezidentam Teodoram Rūzveltam, kura iesauka bija Tedijs. Kofermājiņā redzama arī karikatūra, kura kādā laikrakstā publicēta pēc tam, kad T. Rūzvelts kādās medībās atteicies nošaut lāci, kurš bijis sagūstīts un piesiets pie koka. Karikatūra iedvesmojusi uzņēmējus radīt rotaļlietu, kas pēcāk ieguva milzu popularitāti visā pasaulē.

Leļļu mākslas muzejs Rīgā ir beidzis pastāvēt jau sen. Kad zaudētas telpas Vecrīgā, izlemts vairs jaunas nemeklēt, jo tā būtu jau ceturtā vai piektā reize. “Tas bija pārāk smagi, uzturēt šo muzeju nebija vienkārši iespējams,” teic I. Liepa.

“Paņēmām vecos koferus, mums to bija ļoti daudz, un salikām visu iekšā. Un tad ienāca prātā izveidot ceļojošo izstādi.”

Tā negaidīti kļuvusi tik populāra, pieprasīta, ka izbraukāta visa Eiropa, Krievija. “Es pat domāju, ja tie eksponāti būtu palikuši muzejā, tos nebūtu redzējuši tik daudz cilvēku kā tagad, kad esam izveidojoši ceļojošu izstādi,” par negaidīto pavērsienu priecājas I. Liepa.

Viņa arī pačukst, ka, iespējams, kofermājiņas uz ilgāku laiku radīs pastāvīgu mājvietu kādā brīnišķīgā muižā. Kurā tieši, to gan vēl neatklāj.

Izstāde “Laika spēles” galerijā “Romas dārzs” skatāma līdz 14. augustam, otrdienās ieeja galerijā ir bez maksas. Izstādi ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu organizējis nodibinājums “Leļļu mākslas muzejs”.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikāciju saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz